Zmena obvodoveho muriva

Dobry den, chcel by som sa spytat ci je mozne zmenit sirku obvodovych murov, aj po tom ako mame hotovy projekt a schvalene stavebne povolenie. Mame v projekte tehlu porotherm 30 s 15 zateplenim a mna by zaujimalo ci by bolo mozne toto zmenit za tehlu 44 bez zateplenia. Co sa tyka vacsej zastavanej plochy sme stale v percentualnej zastavanosti. Co sa tyka splnenia A0 tiez by sme mali splnit aj bez zateplenia mame TC a rekuperaciu. Za akukolvek radu budem vdacny.
Odpovedať
@adamos81 Môžeš, pod omietku sa nikto nebude pozerať, či je tam 30-ka alebo 44-ka tehla.
Odpovedať
@adamos81 jedine čoby som natom vymenil je 30 tehla a 20 zatienenie....44 je marketingova kravina. Veľa zaplatis murárovi a plusy žiadne
Odpovedať
Lenze ak zmenis tehlu a nechas zakladovu dosku rovnakych rozmerov tak si uberies z vnutornych rozmerov 28cm ak spravne rozmyslam... To by si musel zvacsit zakladovu dosku aby si mal rovnake rozmery
Odpovedať
@michal_brezansky to je spravny postreh
Odpovedať
A ked nechces zateplovat tak ani zaklady nezateplis? Lebo keby zaklady zateplis tak mas tam skok medzi murom a zakladmi.
Odpovedať
@michal_brezansky To je pravda, no nic necham to tak ako to mame naplanovane, dakujem za rady.
Odpovedať
@adamos81 chceš žiť v plesnivom dome? Keď ostrániš fasádne zateplenie, tak budeš mať rosný bod v murive. Celú vykurovaciu sezónu sa ti bude vlhký teplý vzduch z interiéru bude zrážať v murive. Fakt tieto výrobky by mali zakázať, je to úplne proti stavebnej fyzike.
Odpovedať
@virnik27 reklama na fb na heluz to tvrdia co som videl osobne by som isiel ale do co najtensieho muru + co najhrubsie zateplenie ...
Odpovedať
Profilova fotka
@martinak15 @virnik27 čuduj sa svete...mám dom z 44rky tehly bez zateplenia a tepelné straty a faktúry nižšie ako poniektorý so zateplením. V dome teplota cca 22-22,5st.C
Odpovedať
@poliacik321 a s kým to porovnávaš? Zober si termovíznu kameru a pozri si cez zimu steny svojho domu a stavby čo má 15cm fasádne zateplenie. Potom uvidíš o čom tu píšeme
Odpovedať
@virnik27 ale ved ono sa to da na penu skladat ale podla popisu nato musi ist nejaka nechutne draha "termo" omietka ktora ma mat z kazdej strany 3cm
Odpovedať
@shadowmilan @virnik27 @peter977 Aj u nas v rodine maju tak postaveny dom 7-8 rok. 44tehla,ta nechutne draha omietka. Plesen nemaju,min.rok bol pan z termoviziou a tip top to maju a splnaju terajsiu normu A0,rekuperaciu nemaju 🙂 tak ja len,ze nemusi to byt hned vsetko na figu. @adamos81 nam projektant vymenoval viacero muriv,ktore mozu byt ako alternativa k tomu co mame v projekte 🙂 tak sa opytaj svojho,isto ti poradi 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zuzana838 to určite, 8 rokov stará stavba spĺňa normu A0. Jasné tu si ľudia navymýšlali aj väčšie blbosti
Odpovedať
@peter977 ospravedlnujem sa,zle som si zapamatal,2015 som ich pomahala stahovat,ale z najmu do rodicovskeho. 2015 zacali stavat, 6/2017 isli byvat do noveho. A tehlu maju az 50 a na tom termoomietku 😁 Urcite nieje blbost,ze maju tepelne straty a bla. Panko z termoviziou povedal,ze to maju tip top ,ze este lepsie ako niektore domy zateplene polystyrenom,alebo vatou 🙂
Odpovedať
@virnik27 este nejake urazky?
Odpovedať
@zuzana838 na MS si tu raz robil Heluz reklamu. Volali to "týždeň s Heluz-om" alebo tak nejak. Mali presne diskusiu o tom, prečo dať Heluz Family 2v1 a nezatepľovať. Nakoniec museli celú diskusiu zrušiť, pretože nedokázali už vyvracať ich vymyslené argumenty vs. reálnu fyziku. Prvá dôležitá vec je, že bez vonkajšieho zateplenia, máš rosný bod v murive! Mokré murivo = takmer nulový tepelný odpor steny. Po druhé, každý spoj tehly maltou alebo montážnou penou je tepelný most. Ten tvoj vymyslený príbeh ti neberiem, lebo naozaj, len toto si môžeš vymyslieť. Na každej termovíznej kamere by si videla každý jeden spoj tehly. Aj kvalitne postavené stavby majú zle vyriešené detaily okolo okien a napojenia na strešnú konštrukciu, nie to ešte tieto dedinské stavby, ktoré sú založené na pocitoch a nie aktuálnych faktoch. Po tretie, každá zásuvka, rozvod vody a odpadu v obvodovej stene je automaticky tepelný most. A týchto problémov, ktoré takýto spôsob výstavby prináša je ďaleko viac, ale škoda plýtvať časom. Tvoje peniaze, tvoje rozhodnutie. Ak chceš ísť do toho tvrdohlavo a veriť predajcom stavebných materiálov tak prosím, nebudeš prvá ani posledná na tomto fóre.
Odpovedať
@peter977 aj tebe prajem pekny vecer 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
🙂
Odpovedať
Mám 30 tehlu, 15 šedý, rekuperáciu ,rovnu betonovu strechu skoro 40cm zateplenie z vrchu, zo spodu 15cm vaty a nemam A0. Keby je to este z 50cm VPC ti to mozno niekto uverí. Neviem co sa urazas. Trepes tu hlúposti niekto ti môže uveriť a potom na to doplatiť nie malými výdavkami.
Odpovedať
ale sak nechajte, ked to niekto chce a veri tomu ...nech sa paci ... keby to bola aspon trocha pravda tak je takych stavieb viac ... a nie len obcasne zabludenie a obhajovanie na ms ... docitas a vidis to len na fb reklame alebo obcasne co sa niekto z nej zblbol a dovlece to sem na ms ... o cene sa ani nebavim, kalkulacku ma kazdy ...
Odpovedať
Profilova fotka
@virnik27 185m2 vykurovanie kondenzačný kotol,ohrev vody logitex ..kúrenie nízkoteplotné (podlahové plus stenové) plyn cca 55eur,elektrina cca 25eur strop uteplený 30cm plus ekopanel, okná trojsklá eurookno profil 92cm na pásky stačí? 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?