Stavia niekto Praktik 619?

Ahojte, stavia niekto podla projektu Praktik 619? Ak uz mate postavene ako ste spokojny? menili by ste nieco? Rozmyslam nad tymto projektom, hlavne kvoli tomu ze mi velmi vyhovuje dispozicne. Alebo ste sa rozhodovali medzi tymto a nejakym inym a vybrali ste si tend druhy - preco? Dakujem za vsetky vase postrehy, pripomienky atd... :) http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro...
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzzqa Pri gustu žiadny dišputát..... Ale nezdá sa Ti, že toto je už dávno prekonaný koncept...? Dnes fičia smartfóny a Ty sa tu pýtaš, že čo povieme na nejaký tlačítkový telefón....(?) 8-( Tak toto bol môj konkrétny postreh... ;-)
Odpovedať
@leonardom kazdy ma ine preferencie. Mne sa zas nepaci koncept prizemnych bungalovov :) Mozem vediet konkretne co sa ti na takychto typoch domov nepaci?
Odpovedať
@zuzzqa on nema rad tlacitkove modely, predsa uz su tie dotykove :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzzqa takze moje postrehy 1, podpivnicenie- asi zbytocne, schodiste zabera 1/4. a z posilovni bude cochvila bordelovna. cize, ak mate dost velku zahradu, tak radsej za tie peniaze postavit daky pekny zahradny domcek. mozno vyjdu aj dva. 2, balkony- tie budu asi tiez dost drahe, kedze pre dva (zo spalne a zo satnika!?!) musis extra stavat striesky, tahat vyzsie mury, dvere, zabradlie,komplikovana strecha, problem zateplit atd atd....a ruku na strdce, aj tak tam budes len susit pradlo...co je dost draha susicka. a v detskych tiez nemusia byt. i ked zase, mozno mate zahradu 10m2, tak to balkon aj suteren chapem. takze, ak by som staval ja, tak bez suterenu a bez balkonov, dokonca ani francuzke okna. obycajne. a v spalni a v satniku sikma strecha so stresnym oknom. mozno by som porozmyslal nad rovnou strechou, len kvoli vacsiemu priestoru na poschodi, ale to zase nemusi pekne vyzerat... nieco som skusil, ale co ja viem...nechcelo sa mi s tym zase az tak vyhrat. poloha oknien a dveri su iste. vnutro sa mi celkom lubi, tam to neriesim. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzzqa Ani ja nepreferujem bungalovy.... Ale toto, čo si si vybrala, je "žigulák" - pozri sa po niečom, čo je modernejšie, jednoduchšie, má šmrnc..... a je orientované na úsporu energie. Napr. niečo od Ateliéru Apex: http://www.apex-arch.sk/tag/poschodov...
Odpovedať
Dakujem za postrehy. Urcite sa s tym da vyhrat napr s tymi balkonmi mas pravdu. Naopak pivnica je pre nas podmienkou - nie na posilnovnu :) @leonardom dakujem za nazor, pre nas to "zigulak" rozhodne nie. Ultramoderne kocky, nam sa to jednak nepaci a jednak by ani nezapad do charakteru uz existujucej zastavby - ale to samozrejme nie je hlavny dovod.
Odpovedať
@martin153 dakujem este raz, cim dlhsie sa pozeram na tvoj navrh tym sa mi viac pozdava avsak s mensimi upravami - suteren urcite ano, balkony urcite ano - aj ked nie vsetky 4, francuzske okna urcite ano. Ale dakujem za trochu iny pohlad na vec
Odpovedať
@zuzzqa najskor pises, ze sa ti ultramoderne kocky nepacia ... a teraz v dalsej reakcii, tak ze sa ti paci ... teda aspon myslim, ze reagujes na ten obrazok od martina :-) myslim, ze este neviete co chcete ...
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzzqa Neviem, čo myslíš pod pojmom "ultramoderné kocky", pretože "kocky" nechal stavať Baťa svojim robotníkom ešte za tzv. 1. čs. republiky https://www.google.sk/search?hl=sk&si... , ale ak máš problém s kockou (i keď Martinova Ti konvenuje), čo povieš na tieto domčeky: http://www.modernedomy.sk/kategoria/a... ...? Musíš uznať, že je to už o niečom inom, ako Praktik 619, či....?
Odpovedať
My sme nad nim uvazovali, ale nakonoex vyhral Optimal 1438. Dispozicne riesenie pre mna idealne, dizajn moderny.
Odpovedať
V tom dome je 7 postieľok koľko je vás doma? A ak je vás veľa o koľko rokov deti možno pôjdu na intrák a izby ostanú prázdne. Ak máš hotovosť a nevieš kde ju šupnúť a myslíš si ži dom je akási istota investovania kľudne nech 150 000e zhučí do baráku, ale je to fakt najrozumnejšie? Prečo tak silo mocou chceš tú pivnicu? To, že ten dom by sa mi páčil na prelome milénia neriešim áno aj pre ma tento štýl stodola vedľa kurníka bol cool,ale nie dnes ;-)
Odpovedať
@pokakany_trpaslik 7 postieľok :-D .. ze cely den som sa tak nezasmiala ako teraz
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
V podobnom dome som žila s rodičmi od roku 99 až do osamostatnenia, tj asi 10 rokov, takže moje pripomienky sú čisto praktické :) keby ste ten svoj nafúkli ešte raz toľko je taký ako ten náš, len miestnosti sú väčšie.. 1.balkon v rodičovskej spálni rodičia majú, ale neboli na ňom asi ani raz odkedy je postavený (oprava: raz si pamätám mamina tam susila prádlo keď bolo pekne, máme hore aj 'pracovnu') 2.moj balkón bol super, pred maturou som začala tajne fajčiť a chodila som si pofajcit a pritom naši o tom nevedeli lebo boli dole - bomba...nostalgia 3. Brat na balkóne asi nikdy nebol on nebol taký bláznivý pubertiak 4. Ešte z chodby je hore terasa, tam doteraz nie je ani podlaha dorobena, len betónová doska...nieže by nebolo zaco, skôr nebolo prečo... Asi toľko k balkónom :D čisto subjektivny názor, ale mám ho zo skúseností, a hovorím že je to veľký prežitok.... A ešte jeden bod mimo, nemáte ani poňatia ako ťažko sa takýto dom v prípade núdze predáva...tiež zo skúseností, 2 roky a pod cenu...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?