Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Profilova fotka
@ankalv1 Ahoj my mame normal 333 a aj tam uz je obyvacka dost velka :) Bol som v tom domceku aj nazivo a uuuuplne staci.. Je to vec nazoru ale skuste si najst niekoho kto ma aj obycajnu verziu 333 ci nebude stacit :)
Odpovedať
my mame obycajnu verziu 333 a obyvacka je velka vlastne vsetko nam staci aj detske aj tak tam chodia iba spat
Odpovedať
Ahojte, páči sa nám Bungalov 333L, ale nevieme nájsť rozmery izieb...nevie niekto poradiť? Má niekto bungalov 333 v Presove, resp. okolí PO. Vďaka
Odpovedať
Ahojte, ako mate rieseny rozvadzac pre podlahove kurenie ? V projekte je umiestneny v technickej miestnosti uplne na kraji domu co nie je moc dobre. Okruhy budu nesymetricke a tazko regulovatelne (povedal kurenar). Nechali ste si to tak ako v projekte alebo umiestnili niekam do stredu domu ?
Odpovedať
@tomaso1 My máme dva rozdeľovače jeden pre nočnú časť v TM a druhý pre dennú časť v vstupnej chodbe :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@ivetbal zaujimave riešenie. Ako to regulujete ? Okruhy pre jeden rozdelovač jedným termostatom, čiže dva termostaty ?
Odpovedať
@lucka1987 a akú s tým máš skúsenosť ? Dá sa to ako-tak regulovať ? Nerobí to moc zlobu že rozdiely v dĺžkach okruhov sú tak velké ?
Odpovedať
@tomaso1 este sme nezakurili, tento tyzden nam idu montovat kotol a vsetko okolo toho... potom ti budem moct povedat. tiez budeme mat termostat v jednej z izieb / predpokladam, ze v najchladnejsej spalni / ale neviem ako tov praxi bude vyzerat.. skusim sa spytat v tyzdni nato kurenarov
Odpovedať
@lucka1987 aha, OK. Mne este len vodu buduci tyzden robia - ale uz treba urobit aj predpripravu na rozdelovac cize musim sa rozhodnut kde ho umiestnit.
Odpovedať
@tomaso1 Zatiaľ nemáme žiadny termostat. Kotol zapne len keď je nočný prúd. A kotol sme mali túto zimu zapnutý raz do týždňa:-) Inak sme kúrili pieckou v obývačke.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
@ivetbal ďakujeme veľmi pekne, veľmi ste nám pomohli pri rozhodovaní.... ste spokojní s domcekom?
Odpovedať
@mikiniki Rado sa stalo. Sme maximálne spokojní už len s tým, že bývame v dome. Tiež som na začiatku špekulovala, čo keď budú malé izby, malá kuchyňa ale všetko je postačujúce nič väčšie netreba :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal Ahoj chcem sa ťa spýtať ako ste spokojný s elektrickým kúrením a prečo ste sa rozhodli dať elektriku a nie plyn
Odpovedať
@xmann86 Na pozemku nemáme plyn, takže sme nemali inú možnosť. Ale po terajšej skúsennosti by som si ho ani nedala. Jedna vec, prípojka je hodne drahá a ani neviem, či by to kúrenie bolo pre nás niečím výhodnejšie ako je to naše elektrické. Elektrický kotol je podstatne bezúdržbový (maximálny komfort) je asi aj lacnejší a nám na to naše sem-tam kúrenie úúúúplne vyhovuje.
Odpovedať
ludia nestavia niekto tento bungalovcek s garazou v okoli prievidzeee?? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal podla fotiek mate teplovodnu podlahovku na elektrokotol nad tym aj ja rozmyslam aj ked mame moznost napojit sa na plyn. Ta pripojka je fakt draha a este tie vybavovacky okolo toho a tiez drahy kotol. Ale zas ma vyhodu ze lacno zohrieva TUV a da sa na nom varit. Mohola by si mi napisat do IP ako vam asi vychadzaju platby za elektriku a kolko asi kurite krbom. dakujem
Odpovedať
@sayana12 no viem ze v trencine a potom my okres Pov. bys.. ale to nemas daleko
Odpovedať
@xmann86 No neviem koľko miniete teplej vody denne ale my sme ešte nikdy neminuli celý 160l bojler. Bývame od augusta, takže ešte ročné vyúčtovanie sme nemali (potom budem môcť dať presnú sumu). Keď vychádzam z toho, čo máme natočené na hodinách, tak na mesiac to v priemere vychádza na 50€ :-) To sú vlastne všetky naše mesačné náklady na domček. V piecke sa kúrilo v zime každý večer, teraz cca každý druhý.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, stále sa rozhoduje či kúpiť dom v radovej zástavbe ( cca 120,000€) alebo stavať na pozemku (40,000€) našu vysnívanú 333, aký asi ste mali rozpočet na tento domček? Dá sa postaviť za 100,000€? ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Myslím 100,000 bez pozemku čisto len dom ale už so všetkým, na kľúč
Odpovedať
@ankalv1 Dá sa postaviť za uvedenú sumu. Dokonca aj menej, hodne záleží od toho kto Vám domček bude stavať a od svojpomoci.
Odpovedať
@ankalv1 Jáááj keď na kľúč, tak to neporadím :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal ďakujem, práveže svojpomocne u nás veľmi nemá kto musíme to nechať na firmu
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal 50 € je super ale zase kazdy vecer kurite s krbom tak to spravi svoje. To kurite este aj teraz? asi byvate na severe. Aj ste zvysovali izolacie alebo ste sa drzali podla projektu. Ja planujem pridat hlavne na steny a do podlahy.
Odpovedať
Profilova fotka
@sayana12 Trencin
Odpovedať
@ivetbal ... tak som sa inspiroval tymi dvomi rozdelovacmi na kurenie a dam to tak aj ja. Velmi prakticky napad. Na chodbe nebudu natlacene rurky zo vsetkych okruhov. Ale hlavne to bude podstatne lepsie regulovatelne. Vdaka za tip :-)
Odpovedať
@xmann86 Áno prekurujeme ešte aj teraz, bývame na Liptove. Pridávali sme aj na izoláciách podlaha 17cm a fasáda 20cm. To kúrenie v piecke nás vôbec neobťažuje, je to taká samozrejmosť. Keď sme prišli z práce cca o 16tej, tak sme hneď zakúrili (samozrejme jedná sa o zimné mesiace) do 19nástej už bolo v dennej časti 26stupňov aj viac :-) V nočnej príjemných 21. Máme to urobené tak, že podlahovku v dennej časti môžme vypnúť (nakoľko piecka dostatočne vykúri celý priestor ) a bude sa kúriť len v nočnej časti. V zime stačilo zapnúť podlahovku 2x do týždňa, teplota sa naakumulovala a bolo teplo. My ale ešte stále hodne vetráme, nakoľko máme vlhko (60-70%), takže o to viac kúrime.
Odpovedať
@tomaso1 Rado sa stalo. Je to aj celkom praktické nakoľko v dennej časti kúrime pieckov, podlahovku môžme úplne vypnúť a kúriť ňou len v nočnej časti. Rozdeľovač máme skrytý v stavanej skrini vo vstupnej chodbe (pozri môj album, tam to uvidíš).
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?