Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Profilova fotka
@olivia97 Ja mam ten poter naceneni na 880€ a ziadna karisiet tam nejde. Do poteru sa dava platifikator a nasekane nejake (teraz presne neviem ake ale zistzim ti to ) vlákna ktroré s namiesto vystuze. Nám vysiel poter 6-9 cm a polystyren mame 18 cm
Odpovedať
Profilova fotka
@olivia97 Davali sme trosjove omietky vapenocementove. MAterial bol cesky PROFI a iny by som ani nechel, su nadherne. Maju hrubky zrna 0,8mm, kde baumit ma zrno 1,2mm. a na porobeton by sa mala davat sietka. omietkari mi tvrdilki ze netreba ale dozor tvrdil ze treba. Zapracovali sme ju do spricu a na to sa davala cela omietka ale keby som to mal znova robit tak by som ju daval do lepidla. TAk by sa to malo spravne robit. cena bola 6,5€/m2 +1,0€ za sietku na meter + nieco navyse za material na spric.
Odpovedať
Vie mi niekto poslat projekt elektroistalacie na B333 do IP? dakujem
Odpovedať
Caute mam na vas otazocku. Kolko radov tehal ste dali na vysku? a kolko to bolo v cm? planujem dat totiz heluz 300 a neviem kolko mam objednat aby som mal nieco aj do rezervy. Dakujem za odpovede.
Odpovedať
Profilova fotka
kolko vas vysla komplet strecha?...material aj praca?
Odpovedať
Profilova fotka
@rc8406 a naco by ti bol? Hadam neches ist podla neho realizovat elektriku
Odpovedať
Profilova fotka
@pecko84 11 radov 25 cm jeden rad
Odpovedať
Profilova fotka
ako ste poriešili terasu??? máme zastrešenú terasu, v rámci betónovania základov sa zaliali aj patky - pásy na terasu lenže máme teraz takýto problém nechceme betónovať terasu chceme len zhutniť štrkový podklad , na to piesok a potom ukladať betónovú dlažbu, okolo obrubník výška terasy po rozhrabaní štrkového podkladu je presne po úroveň DT oteplenej XPS teraz nasleduje jeden rad ytongu a terasové dvere - potrebujem ešte vysypat piesok a položiť dlažbu, prípadne urobiť jeden plytký schodík od terasových dverí na terasu- ale! čo ma zaujíma: čo s tým ytongom? ktorý by som potrebovala prisypať pieskom? natrieť ho tým asfaltovým penetrákom či čo to je a nalepiť lepenku a xps alebo ako chcrániť tú stenu? aby to nevlhlo treba oddeliť tie základy terasy od základov domu? tepelne? na nižšej strane no problem tam to je ale na vyššej strane tam na rohu domu (obyvačka/terasa) mame vyliaty beton vyššie - zvýšilo sa a museloa by som zasekať izoláciu do pásu (oddeliť pás terasy od základov domu) lebo tam sme dali xps po obvode základového pásu patky.... skusim pripojiť foto
Odpovedať
Profilova fotka

Odpovedať
Profilova fotka
@olivia97 Takuto situaciu sme riesili u brata. terasa si je betonovana alebo len zhutnena a ukladana dlazba by mala byt minimalne tepelne a dilatacne odelena, aspon na vysku 50 cm tzm ipu (hydroizolaciu nalepit az po uroven okna, resp nalepit az na ram) potom XPS a potom terasa. Brat to mal prepojene betonovym zakladom a sme to tiez dodatocne sramovali aby sme tam dali aspon 50 cm XPS, zevraj to robí tepelný most
Odpovedať
Profilova fotka
@olivia97 takze varianta vlavo je správna
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, chcem sa spytat ci tu niekto prefinancoval uver??Potrebujem na kolko eur ohodnotili hrubu stavbu tohto domceka?Diky.. :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@nadka85 sice sme neprefinancovali ale druhu časť hypo sme dostali po zapise rozostavanej stavby a tú nám ocenili spolu s pozemkom na 116000 € (myslím že okolo 48000 € bol pozemok) - bolo vo fáze stavba+strecha+ okná+ na 90% prípojky
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo dakujem tak som si aj myslela že to tak má byť ale neviem či sa nám podarí to presekať až na hĺbku 50 cm.....uvidíme čo to dá 8-(
Odpovedať
Ahojte staval niekto bungalov333r+t s rovnou strechou? Malo by sa na tom dat ušetriť ci?
Odpovedať
@hitra zdravim sme z PO a minuly tyzden nam prisiel projekt. Mohli by sme sa prist k vam pozriet? Pomohlo by nam to. Dakujem A.
Odpovedať
mozte, ale este nebyvame, este nemame dokoncene
Odpovedať
@adriana591
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo ako ste pokročili? my teraz akosi všetko naraz riešime :-O omietky už sú suché ale doliepame z vonku veniec styrodurom, ešte musíme jeden odkvap zapojiť do trativodu - chýbala nám spojka elektrika sa už zapája v pondelok nastúpia obkladači do kúpelne a wc a kuchynu už máme na sklade aj s plávačkou :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@olivia97 Tak to ste riadne poskocili. My sme akurat doizolovali tramovy strop v dvoch vrstvach a este pojde jedna ked tam spravim pochodzny rost. Chcel by som sa pustit do toho a zacat aj sadrokartony. Krbovu vlozku mame na hrubo osadenu, takze mozme kurit a riesim kotol, je toho akosi vela naraz co treba riesit a najma vsetko je so vsetkym poprepajane
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo ved toto.... no my kurenie už máme dva týždne pojazdné aby preschlo všetko na poriadok ale ešte musime zapojiť termostat zatial ideme bez neho nastavili na teplotu vody 30C a je tam príjemne ;-) no u más tiež ešte strpy niesú len rošt na sadroš ten by mali robiť tí chlapi čo kupelku takže to urobia naraz 8-) neviem či to dáme do vianoc ale hádam hej aj ked dvere a skrine isto ešte nebudú :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@olivia97 tak to mate riadne super....tak ked nie do vianoc tak v novom roku zo zaciatku uz budete byvat...a kolko ster davli izolacie na strop,
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo 2x18 cm na strope no dufam aj ja že to bude čím skôr keďže sme dočasne u svokrovcou :-o 8-)
Odpovedať
@olivia97 my bývame už 2 roky a doteraz nemáme vstavané skrine (veci máme v klasických skriniach čo sú vo výklenkoch na vstavané) a dvere už ani nehovorím :-) ale hlavne že sme vo vlastnom, postupne sa porobí, lebo treba dokončovať aj vonku aj dnu a robíme podľa financií
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 my sme na tom podobne, presťahovali sme sa pred dvoma týždňami, a tiež nemáme ešte vela vecí, medz iným ani dvere, ani okolie nemáme upravené..... budeme pokračovať na jar :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 veď jasné len my sme bez nábytku, teda ak nerátam dve komody, keďže sme mali v starom dome tiež vstavané skrine :-p ale tak dáko to už budeme musieť vydržať :-D kuchyňa kúpelňa bude 8-) včera sme boli na nákupoch v ikea tak sme kúpili aspoň malej postel a dáke skrinky do obyvačky...ale nemáme ani gauč :-S
Odpovedať
Profilova fotka
Prosím vás je tu niekto kto nerobil pod stredovou nosnou stenou výkopy a základový pás? ďakujem
Odpovedať
Riešime dilemu stavia niekto tento bungalov a ma vstup na pozemok z juhu?
Odpovedať
@adriana591 no sice mam este len platnu ale bohuzial vstup musim mat z juhu inak to nevychadzalo, aj ked to nie je najlepsie riesenie.
Odpovedať
@lucka1987 ahoj, mohla by si prosim ten krov ukazat aj mne? Tiez tak planujeme. Dakujeeeem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?