Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Profilova fotka
@victorianails nám to vychádza na cca 105 000 € aj so zariadením. Máme verziu 333 + T + G. Ak si neviete veľa urobiť svojpomocne tak viete ušetriť už iba na kvalite a kráse materialu.
Odpovedať
@victorianails Nam nerobi nič firma..cena 106 000 je rozpočet domu..je to kalkulacia ktoru robi projektrant..my robime zaklady..takže ti neviem napisat čo vyjde tento domček..ale ak ti aj niekto napiše tak je to individualne..zavisi to od vela faktorov..či ti stavia firma, či svojpomoc, či dokladuješ bloky, či kupuješ bez DPH, od terenu, dalej od vyberu materialu, od zliav,...da sa vybrat krytina za 2500e ale aj za 7000e, parekty za 8e ale aj za 25e...takisto to plati pre všetko..tento výber je len na vas.. ja si myslim že bez zariadenia pri polo-svojpomocnej vystavbe a štandarde sa do 70-80 000e zmestit da..
Odpovedať
@katarinka2010 @norberts kolko vas vysli zaklady? vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@mentolka28 tak len beton bol tuším cca 80 m3 x 51 € = 4 080 €, železo bolo cca 1500 €, Deb.Tvár. tuším 400 €, štrk 350 € a ostatné cca 500 € (odpad,uzemnenie,drevo). spolu = 6830 € (7000 €)
Odpovedať
@mentolka28 ip
Odpovedať
@norberts mentolke som pisala do IP rozpis...ale aj nas vychadzaju podobne zaklady...
Odpovedať
@norberts super, vdaka. aspon mam predstavu.
Odpovedať
Profilova fotka
caute..:-) konecnee domcek vymerany, tehly doma, armatura hotova a mozno uz buduci tyzden sa pojde na zaklady..:-) dufam..:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lilej no gratulujem a zároveň želám pevné nervy.
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts diky moc..:-) nervy uz su..:-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak studna navrtana, zaklady vykopane a zajtra sa moze zalievat..:-) ;-)
Odpovedať
@lilej super .. držim palce a vela trpezlivosti..moj muž už miešačku nechce ani vidiet.. :-D bohužial musi..chyba nam posledny rad DT.. :) :) :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Priatelia, mam cenovu ponuku na strechu B333+G+T ..3500e robota (krov, pokladka, okapy), 3300e drevo .. vela? akurat? Kolko ste dali?
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 dakujem...:-) nech aj vam to rastie ako z vody..:-)
Odpovedať
Profilova fotka
huraa DT zaliate a ak to vyjde tak v pondelok bude uz aj deka...:-) drzte palce nech to pocasicko sa nam nepokazi..:-)
Odpovedať
@lilej Vám to ide ako po masle. Robíte svojpomocne? Akú máte kalkuláciu na základy?
Odpovedať
Profilova fotka
@lilej a fotky sa ti nechce robiť alebo ako?
Odpovedať
Profilova fotka
Nám to ide tiež pomaličky, strašný bordel tam máme ale hlavne že už finišujeme.
Odpovedať
Profilova fotka
čo poviete na fialovú stenu, môže byť? Alebo kuchyňa v albume?
Odpovedať
@norberts Krasne, krasne ... to okno v kuchyni ma prosim ta ake rozmery? a kolko je od podlahy?
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 okno v kuchyni má rozmery výška 1300 mm a šírka 1500 mm. Od zeme to mám 4,5 tehly.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal napisal som ti do IP...:-))
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts fotky mam nafotene neboj sa..:-) uz ich len dat sem..:-) buduu....:-) inak ta stena moze byt je to krasne a ta kuchyna na jednotku..:-)
Odpovedať
@norberts Ďakujeme za pravidelné dokladanie fotiek :-) Máte to už skoro perfektné. Leto už bude snáď aj v domčeku. Či nie?
Odpovedať
@norberts ahoj dnes sme sli okolo tvojho domceka..boli sme na Conecu, tak sme si urobili zastavku ma napadlo ze stavias nedaleko... myslela som ze tam aj budes ze vyskocim z auta a pokukame s manzelom ... ale nikde nikoho... :-D ze paradne to mas odkazuje polovicka :-D mm zaujimali aj tie traktory odstavene vedla.. ze chce kupit zetor :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
a este som sa chcela opytat . nerozmyslal niekto stavat z durisolu ? manzelov ujo z neho prave dostaval dom.. teda momentalne robi dokoncovacky a nevie si ho vynachvalit.. pracu s nim a aj cenu . tiez som si poprecitavala nejake fora a zda sa mi celkom fajn material, ktory netreba ani zateplovat. teda bala som sa nejakych telepnych mostov, ale dnes na vystave nam z "duraču " / moja slang :-D / ukazoval, vraj tie tep. mosty su len fama... tak neviem teda.... dalis me si ho nacenit... je sice drahsi ako tehla, ale pokial , by ho nebolo treba zateplovat teda tu tvarovku s integrovanym tep.izolsciou, tak v konecnom dosledku to vyjde lacnejse... ukazovali nam aj nejake merania z tehto zimy termovizou co robili v durisolovom dome.. a vraj to dopadlo dobre.. no neviem.. aky mate na to nazor ? =-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte! Prosím Vás, keď ste robili základy na bungalov 333, tak ste dávali do betónu aj armatúru? Ak áno, tak akú a akých rozmerov. Myslím rozmery strmienok, vzdialenosť medzi nimi, priemer pozdĺžných roxorov a ich počet či 6, alebo 12 podľa projektu? A akú vzdialenosť ste dali medzi roxormy na previazanie DT tvárnic a akého priemeru ste dali roxory do DT tvárnic či fi 6, alebo fi 8? Ďakujem!
Odpovedať
@patrikasabi my sme do pasov železo nedavali..dozor povedal že netreba..zaklady mame meter hlbka, 60 širka .. išlo tam dost betonu..40m3 ...do DT davame železo 8 a 10..murivo bude 300mm ...
Odpovedať
@lucka1987 Luci na Conecu si nevidela Tondach? chcela som tam ist len koli tomu .. Ten Durisol, to sa zalieva s betonom, ci? My sme už kupili tehlu Heluz...
Odpovedať
@katarinka2010 nie nevidela.. co ma sklamalo.. ani bramac .. bolo tam dost malo krytin a ked tak tak tam bol sindel alebo plech 8-( no to je drevostiepka mineralizovana a cement.. a zalieva sa betonom.. ten beton ma tobru akumulacnu schoplnost.. a kedze viac ako polovicu zlozenia tvori drevo, tak vytvara sa tam dobra klima.. a ani nasiakava nie je a tak... no ved uvidime.. je drahsi ako tehla ale zas netreba zateplit.. niekde to zatepluju ale je to vraj skor na skodu veci ako na uzitok.. R ma s omietkou cez 5,8 .. cize este viac ako heluz 38 s integrovanym zateplenim .... a tiez aj veniec sa tam velmi lahko robi, cim sa daju usporit celkom pekne eura a preklady sa robia len prerezanim napoly a inym polozenim a znamy si pochvaluje aj protihlucnost . ze paradne tlmi zvuky. no uvidime.. dnes im idem preposlat udaje a uvidim aku ponuku napisu... =-) no ved kukam ze kto este ma ake skusenosti a aj blacksr som kukla ze stava z podobneho
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?