Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@lucka1987 jj, treba skusit poslat aj im.. neviem ako pojdu ceny dalej, v tomto by skor poradil asi niekto z praxe, ale ak nemate este taku super cenu, tak sa nemate kam s kupou podla mna ponahlat.
Odpovedať
@nina1205 tiez si myslim.. no ako pisem, chcela som mat prehlad aktualny, len ked tie ceny idu kazde 3 mes inak..
Odpovedať
@lucka1987 jj, treba pozistovat aj teraz, mozno motyka vystreli a daju niekde dobru cenu. S tymi Novymi Sadmi mame len dobru skusenost, aj s vratenim paliet, aj s komunikaciou atd..
Odpovedať
@lucka1987 Skus častkovce, royaldom, my mame odtial tehlu Heluz.. My sa teraz trapime s krovom.. nevieme či sa trapit s nosnikmi alebo dat vaznikovy ..
Odpovedať
@katarinka2010 my mame klasicky ako je v projekte.. podkrovie chceme pochodzne, .. strop dreveny tramovy podbity sadrokartonom .. krov natrety uz caka kedy ho pouzijeme . kiezby este tento rok ... som , videla s kedysi , ze vam dali velmi fajn cenu na heluzku ... ta co men napisali sa mi zda dost
Odpovedať
@lucka1987 dreveny ..fajn..a krytina aka? plech?
Odpovedať
@katarinka2010 nie nie preco plech ? normalna skridla.. este sme konkretne nevyberali.
Odpovedať
prisla mi aj ponuka na porohtherm .. zatial len cennikova neca. akciovu mi poslu stavebnini. takze cennikova cena s DPH a s prekladmi 8276 eur =-)
Odpovedať
@katarinka2010 Pri tom väzníkovom podľa mňa bude málo úložného priestoru. Ja tam chcem dokonca v zime chodiť vešať prádlo, takže my budeme dávať drevený, keramický (podľa projektu) vychádza cca na 8000€ a to je podľa nás moc :-|
Odpovedať
@lucka1987 :-S :-| tak to je poriadna suma.
Odpovedať
@ivetbal dreveny s použitím ocelových nosnikov? či ako?
Odpovedať
@lucka1987 ok..keramicky strop nebudete robit, krov nebude vaznikovy ale bude klasicky ....ak daš betonovu krytinu tak nam každy odporuča dat tie nosniky aby sa tie dreva neprehybali..my ich konkretne potrebujeme 5 s dlžkou cca 6,5m.. ich cena je celkom zaujimava.. niečo cez 200e/ks .. dalej na takyto typ strechy ide aj viac dreva (strop)..takže dat takyto strop až taka velka uspora nie je.. preto som sa pytala či plech..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ivetbal to bude ..ale vraj sa to da nejako poriešit..i ked by tam toho uložneho až tak vela nebolo
Odpovedať
@katarinka2010 no my ich budeme zakladat na nosnych stenach .. my mame narezanych cca 8 "nosnikov " no ja som uz pisala... my sme v istom obdobi nemali problem s drevom, takze sme volili tuto variantu, kedze mame v urabre vacsie podiely a uz mame aj cca 50 % dosiek na strop / na pochodzny / narezane a natrete .. takze uz len cosi malo dreva na strop sa kupi a je to. pokial by sme nemali to drevo je to o inom a tiez by sme inak uvazovali . dalsia vec, je ze mame otvoreny strop, cize nebude cela cast zadoskovana, ale len ta nocna . v podstate vec s krovom mame uz vyriesenu.. krov nas uz caka vysuseny a natrety, aj s polovicou dosak na strop.. takze toto uz neriesime.. a takto to u nas v okoli robi 75 % stavitelov a v pohode dava beton krytinu
Odpovedať
@katarinka2010 Akurát teraz nám to prepočítava statik koľko a akých tam bude treba dať trámov. Keď sme boli s ním na reči tak tie nosníky chceme riešiť betónovým nosníkom (neviem to presne pomenovať), ktoré majú byť asi na troch miestach, aj pri variante keramického stropu je tam jedno to spevnenie. Oceľ vychádza drahšie ako spomínaný betón s roxormi (akurát to bude pracnejšie, lebo bude treba robiť debnenie). Zatiaľ sme s ním hovorili o tejto variante uvidíme ako to vypočíta. A čo sa týka toho dreva, manžel ho vie zohnať za dobrú cenu, preto riešime túto alternatívu. My nebudeme mať otvorený priestor nad dennou časťou.
Odpovedať
@lucka1987 Luci a vy tie trámy položíte len na nosné steny a to je všetko? Žiadne spevnenie? To je staticky OK?
Odpovedať
@ivetbal bude to podlozene na nosnych snenach ale aj na prieckach .. ved to nebude celych 6 m vo vzduchu, co sa tyka statiky by to malo byt ok podla stavebneho dozoru , do 6 m sa bezne davaju nosniky 20 X 8 . a v pohode.. dokonca teraz svokor tak robil jeden krov, a priehyb tam bol plnych 6 m a celych 6 m vo vzduchu... my tam mame predsa aj priecku . tak hadam to bude ok . =-)
Odpovedať
@lucka1987 No neviem, lebo aj podľa projektu je nad izbami jedno spevnenie a to Vám bude chýbať, keď tam budú len trámy. Tá váha strechy je prenesená na viaceré miesta a minimálne to jedno Vám tam bude chýbať. Píšem len to, čo nám rozprával statik.
Odpovedať
@ivetbal dik za info. ja som v tomto smere projekt nestudovala.. tiez sa budeme musiet obratit na statika, ked to bude aktualne.. mozno sa to "nejako" spevni.. ale tie drevene tramy urcite pouzijeme, stabvebny dozor nam to odobril, ako pisem tu v okoli to robi vacsina stavitelov. jasne ze sa radsej poradime.. len sa tiez snazime co navyhodnejsie riesenie a to bolo v nasom pripade ist do dreva, kedze sme ho mali k dispozicii
Odpovedať
tu je suhrn cenovych ponuk na tehly porotherm : 5 429,55 € s DPH Heluz : 4455,00€ s DPH Heluz / 2 ponuka/ : 5400 € s DPH leier : 4032 € s DPH vsetko bez prekladov a komina
Odpovedať
Dala som si urobiť cenové ponuky na pórobetóny (ytong, solbet, termalica, porfix). Zatiaľ mi prišla prvá ponuka YTONG tv.YTONG P2-400 300x249x599 PD ks 744,000 3,148 20,00 0,63 = 2 810,53€ tv.YTONG P4-500 250x249x599 PD ks 360,000 2,625 20,00 0,53 = 1 134,00€ tv.YTONG prieckovka P2-500 100x249x599 ks 630,000 1,265 20,00 0,25 = 956,34€ tv.YTONG prieckovka P2-500 75x249x599 ks 80,000 1,006 20,00 0,20 = 96,58€ Celkom k úhrade EUR 4997,45 s DPH
Odpovedať
@ivetbal kde si davala robit ponuku na termalicu?
Odpovedať
@dodik85 U nás v jednych stavebninách v LM. Som zvedavá aký to bude cenový rozdiel v porovnaní s ytongom.
Odpovedať
Prikladám ďalšiu cenovú ponuku na SOLBET 52142 SOLBET 300x240x590 32ks/pal ks 777,000 3,398 20,00 0,6796 25,00 = 2 376,22€ 53860 SOLBET 80x240x590 120ks/pal ks 80,000 0,9237 20,00 0,1847 25,00 = 66,51€ 53862 SOLBET 150x240x590 72ks/pal ks 644,000 1,6992 20,00 0,3398 25,00 = 984,86€ Solbet 240x240x590 ks 392,000 2,719 20,00 0,5438 25,00 = 959,26€ Celkom 4 386,85 EUR s DPH
Odpovedať
@lucka1987 Luci dostala som zatiaľ pár cenových ponúk ale úprimne povedané myslela som, že to dokážeme skresať do 4000€. Neviem aké rabaty si dávajú domáce stavebniny ale rozhodli sme sa s manželom, že sa budúci týždeň pôjdeme previezť do Poľska a zistíme tamojšie ceny. Aj tak to všetko vozia odtiaľ, tak sme zvedaví akú cenu nám budú vedieť spraviť tam. Samozrejme budem informovať :-)
Odpovedať
@blacksr Ahoj, aku firmu ste vybrali na realizaciu tej drevostavby - montovaneho domu? Tiez nad tym uvazujeme, tak zhanam referencie.. dik!
Odpovedať
@romcox Svojpomocne.
Odpovedať
@ivetbal aj my sme uvazovali nad tym, ze by sme sa sli kuknut do bialska. alebo nieco pohranicne.. tak kuknite a daj vediet.. aspon sa nemusime prehanat len koli tomu.. do akeho mesta teda kam priblizne ste chceli do Pl ist vy kuknut ? . no od itongu som to sakala, ale ostatny porobeton.. my myslela som, ze to bude cosi lacnejsie ako tehla. a ani nie je podla toho co tu vidim =-)
Odpovedať
@lucka1987 No veruže som aj ja zaskočená. A to v porovnaní s Vami máme bez garáže, len terasu a tú máte aj vy. Pôjdeme cez hraničný prechod Trstená alebo Suchá Hora. Obidve miesta sú od nás vzdialené približne rovnako. Manžel ešte bude volať Poliakovi, čo sme od neho brali plechovú garáž, ktorým smerom budeme mať bližšie stavebniny. Chceme pozrieť aspoň do dvoch (pre porovnanie). Tehlu nechceme, lebo ideme stavať svojpomocne, sekanie a ďalšie úpravy ako omietka sú pre nás jednoduchšie aj lacnejšie.
Odpovedať
@ivetbal my tiez svojpomocne.. no mm uz z tehly staval RD . na to vysekavanie je veru lepsi ten porobeton.. no ani my nie sme na 100 % rozhodnutí. najskor sme cheli iba tehlu.. ale teraz veru.. ak by dali poliaci nejaku dobru cenu... tak urcite by sme to brali .. a cez trstenu chodime aj my ....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?