Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@jakujaku dobry den mozem sa spytat kto vam robil zakladovu dosku dakuje.
Odpovedať
@tao_tao nedas fotecky?
Odpovedať
Diskusia o bungalove 333 tu určite už je. My v ňom bývame už 7rokov🙂
Odpovedať
4ty rok v nom byvame, stavba svojpomocne 👍
Odpovedať
Akurat som vytvoril fotoalbum zakladovej dosky ...😄
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 ja mam terasu na juzbu stranu a uz by som to nechcel...od juna do septembra sa tam neda vydrzat...naj je orientovat terasu na východ
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte,veľmi sa nám páči projekt bungalovu 333(R)+T s garážou. Rozmýšľame nad tou prekrytou terasou, dĺžka cca 6x3/3,5 m- nie je to veľa?A hlavne,nemáte v obývačke málo svetla?Mali by sme ju mať orientovanú na JZ. Radi by sme to videli naživo-stačilo by nám zvonku,nedovolil by nám to niekto,kto už tento domček máte?Je úplne jedno,v ktorej časti Slovenska-ideálne okolie Žiliny 😉, ale zvládli by sme aj ďalej😉 Vďaka!
Odpovedať
Profilova fotka
@magdus35 my mame terasu nadstresenu 8 x 4 a podla mna je to malo. keby bola 8x5 by bolo lepsie. obyvacka je orinetovana tiez na JZ a svetla je tam habadej. V zime menej ale to asi v kazdom dome. a už by som nikdy neorientoval tzerasu na juznu stranu lebo je tam od maja do septembra na nevydržanie
Odpovedať
@jakujaku dobry den kto vam prosim vas robil zakladovu dosku my chceme stavat v Suranoch a hladame niekoho kto nam urobi zakladovu dosku
Odpovedať
Ahojte, som tu nový a tiež mám v pláne výstavbu bungalovu 333(R)+T s garážou.. teda ohľadom terasy som si ešte nie celkom istý, možno sa bude riešiť samostatne neskôr dreveným prístreškom. No rád by som tiež tento dom videl naživo, či už s terasou alebo bez, prípadne s garážou. Nie je tu niekto z okolia Piešťan? kľudne aj ďalej. Ďakujem Ešte otázka, myslíte že striešku nad vchodom by bolo hlúpe umiestniť celkom na hranicu pozemku? Mám to tak teraz v predbežnom zastavovacom pláne, nakoľko sa snažíme neísť s domom dozadu kvôli odstupu od suseda. A hneď pred pozemkom totižto vedie chodník a rád by som ešte pred neho vopchal aj nejaké oplotenie/bránku. A neviem si to celkom predstaviť, že hneď za bránkou by boli schody. Ešte by mohlo byť riešením tú striešku o niečo skrátiť, čím by boli stĺpy aj schody o niečo bližšie k domu.. no to tiež neviem ako by vyzeralo. No každopádne o tú striešku nechcem prísť. Ako by ste to riešili?
Odpovedať
@rybo93 hlupe nie, ved ti to dava zmysel.
Odpovedať
@rybo93 a uzemny plan ti to dovoli? U nas musia byt mury domu 6 m od hranice pozemku.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@roman333 dobrý deň. chcela by som sa spýtať, aká firma vám robila domček a koľko vás to stálo. rozhodujeme sa ísť do tohto projektu, tak zisťujeme možnosti. kľudne a j do správy. ďakujem
Odpovedať
Ahojte. Kto planuje stavat tento domcek buduci rok? My sme akurat v stadiu vybavovania stavebneho povolenia. Vo tento rok urcite nestihneme, takze ratamae s tym, ze bude musiet byt A0. Len v projekte je ratane aj rekuperaciou. Myslite, ze ked budeme mat len TC tak sa zmestime do A0? Alebo budeme musiet riesit aj nejaku fotovoltaiku? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@tealc aj my ho ideme stavať budúci rok a vybavujeme stavebné. Keď ste si podali stavebné tento rok, tak ešte nemusí byť A0 aj my ho budeme mat v A1
Odpovedať
@neila19 to nestihneme podat tento rok asi. Sice mame pana, ktory nam to zacal vybavovat ale tvrdi, ze to nestihneme tento rok.
Odpovedať
@tealc podať sa dá do konca roka, potom sa dá pozastaviť na mesiac či dva a doplniť chýbajúce dokumenty..platí ale dátum podania
Odpovedať
Profilova fotka
@tealc aj my máme takého pána a mali by sme to stihnúť a to dnes mi len prišiel projekt.
Odpovedať
Profilova fotka
@neila19 s elektrarnami mame zmluvu tam dokonca aj žiadosť na stavebné, kanalizáciu mame poriesenu s obcou, obec súhlasí so stavbou tak to len podpis, vodárnensku šachtu mame tam kde moji rodičia a podla toho navrhnutú ako to prejde vo vodách, keď som vybavovala siete do projektu. Telekom to sú 2dni cez internet.plyn mat nebudeme ale treba potvrdenie. Keby sa nebojím koľko to bude trvať v plynarniach a keď sa to bude vnímať z pôdneho fondu. Tak si to obeham aj sama.
Odpovedať
Profilova fotka
Ešte som sa aj oznacila🤦‍♀️
Odpovedať
@neila19 no my aj od banskeho uradu potrebujeme peciatku a este cakam aj na dopravny projekt. Tak pochybujem, ze to stihneme. Uvidime
Odpovedať
Profilova fotka
@tealc no tak to potom áno toto zas my nepotrebujeme
Odpovedať
Profilova fotka
@tealc v projekte mate uvedene, že ak dáte tepelné čerpadlo budete mať A0. Ale kľudne napíšte pánovi Fašangovi on poradí. Teraz som to čítala v projekte sú tam uvedené energetické triedy
Odpovedať
dobrý deň, je tu niekto kto dokončoval nedávno, alebo finalizuje tento domček? ako ste na tom s nákladmi?
Odpovedať
Zdravím, chcela by som vedieť aktualne ceny výstavby 333+T, zmestim sa do 90.000, ak si budem jednotlivé časti dávať stavať živnostníkom? Zatiaľ plánujeme stavať z tehly a zatepľovať. Ďakujem
Odpovedať
@alencica to záleží od regiónu a živnostníkov. Napr. kolega si nechal postaviť hrubú stavbu s menšou plochou min. rok v Šali a dostal cenové ponuky od 65.000 - 90.000 €. Veľa záleží tiež od pozemku (rovina, svah) a aká je predstava napr. o oknách, dverách, sanite, zateplení (EPS, minerálna izolácia). Odpovedať ti žiaľ neviem, ale napr. nám naceňovali aj stavbu na kľúč a v cene boli také WC, že tie, ktoré sme si nakoniec dali stáli viac ako 10x toľko. Takže ak človek nešpekuluje, veľa sa dá ušetriť, ale za tú cenu to osobne vidím viac na svojpomoc. Dnes je taká doba, že keď si človek nedá pozor, stavba ho môže výjsť viac ako 3-násobok v závislosti od dodávateľa. Pritom v mojom prípade boli pri zateplovaní tí lacnejší poctivejší.
Odpovedať
@tao_tao rozumiem, neplanujeme sa nejak rozhadzovat, chceme nejaku strednu cestu. Inak zabudla som dodat, ze krb neplanujeme, takže aj tam sa dufam naklady na stavbu osekaju.
Odpovedať
Ahojte. Prosim vas kolko vas stala hruba stavba? Myslim robena firmou alebo zivnostnikmi. Svojpomocne nie. Dakujem
Odpovedať
@tealc my máme 333D/R/+T nás vyšla hrubá stavba cca25 000eur /YTONG 450Lambda/spolu s vencom
Odpovedať
Stavať sme začali október 2017
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?