Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@lucka1987 Presne tak to má byť, najdôležitejšie, že to vyhovuje Vám :-)
Odpovedať
@ivetbal ono v podstate si myslim ze ani ine vychodisko nie je... susedov siroko daleko nemame, cize mi nikto do domu kukat nebude.. naokolo same hory a luky a kopec svetla.. no zatial su to len nase vizie vsetko... este ani uzemne rozhodnutie nedrzime v rukach.. cakame na ten projekt ulice co sme museli dat vypracovat
Odpovedať
@lucka1987 No veď aj my zatiaľ len papierujeme a dlho ešte budeme ]-( Susedov tiež zatiaľ nemáme, takže o jednu ťarchu menej aspoň si domček môžeme umiestniť tak ako sa nám hodí a nikto nám do toho nebude rozprávať.
Odpovedať
@ivetbal no asi tak.. no my nie ze zatial.. ale my susedov najblizsich cca 30 rokov asi ani mat nebudeme :-D len vedla ma svagor pozemok.. ale to tiez siroky cize bude dostatocne daleko od nas..a potom na okoli su vacsinou nase pozemky
Odpovedať
@lucka1987 Tak to ste z tých šťastnejších :-) My sme si tiež mysleli, že nebudeme mať žiadnych susedov, lebo dookola sú samé lúky, ktoré teraz začal skupovávať jeden "šikovníček". Bude ich meniť na stavebné pozemky a rozpredávať ]-( Neviem ako rýchlo sa mu to podarí ale verím, že to potrvá ešte hóóóóódne dlho. Nie je tam voda ani kanalizácia a málokto bude chcieť taký pozemok. Aspoň si myslím.
Odpovedať
@ivetbal no ale my platime za to " dan " a to taku ze je to malicka obec.. nie je tam plyn a mame o to viac paúierovacie na stavebne povolenia.. vynatia z ornej pody a podobne. kukni mi fotoalbum.. tam mam aj umiestnenie aj okolie.. no inak aj u nas sa to tak robilo.. same luky a jeden majitej staveb. firmy poskupoval luky.. porobil siete a predava domceky alebo len pozemky .. 100domov.sk ... a tiez v lekych luk ma byt zastavane domcek na domceku.. no akosi sa ludia k tomu moc nemaju a je tam zatial riedka vystavba urobena
Odpovedať
My mame takuto orientaciu...kuchyna sever, spalna vychod, detske juh a terasa na zapad... pre nas ideal.. v kuchyni nepotrebujem mat slnko..doležitejšie pre nas je aby dieta malo teplu izbu ...teraz mame v byte uplne opačne..detska a spalna na SV a kuchyna, obyvačka na JZ ..a nevyhovuje..spalna studena a detska tiež...kurime o 106 v týchto izbách @ivetbal
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 my máme presne takúto istú ale stým rozdielom, že to máme zrkadlovo
Odpovedať
@norberts to je asi ešte lepšie riešenie ako mame my...
Odpovedať
@katarinka2010 aj my sa chystame stavat tento domcek...len nechapem ked mas kuchynu na sever to znamena, ze mas obyvacku na sever tiez? alebo kupelku a spalnu? na sever?
Odpovedať
@hexina nerozumiem...mysliš na dome? vyššie je podorys..kuchyna je na sever ale obyvka je na juhozapad...su tam popisane svetove strany
Odpovedať
@katarinka2010 jaaj jasne :) my mame orientovany pozeomok tak..ze musime dat obe izby tam kde nie su okna na severovychod zial///inac sa to neda.ibazeby sme dali kuchynu, kupelku a jedu izbu na severovychod..ale vy mate strany presne na roh izieb...my mame na steny domu
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte, nakoniec sa rozhodujeme medzi tymito, okrem 333+T este pripadá do úvahy tento: http://www.apex-arch.sk/rodinne-domy-... prečo je podľa vás drahší o 25 tis bez DPH, ak je zastavaná plocha takmer rovnaká? moze tam byt taký rozdiel? :-S
Odpovedať
este sa nám páči aj tento: http://www.apex-arch.sk/rodinne-domy-... http://www.apex-arch.sk/rodinne-domy-...
Odpovedať
@ikon mne sa pači http://www.apex-arch.sk/rodinne-domy-... ale v porovnani s B333 ma ten od apexu vačšie izby..projekt je raz taky drahy...dom ma vačšiu užitkovu plochu..tak samozrejme že bude drahší..
Odpovedať
@ikon teraz som to lepšie pozerala..stoji viac a je len o 6m2 vačší... a pozerala som aj B333 stoji už 800 ani som nevedela, my sme kupovali za menej...a ten od apexu 1320e ..
Odpovedať
@katarinka2010 ale ja som nemyslela, ze preco je vacsa suma za projekt, ale preco je celkovo realizacia drahsia o takmer milion Sk???
Odpovedať
@katarinka2010 a kompletny projekt ked kupis za 333 tak zaplatis 720 e....
Odpovedať
@ikon v pohode..ved cena projektu bola moja pripomienka... dakujem za opravu..ja som to moc zaokruhlila
Odpovedať
Keď ste stavali obvodové múry okná ste dávali do takej výšky ako je uvedené v projekte?
Odpovedať
sobre rano.. chcem sa spytat . nema niekto vizualizaciu bungalovu ? pozerala som na strankach su len pohlady... tento rok chceme postavit "pristresok" na drevo a k tomu akusi dielnicku na mm majstrovanie a potrebovali by sme si to nejako rpedstavit.. aj ekd teda predstavit si to ja nejako dokazem, len lepsie je to mat na papiery.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal a ako sú v projekte tie okná? Dali sme ich na 4 rady tehál, tuším tak je to v projekte ale presne neviem. Ale v kuchyni si dajte aspoň o pol tehlu vyššie kvôli kuchynskej linke.
Odpovedať
@norberts Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
Ešte by ma veľmi zaujímalo ako ste to riešili s obvodovým múrom. V projekte je hrúbka muriva 380, my ale chceme dať o niečo menej a pridáme potom na izolácii. Treba to riešiť s projektantom? Alebo aký je postup?
Odpovedať
@ivetbal no v našom pripade p. Fašanga nemal namietky...vysvetlil mi to tak že typový projekt je akýsi kompromis..medzi hrúbkou 44 a 30 ..a takejto zmene nebráni ...smy sme dali 30+ 20 zateplenie ...ku kolaudacii budeš potrebovat jeho autorský suhlas to je všetko..oznamit by si mu to asi mala...resp.ked ste projekt ešte nekupili tak riešit to eštš pred tým..ulahčí ti to nacenovanie, realizaciu a pod...ale ak maš šikovneho majstra poradi si
Odpovedať
@katarinka2010 Katka presne takúto skladbu steny si predstavujeme aj my. Projekt už máme kúpený. Tam sa potom musí menieť aj veľkosť krovu či ako to je? Vám to potom kto dodatočne vypočítal? Z akého materiálu ste stavali?
Odpovedať
@ivetbal pozri vo fotoblogu..ešte mame len prvý rad DT..ale mame objednanu tehlu Heluz 30...vypočitali nam to v Heluze..resp. v stavebninach neviem..poslala som projekt stavebninam ktore som si vybrala a oni mi to naratali...
Odpovedať
@katarinka2010 Ďakujem, pozrela som. Nech Vám to pekne pribúda :-)
Odpovedať
@ivetbal ahoj , prave som si pisala s p. Fasangom o tom krove.. my tiez rozmyslame nad 30 + 20 zateplovak ... no krov mame uz narezany. s rezervou + 10 cm co je malo .. ale vraj sa to bude dat.. ak chces skopcim ti mail co odpisal na tuto zmenu do IP. o tom murive vlastne ja ani moc nerozhodujem.. mm si akosi stojim za svojim.. chce 380 heluz a zateplenie ako je v prijekte.. nejdem sa a s nim hadat teda...ale ta 300 by kludne stacila aaj miesta by bolo viac trochu v dome...a radsej viac zateplit =-)
Odpovedať
@lucka1987 Luci ďakujem veľmi pekne za IP. Môj manžel to tež nechce nejako meniť ale on nie je stavbár, takže sa moc do toho nerozumie. Mne povedal, že moc čítam a potom špekulujem 8-) Ja si aj tak chcem trvať na svojom. A p. Fašanga Ti dá k tomu nejaké dodatočné povolenie? Alebo na tú tému ste sa nebavili.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?