Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@patkaaa aj ja by som chcela vlnu, no dva krat vyssia cena ma odradila. teraz mi prisla ponuka na material na zateplenie / mimo omietky / 16 cm eps vsetko az po penetrak 1390 € . + teda zaklady este .. a praca teraz byvame v nezateplenom a poviem ti.. prefukava nam vsade a cez vsetko, urcite by som to nenechala len take " hole "
Odpovedať
Profilova fotka
@patkaaa Je mi jasne ze ej rozdiel v cene ale ze by az taky to sa mi neche verit..musite viac pritlacit stavebniny oni povolia
Odpovedať
Profilova fotka
@patkaaa zateplit treba najma ked je rpedpoklad ze budete v tom dome byvat aspon 30 rokov urcite sa to vrati. mineralna vlna je zbytocne draha, prečo nad noou uvazujes?EPS staci
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 Môj muž by však chcel hrubšie múry a spájať jednotlivé kusy penou. Videl to u svojho kamaráta a je z toho nadšený, ja sa zase nerada púšťam do takýchto "nových" vecí, som radšej za klasiku. A za to zateplenie celkom dobrá cena, či? Ja sa ešte veľmi v cenách neorientujem...
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo Nejdem sa hádať, ani nám sa to nezdalo, toto som len posielala mail a rovnako aj cenová ponuka mi prišla mailom. V piatok sa tam akurát chystáme osobne, tak uvidíme potom. :-) Možno budeme o niečo múdrejší... Budeme, dúfam, až do smrti. :-D Možno to znie už ako fráza a niektorí ľudia sú na ňu alergickí, ale myslím si, že dom pod vlnou viac dýcha ako keď je zadusená polystyrénom. Ale o je len môj laický názor, nevyznám sa do tejto problematiky, len tu na streche som čo-to prečítala a vytvorila si názor na niektoré veci. :-)
Odpovedať
@patkaaa neviem cakame na ostatne ponuky al emilo ma prekvapila, uz len cenu prace, a kto da lepsiu ponuku sup realizovat, sa uz tesim, ze to tu bude mat iny vyzor, a konecne sa zbavime tej sivej kvadry :-D ale stale nam este chyba poddasie, zabradlia, ryny, a teren upravit + fasada , plot, kolaudacia ....... je toto este az az, a ked to vsetko bude, tak verim tomu ze vzdy s anieco najde :-D poriadny penazozrut je ten domcek :-D uvidime co z toho stihneme tento rok, teda financne, ake budu vyplaty :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@patkaaa to mas pravdu ale iba v tom pripade ked by si dala na tu vlnu parozabranu a nezabila to nejakym kontaktným lepidlom ako je duokontakt, takze samotná prievzdusnost tym uplne zabijes. Vlna ma super izolaciu ale iba do miery ekd ma nulovu vlhkost, ako nahle mas vlhkost min 30% co urcite vzdy mas tak ta izolacna vlastnost klesa. my urcite pojdeem do EPS, prípadne do grafitoveho EPS, ktorý ma o 20% lepsie izolacne vlastnosti
Odpovedať
@patkaaa my máme tento domček postavený zo solbetu 30 cm, bol lacnejší oproti ytongu o vyše 1000 eur takže sme nemali o čom rozmýšlať. Tiež sme prvú zimu bývali bez zateplenia, teraz v oktobri sme zateplili, takže druhá zima zo zateplením a je to neskutočný rozdiel. Oveľa teplejšie je v dome. Máme zateplené 15 cm polystyrén.
Odpovedať
Ahojte pridavam sa k vam.aj my sme uz stastni majitelia 333+t a od oktobra 2014 byvame...ak by ste chceli dajake podrobnejsie info pytajte sa.my sme zatial velmi spokojni ptiestoru je tu dost na vykurovanie uplna pohodicka:)))nemenili by sme :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majuska_1339 ahoj,chcela by som sa opýtať či ste rozširovali kupelnu,ak mám dobré info je široká 2 m,chceme tam sprchový kút,vaňu,dvojumyvadlo a WC,zmestí sa? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 Lucka a teraz úplne odveci sa spýtam, vy ste podpivničovali tú terasu... My by sme chceli tiež, ale nemáme to naprojektované? Je s tým nejaký problém? Bude stačiť ak nám na to hodí očko len stavebný dozor? A ešte jedna otázka, nechali ste pôvodnú veľkosť terasy? My rozmýšľame, že by sme si ju urobili väčšiu, ale to je asi blbosť, len tak mirnix-dirnix si meniť romery, keďže budú pod ňou aj základy, či?
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo Zrejme máš pravdu, ja sa do týchto vecí veľmi nevyznám, všetko ovládam len tak povrchne a môj manžel rovnako, takže si radi necháme poradiť. Avšak, kým mi budeme zatepľovať ešte veľa vody pretečie. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zuzula80 To verím, ja som jednoznačne ZA zateplenie, som ochotná sa nasťahovať do nedokončeného, ale skôr či neskôr určite zateplíme. :-) A dobre sa vám býva?
Odpovedať
Profilova fotka
A keď už som sa tu tak pekne rozpísala, tak pridám aj 4. príspevok. :-) V sobotu sme mali zalievať, ale to padlo, lebo bagrista to zrušil. Čaká nás to zajtra a ja konečne asi začnem veriť, že budeme mať svoj domček. :-) Ďalšia vec, poradili nám stavať z TERMALICE miesto YTONGu, vraj je to to isté, ba dokonca možno ešte o čosi lepšie. Čo si myslíte?
Odpovedať
@zuzanka4007 ahoj kupelna ostala tak ako je v projekte.my tam mame sprchovy kut jedno umyvadlo geberit a pracku a myslim si ze viac veci keby sme tam dali tak by to bolo moc natlacene...
Odpovedať
@patkaaa joj parádne sa nám býva, tiež nemáme veľa vecí dokončených a okolie domu ani nehovorím, ale hlavne že sme sami :-)
Odpovedať
@zuzanka4007 my sme trochu kúpelnu rozšírili smerom do spálne (samozrejme sa potom posúvali aj otvory na dvere), máme tam presne všetko čo píšeš - sprchák, vanu, veľké dvojumývadlo, wc a rebríkový radiator a dá sa tam v pohode pohybovať. Práčku mám v technickej
Odpovedať
taak ahojte vsetci :-) zajtra podla vsetkeho kooonecne zaciname :-) teda idu nam zamerat domcek, najblizsie dni hadam uz aj kopat zaklady :-) len nech nam pocasie praje :-)
Odpovedať
@monikapt tak nech sa vám darí,na zajtra máte aj slniečko vybavené. 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@patkaaa ale pokial by ste chceli ist do sirky muriva 300 cm tak by som bol pri termalici opatrnejsi lebo je tam nizsia odolnost na pevnost v tlaku az o 20-30 %. Pokial date 380 mm tak by to mohlo stacit
Odpovedať
Profilova fotka
@monikapt Drzim place ...my mame v pondelok 23.3 stavebne konanie, ak prebehne bez problemov tak sa budeme aj my tesit
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 podla mna pokial sa rozsiri kupleka o 20 cm na ukor spalne tak sa tam vsetko zmesti. kut hned za dvere a vanu na tu istu stranu pod okno, medzi ne rebrikovy radiator...
Odpovedať
Ahojte, nemá niekto postavený tento bungalov 333 v košiciach, košice-okolie, Prešov? ak niekto má, ozvite sa. ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo Nakoniec sme zostali pri ytong lambda, dostali sme super cenu, na náš dom, teda 333L s garážou a terasou sme dostali ponuku 4700€, plus lepidlo 3,75€/25kg. Doprava by stála 10€ a vyloženie 3€/paleta, my sme si však vybavili vlastnú dopravu - zdarma. A dá sa s nimi dohodnúť aj bez papiera, takže 3700€ už aj s nenosnými priečkami a nenosnými preklaadmi.
Odpovedať
Profilova fotka
@monikapt Tak držím palce, my sme tento týždeň zaliali základy, zajtra ideme ukladať DT-čka :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spýtať vás čo už máte postavený domček, ideme ťahať múry budúci týždeň a potom strop, ale majstri nám dali cenu na strop 4500 eur, len prácu + materiál. Zdá sa nám to byť dosť drahé. Budeme mať 333+T, vyvýšený strop nad obývačkou a ostatnú časť budeme mať celokeramickú.
Odpovedať
Profilova fotka
@patkaaa Dufam zevam dali tu 33% zlavu pokial idete c ez stavebniny. Mne nacenili pre B333+t ytong 375 lambda na 3665€iba kvadre bez prekladov, bez vencoviek, lepidlo na 5,20..........samozrejme 33% zlava na to. Akurat zvazujeme dat ytong 300 (klasik a nie lambda ani theta ale klasik ma vyssiu pevnost a nizsiu tepeleno izol vlastnost a je lacnejsi) a zateplit 20 cm EPS.
Odpovedať
Profilova fotka
@bucko89 ja mam nacenenu pracu na vybudovanie dreveneho tramoveho stropu, postavenie krovu, zafoliovanie, zalatovanie, ulozenie komplet krytiny a klampiarina na 2500€ takze asi ta vasa cena bude premrstena
Odpovedať
@patkaaa tak my sme dnes dali do zakladov zelezo a zajtra zalievame zaklady :-) apson nieco sa uz pohlo :-)
Odpovedať
@bucko89 ahoj no to je podla mna moc...my sme zaplatili za dreveny strop krov latovanie pokrytie 9000eur ale aj s materislom,krytinu mame plech hdx najhrubsi,este byt tebou by dom skusila dat aj inde nacenit....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?