Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo my sme osadenie aj siete brali priamo od fasangu lebo cenovo to vychadzalo priblizne rovnako ako u okolitych projektantov a takto sme situaciu osadenia dostali rovno s projektom a pripojky by mali prist do 2tyzdnov
Odpovedať
Profilova fotka
@olivia97 Strednu nosnu stenu by som za každu cenu nechal nosnu aj ked budete riesit vaznikový krov min. kvoli vencu, ktorý zvazuje celu stavbu a je dobre aby bola aj v strede stavby prepojený. Ziskali by ste mozno max 10 cm a aj cenová uspora by nebola vyrazne vysoka. My asi tiez pojdeme do vaznikov. Robí to firma u nas cca 1 km od nashzo pozemku. V zime si ho chcem dat nacenit
Odpovedať
Profilova fotka
Ludia chcem sa opytat.....dDavali si si terasove dvere v obyvacke a v jedalni posuvne alebo otvarave? Nezasahuju otvaravé moc do priestoru???
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo my sme si siete robili zvlášť a dávali sme za to asi 250 eur, čo sa týka dverí v obývačke tam som zrušil okno a sú dvere o šírke 3,5 metra takze budú určite posuvné
Odpovedať
Profilova fotka
@jiri_m no ja som dostal ponuku na siete po 80€ za kazdu a osadenie za 100€. NAd dverami som uvazoval nad posuvnzmi ale bdu sa dat otvarat aj zvonku? napr budes sediet na terase chces si zavriet dvere a keed budes chciet ist dnu budu sa dat v poho otvorit???
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo Ano dvere by som chcel uzatvaratelne aj uzamykatelne aj zvonku. Ale ak to bude velky rozdiel v cene tak prezijem aj ked budu len vnutorne..
Odpovedať
Profilova fotka
@olivia97 my mame väzníkový krov, nosné steny sme nechali pôvodné a mame na nich aj veniec. @wondgo dvere na terasu mame sklopno posuvné, otvárateľné len zvnútra a v obývačke sme dali fixné, ale zmenili sme rozmer na 2x2m
Odpovedať
Profilova fotka
@petovar a daju sa vam dvere otvorit a zavret (myslim len privriet aby dnu nefucalo) aj z vonkajsiej strany alebo len z vnutra???
Odpovedať
@petovar a ti co mate pristavanu garaz. Davali ste do podlahy v garazi xps ako je v projekte, alebo ste to riesili inak? Dakujem za odpovede.
Odpovedať
@petovar a ti co mate pristavanu garaz Sekla som sa. Eps je v projekte.
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo keby sme mali zvonka nejakú úchytku tak by som vedel pritiahnuť dvere, ale aj pri menšom prievane by sa pravdepodobne otvorili.
Odpovedať
Profilova fotka
@hitra ano budeme davat eps, len vyšku podlahy by som chcel dorovnat tak ako je aj v dome, aby pri prechode do garaže nebol schod
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@petovar este som sa chcel opytat ked mate vaznikovy krov budes davat sadrokarton priamo na krov alebo budes davat CD-ecka a UD-cka. Ja som rozmyslal ze by sa to dalo rovno na krov by sa dala parozabrana a rovno na to sadrac. Ked sa takto moze robit pre sikmynách v podkorví tak preco nie aj na vodorovný podhlad
Odpovedať
@wondgo my máme väzníkový krov , máme spravenú konštrukciu z CD a UD, na tom je sadroš. Neviem si predstaviť ako by si to upevnoval na krov bez tej konštrukcie ;-)
Odpovedať
@wondgo myslis pomocou priamych zavesov spustit profily a na to upevnit SDK? Parozabranu ked das hned pod SDK, nasledne ju prevrtas tymi skrutkami, spravis otvory na svietidla, pripadne vzduchotechniku ... asi potom nebude plnit ucel :)
Odpovedať
mate niekto skusenosti so stavbou tohto domu svojpomocne?aka bola finalna cenna?a pripadne kolko vas stali zaklady,murivo a strecha?dakujem,za kazde info
Odpovedať
Profilova fotka
@marius444 tych 89stran diskusie je malo? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky no myslel som urobit dreveny rost z hranolov napr 5x5cm a rovno ho namontovat na vaznikovy krov rovno...urobit to namiesto CD-ciek a UD-ciek. resp tak isto ale z dreva. Je jasne ze by to muselo byt v rovine inak by bol sadrac krivy. A parozabranu vzdy porusis ak budes davat sadrac
Odpovedať
Profilova fotka
@marius444 s cenou ako som to cele precital je to velmi individualne. rozne pomery zakladania, rozne varianty domu, rozne skaldby murivo....tazko na toto jednoznacnu odpoved...
Odpovedať
@wondgo My máme na terasu posuvné dajú sa zatvoriť aj zamknúť :-)
Odpovedať
@wondgo preco z dreva? Ved CD/UD je jednoducsie nie? Ni vzdy porusis parozabranu. Da sa to robit formou z hora 1. Rost nanho parozabrana, spustenie 2. Rostu a nanho SDK
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte 333kári :) Máte niekto verziu s terasou a otvoreným stropom v obývačke, tak že trámy sú skryté? Radi by sme videli nejaké foto. My máme zatiaľ základovú dosku a čakáme už len na lepšie počasie, aby sme sa do toho mohli pustiť :) ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky prislo by mi to jednoduchsie co sa tyka montaze ale asi drahsie.Taktiez som myslel ze by vazniky lepsie stuzilo aj v priecnom smere.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal TAkze mate zvonku aj klucku, resp. madielko a aj zamok ak sa nemylim, ze. to je tiez dobre riesenie
Odpovedať
@wondgo Áno máme zvonku takú dhú kľučku aj zámok. Z domu môžem odchádzať aj cez terasu. Pre nás veľká výhoda, využívame často hlavne v lete :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@honey2312 Ahoj, my budeme mať tiež otvorený strop v obývačke, bola som v takom dome a vyzerá to super, tak sme sa rozhodli, že budeme mať aj my. Foto žiaľ nemám. Tiež začíname, keď bude lepšie počasie, ale už aj my máme základy.
Odpovedať
@honey2312 ahoj.. uz som potvrdila priatelstvo. my to tak mame ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 ďakujem :) Potrebovali sme hlavne vidieť ako ste robili krov, takže pomohlo - aspoň máme predstavu a ten výsledný priestor naozaj stojí zato. Už sa teším, len nás čaká ešte dlhá cesta :)
Odpovedať
Profilova fotka
@bucko89 tak to sme na tom rovnako :) akurát že my ešte nemáme kúpenú tehlu, ale manžel už zisťuje ceny a najlepšiu ponuku berieme a dúfame, že zima sa rýchlo skončí :)
Odpovedať
@honey2312 vela stastia :-) ja s usmevom spominam na tie chvile :-) a keby sa mam znovu rozhodnut, tak opat ideme do toho, lebo okrem vela nervov nas stavba veela obohatila / paradoxne nie na bankovom ucte :-D / a zabava bola... miestami :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?