Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Profilova fotka
@mia. Pekný deň, viem, že Váš príspevok je starší, ale chcem sa opýtať, koľko je prosím to ochranné pásmo od vodného zdroja...ďakujem pekne:-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, mohli by ste mi prosím niekto napísať rozmery toho výklenku v kuchyni pri špajzi? Či sa tam ztmestí americká chladnička? ďakujeeem :-)
Odpovedať
@ankalv1 sirka am.chladnicky 92 cm tam bude urcite...
Odpovedať
@ankalv1 my máme šírku výklenku 143 cm takže americká ti tam v pohode vojde.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte takze sme sa viac menej rozhodli pre B333 +T (zatial sme v stadiu ze ideme kupovat pozemok a chceme si predbezne nacenit material lebo stavat budeme svojpomocne) ale chceli by sme stavat z ytongu 300 a zateplit 150-200 (stredne slovensko), vykaz vymer z projektu nam poskytli ale je tam heluz44 aky objem na obvodove mury mam ratat ked chceme ytong? a tiez na priecky? navrhujete alebo odporucate vacsiu hrubku muriva? ak ano preco? vopred diky za rady a odpovede
Odpovedať
@olivia97 ahoj, my máme postavené zo solbetu 30 cm a plánujeme zateplovať minimum 16 cm. Manžel mi teraz vyrátal ten objem - malo by to byť cca 24m3 čistého muriva na obvodové múry, ale je to aj podľa toho akú hrúbku podlahy budete mať. My sme napr. nedávali ten spodný pol rad. A tiež podľa toho či chceš otvorený strop alebo nie, my nemáme otvorený. Takže to ber tak orientačne, myslím že v stavebninách by to mali vedieť prerátať
Odpovedať
@olivia97 priecky preratavat nemusis, aj ked tvarnice budu inych rozmerov, tie su v m2. Myslim vsetky okrem tej sirsej nosnej medzi dennou a nocnou castou. Ta suvisi s tym, ci date otvoreny strop alebo nie. Ak nebude otvoreny potrebujete ich menej.
Odpovedať
Má prosím Vás niekto skúsenosti s podkrovnou izbou pri 333?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj má niekto výkaz výmer alebo dodací list z hrubej stavby chcem si porovnať cenu hrubej stavby koľko by som platil teraz rozmýšlam nad bungalovom 333alebo EKO 120
Odpovedať
Profilova fotka
@milo666 my máme výkaz výmer priamo od architekta, super komunikuje a zasle vam ho bezplatne nezavazne kontaktujte priamo jeho. p. Fašanga
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 ahoj a od koho ste brali ten solbet? prosim IP ak kozes aj s cenou a ako ste boli so solbetom spokojní isli by ste do toho znovu? dostala som ponuku na termalicu s cenami je to podla vas dobra cena? 300 - 65€/m3 365- 67€/m3 doprava zadarmo a Lepidlo na lepenie presnych tvarnic 3,50,-€/25kg
Odpovedať
@olivia97 ja som mala na Termalica T500 300*249*599 cenu 2,75€/ks
Odpovedať
Článok sa načítava...
@olivia97 Neviem ako to vychádzalo na kubíky ale spolu tvárnice SOLBET s dovozom a lepidlom nás vyšli na cca 2800€. Bez prekladov! Upresním stavali sme s rovným nie otvoreným stropom v obývačke.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal @hitra ja som z toho uz jelen cakam este ponuky ale tak sa mi to zda malo ze 24m3 na obvod nosne murivo zo Solbetu jednu ponuku mam takuto PREFABET biele pieskové presné 360x240x590 PDK 26p/32ks 832 x 1,72 = 1431,04 240x240x590 PDK 9p/48ks 432 x 1,15 = 496,80 120x240x590 8p/96ks 768 x 0,58 = 445,44 Doprava PREFABET PL - SK 2x x 390 = 780,00 ----------------- 3153,28 DPH 20% 630,66 SPOLU 3.783,94€ Palety nevratné a druhu este cakam ale je to nejake pofiderne neviem.... :-( zo Solbet z partizanskeho este cakam a na ytong 300 obyc mi prisla zatial jedna ponuka a ze 6100 € brutal vela (akoze vratia cca 300 za palety ale aj tak) inak zatial mam najlepsie vypracovane aj citatelne a zrizumitelne ponuky od stavmat neviem ci je aj inde tato firma ale super pekne rozpisane poslali ponuky na vsetko co som chcela ale ten ytong no skoro som odpadla ytong lambda 375 este lacnejsie vysiel o 100€ 8-( nechapem
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal tiez nechcem otvoreny strop ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
a okna mate odkial? kvalita a zaroven dobra cena, chcem z jednej strany dekor a z druhej biele, trojskol 4-16-4-16-4 a tie 4 okna 1500x1500 radsej dvojkridlove?! balkonove posuvne ci otvarave?
Odpovedať
@olivia97 akurat to riesim. Davala som nacenit do Slovaktualu, Hesty, Fenestry aj u poliakov, a najlepsie vychadza pre mna Fenestra.
Odpovedať
Profilova fotka
@hitra tiez som davala do fenestry slovaktual stavex plast a incom a cakam na tu fenestru lebo ju chvalia :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@olivia97 aj my to práve riešime dali sme naceniť slovaktual, incon, salamander a fenestra. Dali sme naceniť dekor z každej strany a aj kombináciu zvonka farba z vnútra biele. Okno 1500x1500 sme dali z predu celé a do detských dvojité. Celé vychádza o 120e menej oproti dvojitému ale sa mi to zdá dosť veľké na jedno krídlo tak ešte nevieme...celé vyzerá zase lepšie ako rozdelené...
Odpovedať
Profilova fotka
@xmann86 ved to ze vyzera to horsie ale to okno v kuse jedno kridlo otvarat nad linkou sa mi zda uplne mimo :-S neviem asi dame dvojkridlove vsade uvidim...
Odpovedať
@olivia97 ahoj, my máme okná od slovaktual, zvonku dekor dreva, vnútri biele, všetky sme dali dvojkrídlové, majú otváranie aj vetranie obe krídla. Balkónové dvere máme oboje klasika otváravé, rozmýšlali sme aj nad posuvom ale som rada že sme nedali, nakoľko deti behajú hore-dole na terasu a vyjdu vzadu na dvor a samozrejme bolo to aj lacnejšie ako posuvky. Okno v kúpeľni máme normálne sklo lebo sme nad cestou takže nám tam nikto nevidí. Dvere máme tiež od slovaktual ale hliníkové, nie plastové. Nám vyšla najdrahšia ponuka z Fenestry, Incon a Slovaktual boli cenové rovnaké a rozhodovali sme sa medzi nimi.
Odpovedať
ja davam tiez z vonku dekor, z vnutra biele, vsetky dvojkridlove. Ale cele to chcem ladit skor do vidieckeho ako velmi moderneho stylu, tak mi tam aj viac sedia ako cele. tiez mi vrtalo to okno v kuchyni, ak by bolo cele, dalo by sa otvorit len na vetracku, nakolko by v otvarani aspon v mojom pripade vadila umyvadlova bateria. 1500 do priestorusa mi zda velmi vela, nakolko som zvyknuta nevyuzivat len vetracku. terasove dvere som pri jedalenskom kute zrusila, bude tam velke, pevne okno cca 50 cm od podlahy a raz tam bude sedilia. Velka vdaka @hizanka za tvoje inspiracie. Terasove z obyvacky budu sklopno posuvne a klucka bude z oboch stran. Vdaka @ivetbal za napad. moj napad bol dat stropne schody aj zo skladu za garazou na povalu, nakolko sa mi zda malicky na vsetko co tam chcem mat. krok po krociku blizsie k splneniu svojho sna
Odpovedať
@olivia97 @xmann86 jednou z moznosti je mat aj dvojkridlove - jedno kridlo pevne, druhe kridlo otvaravo sklopne a je to o cosi lacnejsie ako obe kridla otvarave
Odpovedať
Ahojte vsetci :-) tak po dlhom zvazovani sme sa rozhodli, ze nejdeme do kupy stareho domu a prerabat, ale ze postavime novy :-) velmi nas zaujal projekt b333 s terasou a garazou, ste s tymto domcekom spokojni? Mame moznost kupit pozemok 6 arov, romzer cca 18x34m, mal by sa tam domcek vojst v pohode, ci? Este zeby aj nieco ostalo na travnik :-) domcek si planujeme stavat svojpomocne, viete mi povedat, kolko stoji cca material na tento bungalov? S tym, zeby sme to stavali sami s pomocou znamych :-) staci taky domcek pre rodinku? zatial mame jednu dcerku, ale planujeme este jedno babatko :-) za vsetky odpovede vopred dakujem :-)
Odpovedať
@olivia97 @zuzula80 @hitra @ivetbal ahojte :-) som vas takto pooznacovala, ak by mi niekto z vas odpovedal na moju spravu vyssie :-) dakujeeeeem krasne za ochotu
Odpovedať
Profilova fotka
@monikapt ahoj my sme na tom rovnako odchadzame zo stareho domceka a odeme.svojpomocne stavat b333 s terasou takze kolko info z mojej strany ;-) ked budem vediet viac napisem....
Odpovedať
@monikapt ahoj.nam robia akurat na streche, na byvanie si musime este pockat. Domcek s pristavanou garazou ma rozmer 10x16,75, terasove stlpy su 2,25 od domu. Na pozemok by mal vojst, no to si musite zvazit podla toho ako mate pristup k pozemku, ci, z ktorej strany a akym susedom hranici Vas pozemok, aby boli dodrzane minimalne odstupy. Vacsinou ak uz je garaz vedla domu, tak si davaju niektory prechod do domu. Pri 333 tzn. cez technicku miestnost. Treba si dobre premysliet kde co dat ak sa nieco meni, a ak by ste toho chceli prisposobovat viac, tak je na zvazenie individualny projekt sity na mieru. V katalogu projektov je uvadzana orientacna cena vystavby na kluc pre 333+T zaokruhlene 90 000€ bez DPH. Takze tych 90 000 je urcite potrebnych. Je to z mojho pohladu standard domcek, takze aj keby ste mali dve deti, tak kazde moze mat svoju izbu, pokial z jednej nespravite pacovnu spojenu so susiarnou, zehliarnou, ... To ci bude stacit pre Vasu rodinku zavisi od Vasej skromnosti, narocnosti, moznosti, ... na to si musite odpovedat sami.
Odpovedať
@monikapt ahoj, my sme s domom spokojní, máme 2 deti, každé má svoju izbu (aj tak tam zatiaľ chodia iba spať, inak sú pri mne v obývačke). Pozemok máme 639 m2, vošiel sa nám v pohode, natisli sme ho čo najviac na prednú hranicu kedže sme v kopci a tým pádom máme vzadu miesto, aj ked momentálne tam máme iba blato a kadejaký materiál :-) Ale zase my nemáme garáž, iba terasu. Cenu materiálu je fakt ťažko odhadovať, každý stavia dom z niečoho iného, dá si iný strop,inú krytinu, podlahy, obkladačky. Na niektoré práce predsa len treba majstrov, napr. na kúrenie, tiež každý zoberie inú sumu. Nám by sa tiež zišli ešte nejaké financie navyše ale tak čo už - dorábame postupne podľa možnosti :-)
Odpovedať
@zuzula80 dakujem za odpoved a nemas nejake foto domceka, ako vyzera realne?
Odpovedať
prosim Vas kde ste dali dvierka komina, smerom do obyvacky, chodby alebo hostovske wc?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?