Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzik137 tak to ste teda riadne zadeklovali....to sa potom ani necuduj ze mate take naklady na kurenie:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rc8406 vyklenok si mozes urobit aky chces. My sme ho napr zuzili na 120 cm ale hlbka pokial chces mat vstavanu ruru a chladnicku tak musi byt min 60 cm a to kvoli odvetraniu zadnej strany spotrebicou
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte a stavia niekto v Martine takýto dom rád by som sa pzrel ako vypadá v reále. Ďakujem
Odpovedať
@wondgo to bolo cielene. konzultovane s projektantom. ziadny pokus-omyl pocas stavby
Odpovedať
Profilova fotka
tak to hej ale je to riadny kabat na stavbu...ine kurenie ste nerozmyslali? coi tak tepelne cerpadlo voda vzduch? zevraj su na tom krasne cisla ktoré sa dau usetrit
Odpovedať
@wondgo ale kolko stoji cely set s tym cerpadlom? podla mna je to strasne drahe a navratnost je podla mna mozno aj viac ako 20 rokov nie?
Odpovedať
Profilova fotka
to neviem kolko ale pokial ludia nemaju moznost ist do plynu tak si myslim ze nemaju nad cim rozmyslat.....A ked si len zoberies naklady na plyn tak 200€ len zmluva, 1400€ prípojka, 400 domový rozvod plynu, 1650 kotol so zasobnikom....to uz nie je drahe?????? a nehovoriac o tom ze plyn v lete nechladi ako tepelne čerpadlo
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte potrebujem strecharov len praca, okolie Nr...dnes sme dostali ponuku okolo 3000 euro len za robotu zda sa nam to vela..ratali sme do 2000..poradte prosim ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo ahoj ty si mi pisal ohladom strechy...kolko ta vysla komplet robota strechy??nam dali ponuku na 3300 zda sa nam to vela..dik za info
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Ja som mal to iste 3300€ za krov, zafoliovanmie, ulozenie krytiny, klampiarina a v tej cene som ich este natiahol na ulozenie tramoveho stropu a zasalovanie a zaliatie venca. Podla mna to nemate zlu cenu pokila to je strecha na komplet
Odpovedať
Profilova fotka
Ano dik uz vieme skoro vsetci beru rovnako..to ten klasicky krov robia do 2000...
Odpovedať
Profilova fotka
@branomt ahoj sme síce z LM ale ak chces prid sa pozriet
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@nadka85 my sme mali cez 4 tis. ;)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte prosim vás Ti co máte výlez na strop (myslím sklápacie schody) aké ste použili? Nechcem dat nejakú lacnú šunku kvôli vzduchotesnosti ale zas ani nic drahé. Neviete poradiť? Vdaka
Odpovedať
Ahojte, Vie mi niekto napísať fakty k 333S ? Kolko vás vyška základová doska, nosne steny, strop chcem keramicky, strecha betonova škridla a koľko vyšli okna, dôležitý faktor či svojpomoc alebo na klúč dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@jiri_m ďakujem za možnosť keď pôjdem okolo tak sa určite dopredu ozvem práve riešim pozemok tak to ešte nie je také urgentné.
Odpovedať
Ahojte Postavil tu nietko Bungalov 333S ? Respektíve aspon podobný 333+T za posledný rok ? Zaujímali by ma približné náklady na jednotlivé časti stavby ako základová doska - terén mam úplne rovný a zem ok, 1 rad DT, nosne mury ytong 300, strop keramicky premac a krov bude nie valbova ale sedlova strecha. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Nas zaklady stali 5672€ (1. rad DT, a na jednom rohu sme liali az 1,5m betonu), murovanie 4827€ (ytong lambda 300mm), železobetónový veniec 1175€, strecha 11285 (dreveny tramovy strom + krov, krytiny klampiarina+komin)
Odpovedať
@wondgo Dakujem trocha som nepochopil tu strechu ale to je asi komplet za celu však ?
Odpovedať
Profilova fotka
@shadow39 hej hej to je cena za komplet strechu
Odpovedať
Ahojte tak prislo nam rocne vuctovanie elektriky..platili sme 11mesacnych platieb po 100€ a este nam vracaju,takze nas vide komplet elektrika na mesiac 72€vratane kurenia..podotykam ze to bola zaroven aj prva nasa zima tak sme nesmierne spokojni;)oplati sa investovat do zateplenia ;)
Odpovedať
A aku stavbu steny mate? myslim tym hrubku muriva (aj typ poprosim) a aku hrubku zateplenia? A kolko vas tam este byva ale kedze to je taka osobna vec tak to nemusite pisat. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte tak dnes nám zalievali anhydritom podlahy....konečne mám pocit že už sa nemôže nič také hrozné pokazit. teda nie že by sa niečo pokazilo ale furt som sa bála ako nám to vyjde s výškami podláh a tak predsa základová doska nebola úplne rovná ale vyšlo a ked sa bude dať chodiť po podlahe tak hodím aj nejaké foto 8-) dúfam že nás plán nasťahovať sa do konca roka je stále reálny :-D
Odpovedať
Profilova fotka
my máme ytong 300 a plánujeme dať 15cm greywall izoláciu z vonku tak verím že sa tiež dostaneme na pekné čísla zo spotrebou energií :-N
Odpovedať
Tak k tym energiam..msme ytong obvodovky 37,5cm zateplene 10cm polystyren.strop dreveny zatepleny sklennou vatou 30cm apodlahu podlahovym polystyrenom 10cm. Okna mame 3sklo-6komorove plastove.byvame ja manzel a dcerka;)zabudla som napisat ze sme asi 20x zakurili aj krbom a byvame na Kysuciach;)a este bezne mame 23,5stupnov v domacnosti tak tak asi vsetko ak este nejake otazky nech sa paci ;)
Odpovedať
@majuska_1339 dakujem za rozsiahlu odpoved. Este mam taku otazocku ak nechcete odpovedat takto verejne mozem vas poprosit o sukromnu spravu kolko vas vysla iba hruba stavba (uzavreta) ?
Odpovedať
Tak zaklady stalu 7000€(ale dost tam spravila cena kamena 2rady DT-ciek a zaklady sme na 100cm hlbkakopalu) aj s platnou,ak sa dobre oametam ytong nas vysiel na4500€,komplet strecha 9000€(krov,kryfina hdx plech tmavomodrosivy),okna s vchodovymi dverami 3500€(uz su tam aj zaluzie,vnutorne a vonkajsie parapety).samozrejme dost islo penazi na stravu a podobne malickosti..uz si to presne nepametam ale ked si to spocitame tak 24 000-25 000€...a stavali sme svojpomocne...ak vas zayjima este nieco kludne sa pytajte ;)
Odpovedať
A este veniec cca 1100€ a komin schiedel 7,5m 900€... asi vsetko k tej hrubej stavbe...
Odpovedať
Profilova fotka
@olivia97 parada a ake rozdiely ste mali v podlahe....u nas to robi 4 cm...a kolo vas stal anhydrit
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo tak boli rozdiely na niektorých miestach je to LTT 3,5 a inde 6 ale niesu velke tie miesta takže celkom OK, cena komplet 1800 mat+robota+dovoz a nebolo treba žiadny špeciálny istič na elektriku ako nás strašili vsetci okolo, len vodu a tu sme mali načerpanu v nadrži 1800€ z toho 500 cca bola nadspotreba
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?