Vyjadrenie k návrhu pôdorysu

Zdravim, chcel by som požiadať o vyjadrenie k tomuto návrhu pôdorysu domu. Radi by sme prijali dobré rady skúsených. Za odpovede vopred ďakujem.
Odpovedať
podľa mňa vám ten návrh robil niekto moc zkušenený a dobrý. Za seba chválim.
Odpovedať
@majki261 Príliš malý obrázok .. :-| =-) Nemáš tam ani rozmery miestností. Rozloženie izieb vyzerá byť OK, len neviem, či sú dostatočne veľké. Čo mi vadí je, že každý, kto vojde do domu, vidí hneď celú obývačku. Vedľa hosťovského WC by som dal aspoň dvere. Barový pult je módny výstrelok, otázne je, či ho fakt využiješ. Radšej by som posunul stôl bližšie k linke, aby bol lepší prístup na terasu. Alebo to sú len okná? Kde sú dvere na terasu? Za sedačkou? Bude to problém obchádzať sedačku, keď pôjdeš na terasu. Ja by som dal dvere na terasu medzi sedačku a jedálenský stôl. Ale ak to tebe tak vyhovuje, nie je treba meniť.
Odpovedať
Ďakujem, za radu , za stolom a sedačkov su terasové okná.
Odpovedať
@majki261 rozloženie je v celku dobré si myslím.. izby sú také menšie no keď vam stačia tak nie je o čom
Odpovedať
Mňa by zaujímalo kde bude nejaký šatník alebo skrine. Isto si budeš chcieť niekde uložiť veci. Zmestí sa ti skriňa do spálne / izby .... 😜
Odpovedať
@majki261 ja zacnem tak od zaciatku od vstupu. Nevidim garaz, neviem ci je v plane takze vychadzam z predpokladu ze vsetko bude v vstavanej skrini ako bundy, topanky, prilby, korcule, lyziarky.... Chyba mi priestor na rychle hacikove vesianie, na topanky, nejaka komoda na drobnosti ako kluce, ciapky, kabelky. Uz ked vstupim nemam kde tie veci polozit aby som sa vyzliekla. Chyba priestor na sedenie. Za mna vela dveri vo vstupe. Ja by som jedny dvere zo vstupu vyhodila tak ze vecko by som otocila, trosku ukrojila z komory a vstup do vecka dala z chodby. A rozsirila vstupnu chodbu ze priecku s dverami do 1.03 by som trochu posunula. Co by som este zmenila tak priecku medzi obyvackou a chodbou 1.09 by som posunula smerom do obyvacky o 80 cm a na chodbu dala vstavanu skrinu. Chyba mi ulozny priestor pre uteraky, osusky, postelne, doklady, vianocne ozdoby a rozne sezonne ozdoby a cokolvek este ine. Ja by som tieto veci nechcela mat odlozene v rodicovskom satniku. Neviem ci sa nebudete rusit ked telka bude na spolocnej stene so spalnou.
Odpovedať
... žeby tá miestnosť medzi kúpeľnou a spálňou? 🤔
Odpovedať
@beno78 satník je medzi spalňov a kúpelňov
Odpovedať
@wivik budeme mať dvojgaraž zvlášt
Odpovedať
@majki261 ale aj tak ja by som niektore veci nechcela mat odlozene v garazi
Odpovedať
@chrobak7 vsimla som si, ze kazdemu pises maly obrazok. Klikas ty na ten obrazok? Lebo vsak ked nan clovek klikne, vsetko pekne vidiet
Odpovedať
@wivik ten nápad z vckoma sa mi páči , ak by som posunul tú priecku medzi obyvackou a chodbou 1.09 smerom do obyvacky tak by som musel posunúť aj komín smerom do obyvacky o 80cm ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majki261 toto ja uz neviem ale asi hej. Ja by som este zrusila ten prechod z obyvacky do spalni a tam posunula krb z toho rohu. Aj by sa lepsie oddelila nocna od dennej casti.
Odpovedať
@zuzcek1988 predpokladám, že chrobak7 používa starú verziu MS, ako aj ja, pretože aj pre mňa je ten obrázok necitatelny.
Odpovedať
Profilova fotka
@wivik Suhlasim, tu stenu urobit normalne plnu a urobit za krbom stenu, dat tam dvere a bude to oddelene.
Odpovedať
@zuzcek1988 @ecuk Hej, mal som zapnutú starú verziu, teraz som sa prehodil do novej. V starej verzii neotváralo obrázok na väčší. V novej to ide. Takže tam bol pes zakopaný. ecuk, díky za inštrukcie.
Odpovedať
@chrobak7 ja som myslela zas, ze stara verzia sa uz neda pouzivat 😀
Odpovedať
Čo sa týka rozmiestnenia, tak to musím pochváliť. Veľmi dobre premyslené. čo sa možno týka veľkosti izieb, osobne by som trocha pridal, no pokiaľ vám to stačí, tak je to plne v poriadku
Odpovedať
Pekny den. Nechcem zakladat novu temu tak sa opytam tu. Planujeme stavat a 2 izby maju sjrku 3,1m. Davame fr.okna 2,3m vysoke. Je dostatocne mat sirku toho okna 1m ci dat 1,3 ci kolko. Dakujem ked odpovedia ti co maju podobne rozmery a sli by bud do vacsich pripadne do mensich okien
Odpovedať
Profilova fotka
Sa mi vidí, že bývajú rozmery 1,25 čo je podla mňa dostačujúce. Ten meter sa mi vidí celkom tak málo, skôr by to vyzeralo ako balkónové dvere
Odpovedať
Profilova fotka
@majki261 zachod by som spojil s technickou, technicka miestnost sa da urobit aj pekne, utulne pri troche snahy, bol by to podstatne vecsi priestor + o jedny dvere menej, a zachod by mal aj okno kupelnu by som sa snazil smensit o ten vyclenok co zasahuje do izby, presne to tej izbe chyba tento kusok, a tu chdobu by som nevytvaral prieckou, ale mozno nejakymi lamelami alebo kvetinovou stenou
Odpovedať
@spravcanetu tak meter by mohol stačiť do takej izby si myslim, aby sa vám dala potom aj bez problémov dobre zariadiť 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?