Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@janepe dakujem aj ja, si zlatá že si sa opýtala
Odpovedať
@zuzula80 prosim ta tie alternativy ako strieška nad vchodom, výklenok na vstavané spotrebiče v kuchyni a tak su uz v terajsich projektoch naznacene, alebo by som si mala vybrat konkretnu alternativu? asi by to bolo neprehladne, ak by v jednom projekte bolo toho viac. tiez chceme vaznikovy krov s uloznym priestorom
Odpovedať
@janepe odpoviem za zuzulku .. tie alternativy su v projekte vyznacene na jednom papiery s original ako to ma byt.. tiez mame striesku nad vstupom aj vyklenok v kuchyni ;-)
Odpovedať
@lucka1987 vdaka lucka
Odpovedať
@janepe áno je to tak ako písala Lucka, už je to v projekte, len my sme to tam nemali. Ale ten väzníkový krov tam nie je, ked sme si ho objednali tak prišli, pomerali vymúraný dom a potom nám prišiel domov komplet projekt - výkresy, statika a toto doložíme pri kolaudácii.
Odpovedať
vdaka zuzulka, uz by som ten projekt najradsej kupila, no chcem sa najprv spojit s projektantom co nam bude robit napojenie na inzinierske siete a umiestnenie stavby, aby sa mi potvrdilo, ci je vsetko ok tak ako si predstavujem
Odpovedať
ako citam, nikto nic na infra vykurovanie pri 333. ak to nedaval nikto z vas, nepoznate niekoho kto to daval do murovaneho domu? a co oni na to?
Odpovedať
Ahojte 333-kari. Chystame sa taktiez stavat tento podareny bungalov a rad by som sa vas spytal na vas nazor.Mame k dispozicii 80 000E zvladneme ho postavit do obyvatelneho stavu? Stavali by sme nieco svojpomoc nieco firma. A vedel by mi niekto poslat do IP rozpocet, alebo vykaz vymer alebo kolko vas vysiel len cisto material? Za vasu ochotu vopred dakujem velmi by ste nam pomohli.
Odpovedať
infra kurenie som citala doteraz na inych forach modrej strechy :-S
Odpovedať
@lucka1987 Tá pomúrnica tam nemá byť vôbec. My ju tam nemáme a to nerobíme ani galériu. Vo vašom prípade tam má byť vymúraná nosná priečka až povrch.
Odpovedať
@ydeno Do tých 80 000€ by ste sa mali zmestiť :-) Hodne bude záležať do akých materiálov pôjdete.
Odpovedať
@janepe Podľa mňa zbytočne nákladná investícia. Radšej treba dať viac do zateplenia:-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ivetbal dakujem.. neviem preco ju tam davali..vraj sa to " obmuruje" ako ved nie je proble ju zrusit. len ked som im to hovorila mali namietky ze na tom budu nieco zakladat.... ako viem ze tam mame mat veniec a zalozeny akysi tra.. ale len jeden co teda viem a to kolmo.. nie pozdlzne priamo na venci. dnes imt o musim povedat ze co a ako
Odpovedať
@lucka1987 No budú tam dávať určite aj stolicu ale tá by šla priamo na trámy. Ale nakoniec môžu to aj obmurovať akurát prvý rad tvárnic budú musieť dávať užší ako 24cm. Nakoniec to možno ani nevadí ale drevo bude stále pracovať, takže to obmurovanie nie je najšťastnejšie riešenie.
Odpovedať
@ivetbal tiez si myslim. ale aj dnes ma jeden z artie dokonca mi aj ukazoval projekt ze ta pomurnica tam je kreslena.. tak ja uz neviem..... ale ved ono napokon. ak tam pasovat nebude.. lahko sa da odstranit
Odpovedať
@lucka1987 @ivetbal @mia. @norberts ahojte 333kari, ideme tahat elektriku..neviem kto uz ma a kto nie..no viete dat nejake rady co ste dali navyse oproti porojektu? popripade ti co uz byvate co by ste pridali? nejake vypinace vonku alebo elektriku na videovratnika atd atd..dakujem
Odpovedať
@hexina no v tomto ti neviem poradit vyseavat elektrinu zacneme najskor o par tyzdnov mozno v priebeu augusta
Odpovedať
@ivetbal s dobrym zateplenim ratam, aby neboli velke straty a aby sme neprekurili majland. tym infra kurenim som myslela vykurovaciu el. foliu co sa moze dat pod koberec, dlazbu, ..... Ziadne panely na strope alebo stene. + by sme mali aj kachlovu piecku. este nie som rozhodnuta. ake kurenie mate vy? vraj to infra co spomynam, by malo byt nakladovo to iste ako klasicke podlahove kurenie.
Odpovedať
mozem pravne zacat robit na pozemku, napriklad upravit teren, ak este nemam list vlastnictva? cakame na kataster. pozemok je kupovany od obce. Dakujem. Neviem sa dockat. :-)
Odpovedať
@hexina Fúúúha tak to ti neviem povedať ako to bolo v projekte. Ja som si každú jednu miestnosť prechádzala s elektrikárom a hovorila som mu, čo kde budeme mať (posteľ, stôl...) a podľa toho sme dávali zásuvky aj svetlá.
Odpovedať
@janepe Jáááj tááák ja som myslela na infrapanely. A čo sa týka tej el. fólie, tak to neviem poradiť. My budeme mať teplovodné podlahové kúrenie, teda už môžem povedať, že máme a k tomu budú krbové kachle v obývačke.
Odpovedať
@ivetbal ak pri tom ostaneme, raz porovname v reale :) uz keby to bolo
Odpovedať
Profilova fotka
@hexina presne ako hovorí ivetbal, treba si prejsť so skúseným elektrikárom každú izbu.
Odpovedať
@lucka1987 @ivetbal @norberts dakujem..elektriku taha manzel..cize drzime sa viac menej projektu a nejak sme si rozvrhli nabytok..ale nappriklad take veci ako je vonkajsie osvetlenie s vypinanim dnu..to neviem ci bolo v projekte ..alebo predpriprava na klimu a stale mi nieco napadne..tak som len chcela vediet ci vam nieco nechyba ked uz tam byvate :) alebo nieco ste dali navyse a sa vam to osvedcilo :) dakujem estae raz :)
Odpovedať
@hexina My sme si dali do chodby bodovky na senzor (sú umiestnené v spodnej časti steny, pri podlahe). Chodba bude dosť tmavá, tak nech sa nikto tam nepotkne. Senzor bude tiež pred vchodovými dverami. Netreba samozrejme zabudnúť na osvetlenie terasy. Jeden kábel dokonca máme vyvedený von a je tam teraz záslepka, bude slúžiť v prípade osvetlenia nejakého budúceho altánku. Nezabudni si dať vyviesť svetlo aj do podkrovia. Momentálne ma už viac nič nenapadá.
Odpovedať
@ivetbal dakujeem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte chccem sa spytat ci niekto riesil ten geologicky prieskum pred zakladanim alebo ste zaklady predimenzovali alebo nechali na nahodu, resp na risk.
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo ahoj ja som si daval vypracovať geo prieskum, podľa neho mi p. Fašanga navrhol výstuž a zistila sa aj úroveň radónu, tam mi namerali stredné riziko radonového nebezpečia,podľa toho musím dať aj lepšiu hydroizoláciu, nestačí obyčajná ipa. platil som 165,- €
Odpovedať
http://www.vidadomy.sk/
Odpovedať
@wondgo My sme to neriešili. Základy sme kopali do 120 :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?