Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Zdravím, pridávam sa k staviteľom 333+t+g. Som vo fáze prípravy projektu. Plánujem mať podpivničenú terasu, zateplenie podlaha 20, strop,40, steny 20, okná trojsklo a ak budú nejaké peniaze nazvyš tak by som rád aj rekuperáciu. Neviem sa rozhodnúť aké kúrenie. Tí ktorí kúria čisto elektrikou, môžete mi poslať info aké sú vaše mesačné náklady a koľko vás vyšlo kúrenie. To isté by som poprosil aj majiteľov 333, ktorí kúria tepelným čerpadlom. Ďakujem
Odpovedať
@wondgo ahoj my sme robili dreveny strop s tym ze cez obyvacku sme dali u-cko a do toho kotvili kliestiny,v detskych izbach sme namiesto u-ciek dali hruby dreveny tram,kliestiny su kotvene na venci,na kliestiny sme spravili konstrukciu a dali sadros :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jiri_m kolko vas vysla zakladova doska? Dakuje!
Odpovedať
@ingridka07 Na stavbe treba stále počítať. 100 m2 x 0.15 cm = 15 m3 betónu 15 m3 x 75 €/m3 = 1125 € + rezerva = 1 400 € betón 1400 € + práca 600 € = 2000 € drevo na debnenie nerátam, lebo sokel aj deka sa dební naraz
Odpovedať
@ingridka07 nas vysla zakladova doska 14 tis € .. mame aj pivnicu pod terasou. slo nam tam 100m3 betonu a bez par kusov 1000 ks DT tvarnic .
Odpovedať
Profilova fotka
@ingridka07 ahoj no ak si správne spomínam tak aj s prácou chlapov cca 7,5 tis.
Odpovedať
Profilova fotka
@ingridka07 my sme si robili svojpomocne a od vykopania po zaliatie deky to bolo 6 800€ a to islo cca 60 m3 betonu, na dva rady dt (cca 200ks) a do dosky som daval namiesto sietovi 6 mm sietovinu 8 mm oka 150x150
Odpovedať
Profilova fotka
@eviiiku.18 Ahoj. Ja som to predbezne zratal a svojpomocne by nas to malo vyst do 25 000€ bez okien so strechou klasicky krov, mediteran danubia evo a klampiarina KJG, komin shiedel
Odpovedať
Ahojte Chystám sa stavať 333s , mám viacero otázok avšak základná znie z čoho dom postaviť aby sa priblížil aspoň pasívnemu domu... teda ak je to vôbec možné... A aké zvoliť kúrenie ked v dosahu nie plyn. Nad peletami neuvažujem nie je na to priestor v dome. Čiže ostaváva el energia ale aká ? Uvažujem 25 steny tehla porotnerm na to vlna aspon 20cm, Strop krov zateplnenie 60cm, poprípade uvažujem o tehlovom... podla ma v projekte celkov s kurením 20cm. Okna trojsklo. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo ja presne tak isto...
Odpovedať
@1joki Mohol by si poslat aj fotku ako to vyzera zozadu? Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@shadow39 poradil by som ti dat steny aspon 300 mm. My sme davali 300 ytong a mal som co robitr aby sopm do venca vlozil kotviace zelezo na krov. ked nemas plyn chod do tepelneho cerpadla, teraz mi ho odporucal znamy kurenar ze zaujimave cisla vychadzaju a ked budes mat tolko zatepleny dom tak nie je o com
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jozouu Myslis ako vyzera dom zozadu?
Odpovedať
@1joki ano, chcel by som vidiet dom zozadu. vdaka
Odpovedať
zdravím vás chcel by som sa vás opýtať kto ma bungalov 333+garáž kelko ste dali za strechu krov som sa rozhodol dat klasicky a okna dakujem
Odpovedať
@norberts Zdravím Vás odkial ste prosím viete mi dať kontakt na takého murára ? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte stavia niekto tuto variantu presne ale takuto ako je na foto
Odpovedať
Profilova fotka
@nikitka231 ahoj, my staviame tuto variantu,so zmenou -vymenili sme wc-ko so špajzou, strecha sedlova ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nikitka231 nooo ked som si lepšie pozrela obrazok tak tych zmien je viac :-N ...mame vymene detske izby s kupelnou a splanou a aj terasu mame s druhej strany...toto je uz asi novsia verzia :-D .... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mata208 mas prosim ta podorys ? nam by to vychadzalo ta garaz na severnu stranu tiez som uvazovala vymenu izieb detských ale asi ponechame ,potrebovala som zvacšit kuchynu ale nemam kde spajzu nechcem a to vecko asi ponecham
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
no ja som vcera vymyslela toto vychadzala som bungalov 333 + eko 120+ tk28 :-D hrozny gulas ale vysledok sa mi pozdava
Odpovedať
Profilova fotka
terasa je na juhozapad je to zatial moj nakres projektant bude prekreslovat akekolvek dotazy budem rada zabudla som dokreslit nosne steny su na sirku ako je obyvka a kuchyna
Odpovedať
Nema tu niekto z vas moznost poslat mi podorys krovu z projektu na klasicku 333-ku. Jedna sa mi o valbovu strechu. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Prosim vas kolko ste dali za okna aj s vchodovymi dverami a ake mate? dakujem
Odpovedať
Vie mi tu niekto vyrátať tepelnú stratu pre bungalov 333s pri stavbe z tehly a zeteplením min vlnou ? ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo mi okna trojskla 6komorove plus vchodove dvere a pivnicne dvere cena 4500
Odpovedať
Profilova fotka
@shadow39 musiss mat viac informacii najma hrubky materialov, okna plochy.....
Odpovedať
Profilova fotka
@drobec123321 tak to mate super, nam vysli aj so sietkami a zaluzim na 6, daju sa zamykat ja z vnoku je to trojsklo v antracite
Odpovedať
Caute mozno tu uz taka otazka odznela ale nemam cas citat 94 stran. Chcem sa spytat tych ktori sa rozhodli ist do el. kurenia kolko ich stoja mesacne naklady ? Dakujem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?