Zastavana plocha

Prosim vas, je toto spravne zadefinovana zastavana plocha pri takomto rieseni? Pocita sa do zastavanej plochy iba ta cervena plocha? Potrebujem sa dostat do 25m2. Dakujem
Odpovedať
@matosl medzi stenami a sltpom nebude doska? asi ano, ze? takze nie, zastavana plocha je definovana ako priemet vsetkych konstrukcnych prvkov do horizontalnej roviny (nie je to presna definicia, ale nieco v tomto zmysle), nakresli v 3D aj dosku, potom budeme mudrejsi 😉
Odpovedať
@sgi320 medzi stenami a stlpom nebude doska, resp, nebude zakryt, lebo uz by to bolo nad 25m2. A tam v tom otvorenom priestore bude virivka, takze aspon tam bude svietit slnko. Len islo mi o to ci to spravne pocitam, lebo definicia zastavanej plochy je pre mna zahada. Este poznamka, pod tym pristreskom bude betonova plocha vsade aj pod tym otvorenym prirstorom. Dakujem
Odpovedať
@sgi320 aha, teraz som pochopil tvoju otazku. Pod tym otvorom bude ta virivka zahlbena v zemi a ta musi byt na betonovom podklade. Takze asi aj to sa pocita 😞. Skusim to nakreslit
Odpovedať
mám podobný problem , chcem zahradný domček do 25 m2, rozmer 6X4, na kratšej strane by som rád doplnil zastrešený prístrešok 2X4 na drevo , nebude to na zakladovej doske ,budú tam 3 murované stlpy a na nich veniec a strecha spojena s domčekom . Už ste to poriešili?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Ahojte. Viete mi niekto povedať čo mám považovať za zastavanú plochu? Kdesi som čítal, že podľa zákona (nečítal som konkrétny §, v tomto som totálne mimo) sa za zastavanú plochu nepovažuje terasa, ani terasa, ktorá je prekrytá prečnievajúcou strechou, ani prečnievajúca strecha(nemám na mysli obytné podkrovie, len povalu, prípadne úložný priestor). Ale tu na fóre som zase čítal, že ak je táto prečnievajúca strecha, napríklad nad terasou alebo vstupom do domu, podopretá stĺpmi, ráta sa ako zastavaná plocha. Čiže rátajú sa teda tieto stĺpy ako zvislá konštrukcia, ktorá by mala ohraničovať tú zastavanú plochu? Alebo sa za "hranicu" zastavanej plochy považujú len vonkajšie steny podlažia, suterénu a nadzemného podlažia? Čiže by tam nemala patriť táto terasa pod prečnievajúcou strechou, ale vlastne len základy pod domom, zároveň s obvodom prípadného nadzemného podlažia, ktoré by prečnievalo nad základy. Dobre tomu chápem?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?