Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@norberts nič sa nedej ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mia. čo sa týka toho zvýšeného stropu tak to neurobíme tak, nebudem zbytočne vykurovať strop. Všetko teplo ti ide hore, takže nebudeme mať vôbec zvýšený strop, všetko bude urobíme miako alebo sádrokarton bez zalievania betonom.
Odpovedať
@katarinka2010 ono my chceme mať na povale úložný priestor, tak preto ten betón..
Odpovedať
.. veď to, tiež ma odrádzajú tie tepel. straty pri tom zvýšenom strope... fakt neviem, čo vymyslíme
Odpovedať
Profilova fotka
@mia. ak máte alternatívu s garážou tak Vám netreba ten úložný priestor na povale, nám murár poradil, že na čo tam dávať beton, to je dosť drahé (no dosť ako dosť) a dáme tam iba také ocelové íčka alebo účka, pozvárame to a dáme na to strechu - p.Fašanga s tým nemá problém. Ale tiež mi povedal, že ak máme podlahové vykurovanie tak nevadí ten zvýšený strop ale je to inak zbytočné. Takže žiadny zvýšený strop a žiadny beton. :-D
Odpovedať
@norberts my máme variantu bez garáže, preto úložný priestor hore. Garáž pristavíme časom, ak nám zostanú peniažky , tak urobíme len zsatrešené státie pri dome...
Odpovedať
@norberts aj my budeme mať presne takto isto riešenú strechu
Odpovedať
@matusko5 pre mna to bolo dost malo na to co vsetko pre mna urobil nie su to zavratne sumy ale podla man je to individulane :-|
Odpovedať
dobrý den chceli by sme sa spýtat ze c projekt z privilegu od pána Fasangu obsahuje. Ci vsetky poterbne veci kv ybaveniu stavebneho povolenie... lebo cena projektu sa nam zda dost nízka ... 333 s garazou 650 eur
Odpovedať
@lucynka44 no ono je to dost obšir ne ..pretože mnohe veci nie su sučastou projektu ale robi ich projektant...na stavebne povolenie potrebuješ (i ked našla by si to aj v inej teme) 1) vyjadrenia od SPP (LV, KM, projektova dokumentacia) 2) vyjadrenia ZSE (podaš si žiadost, a na zaklade LV, KM, pripojky elektriky, projektova dokumentacia dostaneš vyjadrenie) 3) z pozemkoveho uradu (LV, KM, osadenie, 3e kolok ) 4) vyjadrenie od vodarov (LV, KM, projektova dokumentacia, 10e poplatok) 5) vyjadrenie obecneho uradu, vyjadrenie k malemu zdroju znečistenia (ak mate kotol na tuhe palivo, krb) (LV, KM, projektova dokumentacia, osadenie domu na pozemok,) 6) vyjadrenie od slovak telekom (LV, KM) 7) pečiatku a osvedčenie stavebneho dozora (my sme platili 100e) pan Fasanga ma v doplnkových službach - projekty pripojok podla toho či mate IS ( žumpa, čov, studna - pripojka vody, elektriny) - čo je cca 75e za každe, dalej osadenie domu na pozemok - (200e), k osadeniu budeš pravdepodobne potrebovat od geodeta vyškopis, polohopis.. . Toto a ešte 33e kolok budeš potrebovat na žiadost na stavebne povolenie... čiže nie je to len 650 ale kopa dalších poplatkov ..cca okolo 600-800e..takže ta to aj tak vyjde okolo 1200e-1400e..podla toho na ake ceny natrafiš... LV-list vlastnictva KM- kopia katastralnej mapy
Odpovedať
@lucynka44 presne ako píše katarinka2010 - toto nie je súčasťou projektu ale potrebuješ to k stavebnému povoleniu a viac-menej si to musíš vybehať a vybaviť sama, príp. ti to všetko vybaví projektant. Ale pýtala si sa čo obsahuje projekt - takže 3x projekt pre stavebné povolenie, viac-menej je to rozpis všetkého čo bude mať stavba s poznámkami že toto je katalogový projekt a zmeny treba riešiť s projektantom prípadne statikom. Dalej obsahuje 3xrealizačný projekt - to sú presne rozkreslené všetky časti domu, čiže základy, steny, strecha a pod. teda výkresy. A dalej je to 1x položkový rozpočet - čiže materiál a ceny, kebyže si dáš ten dom postaviť na kľúč. Doplnkové papiere sú kópie osvedčení tých architektov ktorí sa na projekte domu podielali - myslím že aj to sa prikladá k stav.povoleniu. Nie sú tam zahrnuté prípojky na vodu, plyn, elektriku a iné veci, lebo to už rieši projektant v spolupráci s vami. Taktiež tam nie sú zahrnuté rôzne zmeny, ktoré by si chcela na projekte upraviť - napr. my sme menili betonový strop za drevený a to je +70eur k tej cene 650. Čiže za každú zmenu projektu sa platí. dúfam že sme v spolupráci s katarínkou aspon trošku pomohli a objasnili tvoju otázku :-)
Odpovedať
jasnéééé dakujem vam kočky zuzula80 a katarinka2010 velmi pekne ja som mestske dieta vobec sa v takýchto veciach nevyznam tak sa pýtam.. lebo kto sa pýta vie :) my chceme ten projekt zrkadlový, s garazou, drevenný strop, dvere s garaze do domu takze celkom dost zmien preto zvolíme asi vlastného projektanta s ktorym sa hadam dohodneme na rozumnej cene :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lucynka44 myslim si že za individualny projekt budeš platit určite viac..my sme rozpočet nemali v cene, neskor sme si ho doobjednali (50e)...inak @zuzula80 my tam budeme menit tiež nejake veci, pr. rušime dve okna, asi aj s priečkami sa pohrame, strop bude sadrokartonovy a vobec som to v projekte nedavala menit...dame len ohlasenie ku kolaudacii...taketo drobne zmeny nemusis v projekte menit...
Odpovedať
@lucynka44 za málo ;-) neboj, ja som tiež mestské dieťa, na dedine bývam len 4roky a tiež sa moc do takýchto vecí nerozumiem. Píšem len to čo som mala v krabici ked mi prišla domov :-D . Inak my máme tiež zrkadlový projekt, kedže z ľavej strany domu máme obecnú bytovku ale bez garáže aj bez betonového stropu - budeme mať drevený na oceľových nosníkoch.
Odpovedať
@lucynka44 pardon pardon, nevšimla som si že je tu prihlásený manžel a nie ja :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@katarinka2010 tak už som tu ja hihi. My sme menili len ten strop za drevený, inak nič. Ale vidíš, toto som nevedela že takéto veci ako napr. zrušenie okna a tak sa nemusí meniť v projekte, dík za radu :-)
Odpovedať
@katarinka2010 a ake dve okna budete menit? mne sa napriklad tie predne dve male nepacia ja by som tam chclea dat ucite velke nejake alebo vatsie a rozmyslali sme aj nad tymi bocnymi v obyvacke ale to nas architekt odhovorilze to tak mame nehat
Odpovedať
kocky a neni tak kuchyna malinka? tie rozmery su 2,5 x 3,25 sa mi to zda moc male
Odpovedať
@lucynka44 no strešne okno rušime, a to bočne z obyvačky (mame tak situovany dom že z tých dveri bočných či okna by sme pozerali do vlnovkoveho plotu)... v kupelke nechavame take okno ake je..resp. chcela by som take male ale obdlžnikove..ale nie na širku ale na vyšku, tie na širku sa mi zdaju take ako na verejných WC...my by sme chceli vymenit špajzu s malym WC, tym by sme kuchynu zvačšili o 65cm teda na 3,15m...inak ja mam doma 10m2 (2,89x3,5) - L kovu kuchynu + jedalensky stol a v pohode..a tych 8m2 využiješ čisto len na kuch. linku..takže v pohode... inak ako som už vyššie pisala..švagrina ma tento dom..lahšie sa mi orientuje ked som v nom bola..zda sa mi to aj zbytočne 3 vystupy..jeden z kuchyne, druhy z obyvačky, a vchodove...u nej to ešte neni take okate..lebo si dali priečku medzi kuchynou a obyvačkou...ale keby to bolo spojene tak neviem..v našom pripade to nema vyznam ...pozerat na vlnovkovy plech...a krb, ak nejaky vobec dame...chceme vedla TV..
Odpovedať
@katarinka2010 aku priecku mas namysli lebo si to teraz neviem predstavita tie vstupy sa aj mne zdaju zbytocne my rozmysleme skor otvoreny vstup bud z chodby od vchodu alebo od izbieb
Odpovedať
no normalne oddelena kuchyna od obyvky...niekde ako je krb tak oproti nemu vstup do obyvky...maju to bez dveri...ale oddelene..
Odpovedať
@katarinka2010 a kde to byvaju?
Odpovedať
Profilova fotka
A chcem sa opýtať, že už niekto uvažoval aj nad strechou? Že aký typ strechy dáte? Resp. či plech alebo bramac alebo niečo iné. My si dáme pravdepodobne mediteran.
Odpovedať
Profilova fotka
A ešte aké okná plánujete dať? či plastové alebo drevené/eurookná ???
Odpovedať
Profilova fotka
My tiež rozmýšlame aj nad takýmto niečim - kuk link - www.inventer.cz (to bolo na Conecu a páčilo sa nám to)
Odpovedať
@katarinka2010 moja a vy aký idete mať teda ten strop? betonový alebo tak ako my - oceľové nosníky, na to drevené trámy a sadrokarton?
Odpovedať
@norberts plastové :-) :-) :-)
Odpovedať
@zuzula80 tak ako vy..zavesny sadrokartonovy
Odpovedať
@katarinka2010 a dávala si si už robiť aj cenovú ponuku na tie oceľové nosníky? je tam cca 1,5tony železa
Odpovedať
@norberts my krytinu mediteran alebo leier, a okna plastove..ale mame ponuku od znameho s velkou zlavou eurookna..tak neviem..rozhodujuca bude cena
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?