Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
prosím vas tí co staviate / mate postavenu verzi s garazou ako dlho vám trvalo murovanie ( teda obvodove + nosne ) ? resp. kolko ludi za aky cas . dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 Ahoj, Lucka!!!! pisem prvykrat na tomto fore, prave dnes sme zacali upravu pozemku, caka nas stavba B333 verzia s garazou. zaujali ma niektore tvoje prispevky. mozem sa prosim ta opytat, ako ste uz daleko vy? uz mate platnu? nas cakaju vykopove prace niekedy buduci tyzden. staviate svojpomocne, alebo vam stavia nejaka firma??? dakujem.
Odpovedať
@zuzinnka ahoj . pozri moj ftoalbum.. na jesen sme urobili platnu, teraz objednavame material a tak o dva tyzdne dufam zacneme murovat. staviame svojpomocne ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 tak to svojpomocne, ako chceme aj my...len ste o krok dopredu s platnou... hihi. aj platnu ste si robili sami? a mozem sa opytat odkial ste? my chceme stavat v Banskej Stiavnici. chcela som sa len poradit, odkial ste mali zeleza, ocel a odkial ste si objednali beton... teda ak ste niekde zo stredneho Slovenska. DAKUJEM.
Odpovedať
@zuzinnka napisem IP
Odpovedať
Jujúj ale sa to tu rozrastá. Vítam všetkých ďalších nových členov ale ako tak pozerám nikto v blízkom okolí :-) Príjemné začatie stavby.
Odpovedať
ahojte tak prisli mi ponuky na skridlu bramac alp klasik hnedá s protektorom + latenie+ stresne okna dakea better + zvodove rury a zlaby ( a mnoho dalsich veci co asi bude nacenene aj s rynami ze ? ) 5500 € bez DPH myslim ze je to fajn cena aj s tymi stresnymi oknami, na tie sme pocitali 1000 - 1200 € prisla aj na tondach rumba hneda 6040 bez DPH to iste co bramac len ina krytina a bramac renova na 5600 bez DPH vsetko su ceny aj s dopravou
Odpovedať
este cakame na jedny stavebniny kde sme si dali nasenit kyrtiny euronit, ktora vychadzala lacnejsie
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 bramac je bramac a rozdiel v cene medzi bramacom (resp. mediteran a pod....) a tondachom cca 1000€ je zanedbatelny.....a co sa týky kvality krytiny, ulozenia, zivotnosti je to tak ako keby si porovnala trabanta a mercedes...ukladalo som obe a ver mi ze je to riadny rozdiel...podla mna nie je nad betonovu krytinu typu Bramac a mediteran
Odpovedať
@lucka1987 skus aj leier v kantorstav,sk... nas vyšla 3800e komplet... okapy 980e...
Odpovedať
Profilova fotka
Akoze betonova skridla je lepsia ako palena?? Myslim, že nieee..
Odpovedať
@patrikasabi kazda krytina ma svoje + ale aj -, neda sa jednoznacne povedat ze palena je lepsia ako betonova a naopak
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Z hladiska zivotnosti a vyzoru po urcitej dobe to jednoznacne je.Alebo sa mylim?!No, ked ide o pokladku krytiny to je uz druha vec.Manzel nam ukladal Tondach.Fuuu,tolko nadavok si ta strecha vypocula.Ale ved to uz hadam viac nebude musiet robit.
Odpovedať
@katarinka2010 no opravuje bramac renova nam nacenili aj s okapmi na 4600 . co ej super cena... kedze tam mame aj stresne okna aj latenie... do lierky sme chceli zrovna tu co mas ty kyrtinu ale potom nas dost ludi od nej odhovorilo. takze sme si vybrali klasiku bramac s protektorom alebo euronit s protektorm. jednoznacne chceme ist do betonovej skridle, nie palenej
Odpovedať
Profilova fotka
@patrikasabi presne na to osm narazal...a skus sa ho opytat aky ma z toho pocit, ci je dobra ta krytina. podla toho co som ukladal tondach a bramac a ako sedi tak by som sa pri silnom vetre obaval aby nelietal okolo domu paleny tondach..ale j e to moj nazor a respektujem aj ostatnych
Odpovedať
Profilova fotka
Srandujes s tym lietanim?Teraz budem mat strach :-( Ma nejake 4 zamky,tak hadam vydrzi. Za tie prachy by mohla.
Odpovedať
Profilova fotka
@patrikasabi tak lietat nebude ale opytaj sa toho kto ukladal bramac a tondach akle ma on pocity. Sediet bude a nepojde z tej strechy nikde...len vravim ze za ten maly cenový rozdiel to nestoji za to
Odpovedať
poprosila by sm vas o trochu "vestenia " myslite si, ze ak zacneme tahat mury v polke maja , krov mame, strop bude dreveny ten z vacsej casti uz je nachystany.. manzel chodi na 4-6 dni v tyzdni prec a na stavbe nam v tyzdni bez nas nema prilis kto odrabat" da sa stihnut stahovanie v lete 2014 ?
Odpovedať
Ahojte,viete mi niekto povedat,kto staval tento b333 z Ytongu 30cm,kolko ste objednavali tvarnic a kolko Vam zostalo?obvodove,prieckovky..v projekte je tehla,a ak mi to prerataju na ytong,ci to nieje prehnane vela...dakujem
Odpovedať
@jasmiinka7 my sme stavali zo solbetu 30cm a čo sme mali navyše sme bez problémov vrátili - teda obvodové múry. Nám to objednali podla "ivetbal" lebo sme brali z tých istých stavebnín ako oni, ale aj tak ostalo a vrátili sme. A zostalo nám aj dosť solbetu z priečok - ten máme zatiaľ na stavbe, lebo hrubú stavbu sme robili v oktobri 2012 a priečky sa múrali až v marci 2013.
Odpovedať
@lucka1987 Lucka neviem či to stihnete, ked máš muža preč. My sme začali prvé úpravy pozemku v lete 2012, september platna, oktober mury, november strecha, január 2013 nič a od februára sa to už zase rozbehlo - okná, marec priečky, teraz apríl sa robí elektrika, voda , odpady, kúrenie. Ale manžel je na stavbe skoro každý den od rána do večera. A tiež chceme sťahovať tohto roku v lete, čiže cca 12 mesiacov od začatia stavby. Hrubá stavba sa spraví rýchlo ale už teraz vidím že najviac času zaberajú dokončovačky vnútri - to len robíš a robíš a roboty po tebe nevidno :-D
Odpovedať
@zuzula80 no toho som si vedoma... platnu mame urobenu.. teoreticky davam tomu od vytiahnutia murov 15 mes.. aaaale ked nie , tak pred buducimi viancami.. niektore prace sa vedia urobit aj bez muza.. napr elektrika ( svagor ) voda ( mj krsty tec ) ale ono to vsetko uvidime ked zacneme aka bude realita. v lete bude mat veela volna, dufam, ze co najviac vtedy porobime
Odpovedať
@lucka1987 jasné, uvidíš ako to pôjde. My sme tiež plánovali sťahovať niekedy až na Vianoce ale teraz sa dosť pokročilo zo stavbou tak ja verím že v lete tam budeme. U nás je to zase naopak - môj muž pracuje hlavne od jari do zimy a potom zima voľno. Už teraz sa mu začína robota - a zase týždnovky takže stavba sa trochu spomalí.
Odpovedať
@zuzula80 moj beha na kamione. ked je nutné nema problem vziat si volno ale na druhej stane.. chapes.. cim viac km tym lepsia vyplata.... :-N :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Nema niekto nove fotky kupelne z 333-ky?
Odpovedať
Ahojte. Aj my s manželom sa chystáme stavať B333. Chcem sa spýtať koľko Vás asi vyšiel holodom, čiže základy, múry, strecha? Len tak orientačne, aby sme vedeli s akou sumou asi máme rátať. Nemá niekto postavený tento bungalov v okolí Topoľčian alebo Nitry. Radi by sme ho videli naživo. Ďakujem.
Odpovedať
@patrikasabi ja mám v albume ale zatial iba rozmiestnenie sanity, obklady ešte nemám vybraté, neviem sa rozhodnúť :-) tiež riešite kúpelnu?
Odpovedať
@lusila13 tuším sme sa vošli do 25 - 26 000eur - základy,platna,múry, krov a krytina - svojpomocne
Odpovedať
@lusila13 Zaklady, obvodove mury a vnutorne priecky, strecha+podbytie strechy, okna+dvere cca. 35 tis. eur,- Staviame nieco svojpomocne a nieco firma
Odpovedať
@lusila13 ahoj mame sice len platnu, ale uz mame cenove ponuky a objednany material... svojpomocne s terasou a garazou a pivnicou ofic do 35 tis € .
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?