Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Profilova fotka
@fibca rozmer ešte nemáme presne stanovený, ale pozerala som kúpelnu BABUCIKA a to sa mi tiež páči , tak máme nad čím rozmýšlať.....
Odpovedať
Ahojte,pozeram ,ze niektori davate 4rady tvarnic/tehal pod okna a niekto zasa 5radov...prave sme v tom stadiu,tak mi poradte,preco je lepsie 4 resp.5 radov...dakujem pekne..
Odpovedať
@jasmiinka7 ahoj, treba sa rozhodnúť podla toho koľko izolácie budeš dávať do podlahy. Tuším v pôvodnom projekte je dokonca ten úplne prvý spodný rad iba ako polrad- čiže polovica tvarnice. Ak chceš dávať do podlahy viac izolácie treba dať o jeden rad vyššie. My máme 4 rady a skladba podlahy je 10cm zateplenie+5-6cm poter, kuchynská linka mi vyjde presne pod okno bez parapetu.
Odpovedať
@zuzula80 dakujem Zuzi,tak dame na tie 4 rady a v kuchyni na 5radov..viem,ze vacsina ma to okno zarovno linky,ale ja ho dam o rad vyssie,kvoli baterii a priestoru pri umyvadle..a pritom som ho vzdy chcela zarovno linky...:-) no co uz,vsetko,co sa mi pacilo na zaciatku si zrazu menim na ine..:-) vdaka moc
Odpovedať
Profilova fotka
@jasmiinka7 Aj my to tak mame ;)
Odpovedať
@fibca a nevidiim tvoj album...idem si ta pridaat,ak mozem..kazda inspiracia dobra,no nie?:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jasmiinka7 jasne, pod ;)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte staviteľky. My sme ešte len v štádiu kúpy projektu a chcem sa spýtať či ste si od pána Fašangu kupovali aj projekt na pripojenie prípojok ( voda,plyn,elektrina,kanalizácia) za 360e alebo sa do dá zohnať aj lacnejšie. Pa
Odpovedať
@veronika159 ahoj, my sme projekt prípojok riešili už s miestnym projektantom,ale pokiaľ máš firmu p. Fašangu nablízku, môžeš riešiť aj s ním - my sme ďaleko :-) Neviem už presnú sumu koľko to stálo ale tuším tiež okolo tých 300 eur vrátane osadenia domu na pozemok, takže ja si myslím že je to dobrá cena
Odpovedať
@veronika159 ahoj, aj lacnejsie aj drahsie. Mala som ponuku 100€ za osadenie + 100€ za kazdu z pripojok. Pripojky by riesil architekt (co by robil osadenie) cez profesistov s ktorymi spolupracuje a bolo by to vratane vsetkych vyjadreni. Ja som si profesistov nasla sama, myslela som ze usetrim. Ale ak riesis nahodou aj COV, tak sa pytaj na profesistu co to uz robil niekomu v okoli. Mohol by mat udaje o toku o ktore ak by si ziadala stali by ta cca 200€ ak sa nemylil. Mozno aj viac.
Odpovedať
@veronika159 este doplnim. Pri osadeni je to trosku komplikovanejsie ak je to vo svahu a nie na rovine. Projekt je robeny na rovinu. Takze ak to mas vo svahu je dobre ak sa ti niekto pozrie na zaklady co su eurace do plusu a ak si niekde na samotke tak bude asi nevyhnutny aj geologicky prieskum co su tiez eurace navyse. Mam tiez kupeny projekt 333, je mi sity na mieru z jednej stranky, ale ak by som sa mala rozhodnut este raz, tak by mozno vyhral individualny projekt , kde je vsetko v cene podla tvojich predstav. Aj hrubka muriva, typ stropu a strechy, najidealnejsie prisposobenie na svetove strany, ... Mala som moznost si pozriet aj uz obyvanu 333 (velka vdaka domacim :-), mate to prekrasne ) a hadam sa aj nam splni tento sen.
Odpovedať
@zuzula80 @fibca @veronika159 @jasmiinka7 prijmete aj mna medzi seba? Vsetky rady nad zlato a inspiracie su cenne. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@hitra jeej,jasneee..Tak vitaaaj medzi nami,stavitelmi b333...:-) a kedy zacinate stavat?uz mate stavebko?potom nezabudni davat fotooo,nech aj my vidime,ako Vam to pekne ide...:-)
Odpovedať
@hitra jasné vitaj medzi nami. Inak s tým osadením máš pravdu - my sme dokonca museli prerobiť projekt na základy, kedže dom je vo svahu a ešte sme aj na severe Slovenska. A tiež sme museli mať ešte dalšie vyjadrenie že snehová záťaž na strechu je určená aj na sever Slovenska. Naozaj ten projekt je riešený na rovinu niekde v BA :-) Hrubku muriva, strop, krov sme si prispôsobili podla seba ;-)
Odpovedať
@jasmiinka7 papierovacky su rozbehnute. na vybavovacky pouzivam rozhodnutie o povoleni vkladu a geometricky plan, lebo este stale nemam list vlastnictva a katastralnu mapu. zaklady by sme chceli do konca roka a v prvom stvrtroku 2014 hrubu stavbu a potom sa uvidi podla eciek
Odpovedať
@zuzula80 nestacila mapka co bola pri projekte co sa tyka snehovej zataze? budeme na ulici tesne pod lesom kde zvykne byt viac aj dlhsie sneh, mozno to tiez budeme riesit. no uz tam je aj obyvany dom a odhrnaju tam sneh, tak aspon nieco do +
Odpovedať
@hitra nestačila nám, na stavebnom úrade od nás chceli vyjadrenie že tá snehová zátaž je určená aj pre nás, ale možno od vás to nebudú chcieť, je to asi individuálne. U nás to pýtali, u teba nemusia :-)
Odpovedať
ahojte konečne som si nasla cas a pridavam sa k vam aj my staviame b333+T a uz to mame aj pod strechou :D
Odpovedať
@majuska_1339 vitaj medzi nami. Kde to staviate, alebo v ktorom okrese?
Odpovedať
prosim Vas ktory ste si davali robit tramovy strop, doobjednali ste si projekt od pana Fasangu, alebo cez strecharsku firmu? Niektory ste nahradili ocelove ucko drevom - bola to velka zmena? Teda mal doobjednany projekt zmysel? Ale zrejme musim mat tak ci tak nejaky projekt strechy v rukach ku kolaudacii. Strop budeme davat rovnaky v celom dome. Dakujem za odpovede
Odpovedať
@hitra ahoj, my sme si spravili tiež zmenu z betonového na trámový - projekt sme neskôr doobjednali od p. Fašangu, samozrejme sme zaplatili ale nakoniec sme ho ani nepoužili. Rozhodli sme sa pre väzníkový krov, ten sme si dali vyrobiť priamo na mieru a spolu s krovom nám dodali aj komplet projekt - statika, montáž, proste čo bolo treba.
Odpovedať
@zuzula80 vychadzal vam vaznikovy lacnejsie? Mne vychadza zatial tramovy. Tiez som chcela vaznikovy, myslela som ze mame jednoduchu strechu, ze to bude najekonomickejsie, ale vraj nie. Ak mozes napis prosim co Vas to stalo. Kedykolvek aj do IP.
Odpovedať
@hitra ahojkaj okres čadca kysuce :D tento týžden ideme podpisovat zmluvu na okna :D
Odpovedať
od 1.9.2013 ma Mediterran novy cennik. Neviete mi niekto povedat ci sa to menilo hore, alebo dole? Mozno aj my dame Mediterran Danubia Carbon Evo. Pozerame uz po materialoch, aby sme nieco nakupili popredu.
Odpovedať
@majuska_1339 super. stihate pred zimou
Odpovedať
Profilova fotka
Tak projekt je doma, počkamáme si ešte sa LV pozemku a možeme vybavovať stavebné povolenie
Odpovedať
@hitra tak dnes sme podpisali zmluvu sa tešime uz sme si dali aj vchodove dvere :D paradne s madlami :D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Prosim Vas kolko Vas stal obklad a dlazba do kupelne do 333-ky? Dakujem.
Odpovedať
@patrikasabi To je ťažko, všetko je individuálne. Všetko záleží od materiálu, vzoru a veľkosti obkladu.
Odpovedať
Profilova fotka
To mi je jasne. A Teba stal kolko, nevies uz? Ked som manzelovi pov., ze to mozno bude 1000 e a viac, tak pov.ze tolko za to neda. Neviem, kde zije? Ale na Slovensku to asi nebude :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?