Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@khalle diky.. ostatne tvarnice si mal v poradku?
Odpovedať
ahoj katarinka2010 , s ostatnými to bolo celkom dobré. V každej palete som našiel zo dva - tri mierne poškodené. Len tie Účka sklamali a stáli nejakých 6,02 za kus ak si pamatám .
Odpovedať
Ahojte, takže po mnohých hodinách pátrania za domčekom snov sme sa aj my nakoniec rozhodli pre 333z+T, práve sme vo fáze kedy sme doriešili pozemok /máme cca 1000m2 - 30x30 m/. Teraz budeme vybavovať všetko potrebné ako úpravy v projekte, keďže nechceme úložné podkrovie a pár iných zmien. Na jeseň začneme vybavovať stavebné povolenie a na jar ak všetko pôjde ako má začneme. Stavať chceme 50% firmy a 50% svojpomocne, počítame s rozpočtom 60 - 70 000 s tým, že manžel má výrazné zľavy na matriál - všetky suché zmesi - lepidlá, stierky a zatepľovací systém, keďže je zamestnancom nemenovanej spoločnosti, ktorá sa zaoberá ich výrobou, takže dúfam, že sa nám podarí vtesnať do rozpočtu... Som rada, že je tu niekto s kým sa budem môcť poradiť ....
Odpovedať
marianka21 : Super výber , ozaj si si vybrala dobre . A ak ti budem vedieť poradiť tak to rád urobím. ;-)
Odpovedať
@khalle ďakujem, budem len rada :-) Chcela by som sa spýtať na skladbu stropu... Ak som správne pochopila je možné robiť strop 1. betónový, ktorý je navrhnutý aj v základnom projekte, alternatíva č. 2. je trámový strop + oceľ - pričom je zachovaná funkčnosť podkrovia teda zostáva využiteľné ako úložný priestor. Ja by som chcela vedieť, či existuje aj 3. alternatíva a to pri možnosti, že nechcem podkrovie nad izbami využívať ako úložné, pričom v obývačke zostane podkrovie otvorené v izbách zakryté sadrokartónom. Nie je mi jasné, či je to možné a ak áno ako bude riešený krov v "nočnej časti" domu. Podľa môjho názoru by to bolo rovnaké ako v obyvačkovej časti a bol by tam závesný sadrokartón, ale to je len môj názor... Robili alebo konzultovali ste s projektantom niekto túto variantu?
Odpovedať
@marianka_21 ahoj, aj my sme si dali zmeniť v projekte ten beton strop za trámový s oceľou, ale aj tak ešte stále rozmýšlame aj nad inými variantami. Tu v tejto diskusii na str. 7 pridal užívateľ "pr" príspevok že ponúka ešte jednu variantu stropu - zbíjané priehradové nosníky a že k tomu netreba už žiadne oceľové nosníky ani nič, ide to priamo na obvodový veniec. Len pri tejto možnosti neviem ako by to bolo s tým že obývačka otvorený strop a zvyšok uzavretý. Skús napísať poštu priamo jemu, možno ti poradí, nám už dal aj cenovú ponuku na tento typ stropu. Tak veľa šťastia pri vybavovačkách, my sme už dali žiadosť o stavebné povolenie a už len čakáme, chceli by sme začať tohto roku v lete.
Odpovedať
Profilova fotka
:-) dakujem vsetkym co sem pisu.. :-)
Odpovedať
Citujem odpoveď pána Ing. Fašangu - autora projektu: v typovom projekte je v B333+T nad obyvackou vysoky strop, t.j. sadrokartonovy obklad je v rovine strechy. NAd nocnou castou (1/2 domu) je keramicky strop typu Miako (keramicke nosniky + keramicke vlozky + nadbetonavka). V nocnej casti mozete riesit ja ine variacie, napr: - ine masivne stropy, ci uz z betonovych alebo keramickych panelov, alebo aj monoliticky zelezobeton. - lahke konstrukcie, napr. s vyuzitim ocelovych tramov pod drevenymi stlpmi krovu a medzi nimi uz len drevene tramy. STrop by bol rovnako pochodzny a vyuzitelny na ukladanie (ocelove nosniky sa navrhuju podla toho, ake zatazenie s auvazuje). Je mozne ocelove nosniky nahradit aj masivnymi drevenymi tramami (budu ale na 6m, co je dost, ale da sa.). V celom dome je minimalizovany pocet nosnych stien, co je vyhoda z hladiska variability, ale na druhej strane je to menej idealne napr. pri klasicke drevene tramove stropy, lebo pre drevene tramy su idealne rozpatia tak do 4,5m. Davnejsie taketo rozpatia standardne vyhovovali poziadavkam, dnes ale vacsinou chcu ludia vacsi otvorene priestory, najma obyvacky. Vo Vasom priapde ale bude obyvacka riesena inac, takze pokial neuvazujete o variabilite nocnej casti v buducnosti, kludne mozete niektoru nenosnu stenu spravit ako nosnu (napr. medzi izbami) a tak si tu nocnu cast domu rozdelit na viac celkov. Tak by sa to dalo prestropit aj tradicnym drevenym stropom s mensimi profilmi drevenych tramov. dalej su aj takzvane vaznikove krovy, s ktorymi sa da takyto bungalov prestresit aj bez vnutorneho podopretia. V takom pripade je krov polozeny len po obvodovej stene. Krov je ale hustejsi (su tam priecne vazniky), takze je trocha horsie vyuzitelny. Ale na ukaldanie to stale staci, a pritom spodne pasy drevenych vaznikov tvoria aj nosnu cast pre sadrokartonovy podhlad. Takze je to tiez jedno z moznych rieseni.
Odpovedať
Profilova fotka
no držím ti palce marianka_21 ale aj ostatným samozrejme, my sme už začali a mám tam niejaké fotečky naviac. Ide to rýchlo už teraz, musím vybaviť teraz vodára nech mi rurky osadí a pôjdeme na deku. :-) Myslím si, že ten skladaný krov je v pohode a cena je tiež veľmi dobrá, ušetrí sa na veľa veciach a samotný skladaný krov nie je taký drahý od uživateľa "pr". Treba sa s ním nakontaktovať, je to podľa môjho názor asi najlepšie riešenie ak nepotrebujete mať obytné podkrovie. Bude slúžiť fakt len na bordel. :-) Ten rozpočet je otázny a všetko záleží na tom, čo ti je rodina schopná urobť za minimálne peniaze. :-( Ešte raz držím palce a keby si potrebovala poradiť tak neváhaj a pýtaj sa na fore čo len budeš chcieť.
Odpovedať
Ďakujem, nemám obavy zo samotnej stavby, manžel je stavebno - technický poradca vo firme pre ktorú pracuje, takže on dozoruje správny postup pri jednotlivých realizáciách. Všetko sú to veľké realizačky, takže maličký domček je pre nich zanedbateľná vec, no pre mňa tým, že je - bude náš je to momentálne stavba storočia :-) S robotníkmi si tiež hlavu nelámem, keď sa pohybuješ v stavebníctve kontaktov je dosť a môžeš si dokonca vyberať. S rodinou veľmi nepočítam samozrejme, že nám budú pomáhať, ale radšej sa spolieham na svoje sily a možnosti... Skôr ma desí všetko to, čo predchádza samotnej stavbe a tým, že som až prehnaný detailista viem, že ľahké to nebude... Myslím, že najschodnejším riešením je pre nás alternatíva trámový strop + oceľ... viete mi povedať koľko cca je finančný rozdiel medzi trámovým a pôvodným keramickým stropom?
Odpovedať
@marianka_21 napísala som ti IP ;-)
Odpovedať
@zuzula80 Ďakujem!!! nedala som pokoj a otravovala som ďalej, takže alternatívou ocelových nosníkov pri trámovom strope by boli drevené trámy zhruba 20x30 cm avšak tie by sa dali nahradiť lepenými, ktoré sú síce o niečo drahšie, ale tenšie a majú vyššiu nosnosť. Budem to ešte konzultovať so statikom... Nejde mi ani tak o to zbiť cenu, čo najnižšie, ale jednoducho tá oceľ manželovi nedá spávať a betónový strop neprichádza do úvahy, takže v hľadaní pokračujeme...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dnes som s ocom dokončil armovanie venca a zajtra , ak bude pekné počasie by sme chceli ručne zaliať. Bola to makačka . V tých ,,U´´ tvárniciach je po uložení izolácie veľmi málo miesta . A to sme uz mali hotové naviazané 6 metrové armovanie a len sme to poskladali a pospájali. Fotky pridám neskôr ak by niekto mal záujem lebo dnes už mám dosť . Tak nech Vám to všetkám rastie . *Do stavania* :-) ;-)
Odpovedať
@khalle ... ale ten pocit!
Odpovedať
Dnes som telefonovala do firmy zaoberajúcej sa špeciálnymi strešnými konštrukciami...výsledok je pre mňa konečne tým pravým. Oceľový nosník sa dá nahradiť lepeným dreveným, samozrejme po statickom prepočte, takže krov bude celodrevený bez zbytočných tepelných mostov. Navyše bude zachovaný otvorený strop v obývačke, v izbách sadrokartónový podhľad. Finančne to bude zhruba rovnako ako pri použití ocele. Cez firmu sa dá objednať buď len samostatné lepené-drevené nosníky alebo kompletný krov, ale aj pokládka krytiny. Keďže na streche nechceme šetriť, aby sa nám to v budúcnosti nevypomstilo asi zvolíme kompletnú realizáciu strechy firmou...
Odpovedať
@marianka_21 môžeš mi poslať do IP názov tej firmy? ak maju nejakú internetovú stránku tak by sme to s manželom popozerali, prípadne sa aj informovali . dakujem :-)
Odpovedať
@marianka_21 , aj ja by som poprosila do IP nazov a kontakt tej firmy. Vdaka ;-)
Odpovedať
Firma má sídlo v Ružomberku v IP posielam www...
Odpovedať
@marianka_21 dakujem, ani som netušila že taká firma je v RK a to som domáca :-)
Odpovedať
@marianka_21 dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Čaute, kto pokročil a ako? Čo máte nového stavitelia? :-)
Odpovedať
@norberts ahoj, my stále nič... (čakáme na staveb. povolenie), ba vlastne áno, začali sme robiť oplotenie z jednej strany pozemku, momentálne kopeme jamy na betónové stĺpiky , ide to hrozne, máme tam trdú ílovitú zem, nechcem si ani predstaviť, aké by to bolo, keby sme mali kopať základy ručne... ;-)
Odpovedať
@norberts my rozbijame beton po starych zakladoch, vykopavame stromy, kriky, vinič...potrebne upravy na pripravu zakladov.. no a čo chvila začiname..ešte sa riešia nejake formality..snad do vianoc stihneme aspon zastrešit...
Odpovedať
@norberts my nerobíme vôbec nič, už sme si podali žiadosť na stavebné povolenie, ale nám ho pozastavili kvôli nejakým veciam čo tam chýbajú, tak zase riešime to, už mi tie papierovačky lezú na nervy. Keďže sme na severe slovenska musíme si dať prispôsobiť papiere na krov a základy a ešte aj riešime povolenie na vstup na pozemok. Kedy sa toto skončí netuším :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Začiatky sú najhoršie, človek len čaká a nevie sa dočkať. No každopádne potom prídu lepšie časy ale aj zároveň diera do peňaženky. Má niekto niejaké inšpirácie do domu?
Odpovedať
@norberts to je svata pravda...niektore veci sa tak vleču... čo sa tyka inšpiracie exterieru vyhrava vid foto čo sa tyka interieru..to je vo hviezdach..i ked určite predstavy su...
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 a akú škridlu alebo čo chcete dať na strechu?
Odpovedať
@norberts no pravdepodobne mediterran coppo ferarra obr. 1 v predchadzajucom prispevku, v takom odtieni ako je na obr. 2 som našla iba La Escandelu ale to už je v inych cenach...resp. našla som ešte jedneho dodavatela zo zahraničia...ale tam by bola draha doprava..takže asi zostaneme u Mediterranu..pačila sa mi aj od Leieru Toscana Palazzo http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/z... ale nenašla som na nu žiadne referencie...okrem tohto fotoalbumu... no ved uvidi sa...
Odpovedať
@norberts my sme sa rozhodli pre Mediterran Danubia Evo antracit (pacia sa nam tmave strechy :-N ) http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/m... A interiet - ufff, to bude tazke, mam problem s kuchynou, nejaka mi pride mala na to vsetko co a ako to tam chcem :-N
Odpovedať
@bundad táto farba je presne aj moja predstava :-) už vieš akej farby zvolíte fasádu?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?