Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1981 ahoj mima, čo sa týka toho kotla nad pračku - ked už idete zväčšovať technickú miestnosť tak by som poradil, že kotol nechajte tam a pračku daj po kotol v technickej miestnosti - aspoň budeš mať svoju vlastnú práčovnu a v kúpelke ti ostane miesto napríklad na sprchový kút.
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 ahojky, normálne by som nedoporučoval prehodiť špajzu ale kedže krb dáte inam tak v poriadku. Ak by ste krb nechali tak ako je a vedla by bola hned špajzka tak to neni dobrý nápad lebo v špajzke potrebuješ mať zimšie a krb dáva riadne teplo, preto je to tak navrhnuté. Teraz máš v špajzke také dva vetráky ktoré budú udržiavať chlad v špajzke. Takže si to ešte rozmyslite. Prečo nestaviate aj s garážou? Máte tam hned aj miestnosť napríklad na kotol a ostatný bordel. Ja to tak chcem riešiť. A chcem vchod s garáže aj cez tú malú technickú miestnosť aby som to v zime nemusel obchádzať a kotol dáme do miestnosti za garážou. Ale všetko je to ešte v štádiu riešenia a uvidíme, že čo všetko mi budú radiť iný/lepší odborníci.
Odpovedať
@norberts lebo švagrina ma tu verziu s garažou...preto sme sa aj rozhodli pre tento bungalov videli sme ho realne a velmi sa nam pačil...garaž skoro nevyuživaju...zda sa nam mala..inak dispozične velmi dobrý ...myslim že pristavba kotolne a pristrešku sa nam zda lepšie riešenie a určite lacnejšie ako B333+G
Odpovedať
@katarinka2010 Ahoj, prosim Vas a kolko vysla svagrinu stavba s garazou? A ako bol spracovany projekt - neboli tam nejake chyby a pod? Mali sme stretnutie s architektom a ten nas odhovaral od katalog. domu (co chapem)...tak som trosku na vazkach, ci ano ci nie... inak zmeny projektu na foto zatial nemam ... . Akosi sa nam to zamotava
Odpovedať
@vikitino Ahoj, prosim Ta, co znamena dobra cena? My mame ponuku na komplet sluzby za 1800 - katalog. projekt zmenit na individualny, v ktorom budu vsetky upravy, vsetky papierovacky a behacky odpadnu, prideme len k podpisom zmluv? Myslis, ze to je dobra ponuka? DIk za odpoved
Odpovedať
mima1981 neviem ajmy sme zmenili katalogovy projekt na individualny + vybavovanie papierov+rozpocet nas to stalo omnoho menej ale myslim ze je to individualne ;-) drim palce
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 a nemáte fotky toho RD švagrinej? Rád by som si to pozrel aj realne. Čo sa týka tej ceny, že či garáž alebo iba prístrešok tak to neviem, dlhodobo by možno bola lepšia garáž. A to že garáž nie je tak veľká, úplne stačí na jedno osobné auto alebo napríklad na také KIA Sportage (možno ho raz budem mať v budúcom živote). Dneska som zistoval cenu tehly Pezinskej - 44 nebrúsená stojí v akcii 1,15 € / ks. Tak ale ja chcem brúsenú s lepidlom a to vyjde na 1,58 € / ks a dal som si urobiť aj cenu na HELUZ 44 brúsenú tak som zvedavý na rozdiel.
Odpovedať
@mima1981 a čo chcete na tom menit? mne sa to zda trošku moc...nas stal kompl. realiz. aj projekt na stavebne 400e, rozpočet+vykaz vymer 50e, doprojektovanie kotolne cca 200e, vyškopis - geodet- 85e, osadenie + pripojky cca 300e, stavebne povolenie som si obehala sama tam boli poplatky len 8e List vlastnictva, 8e kopia katastralnej mapy, 10e polatok za vyjadrenie TAVOS, 3e kolok pozemkovy, jedine na elekrarnach chceli poplatok 190e za pripojku ale to pochybujem že mate v cene a na žiadost na stavebne 33e...a som sa dostala 1270e (neratala som presne)....zvyšok mam na kavu...
Odpovedať
@norberts fotky domu nemam..su 15km od nas..neviem kedy tam pojdeme (hodim foto potom)...zateplene ešte nemaju..stavali pred 4 rokmi (teda vtedy začali)..stalo ich to 2,5 mil..zaklady kopali sami, muri roboši, strecha -roboši..sam si robil elektriku, vodu, pripojky, obklady, dlažby, parkety, malovky...ostatne firma alebo živnostnici..ale strop maju tušim betonovy...dokončuju si to pomalinky lebo maju babenko-..min rok robili plot, a okolo domu chodniky, schody, terasu...maju tiež prehodenu špajzu s WC, take šikovnejšie je to a krb nemaju...inak je to to iste...a z kotolne si urobili šatnik zo spalne, to planujeme aj my...
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 no tak to je pekná sumička za domček tých 2,5 mil. Tak do toho sa musíme zmestiť aj my, resp. sa chceme zmestiť do 70 000 € za všetky tie veci čo píšeš. My nebudeme vymieňať špajzku lebo necháme krb tam kde je. My len chceme dať kotol do miestnosti za garážou a urobiť priechod z domu do garáže. A chcete aj solárko? Lebo my chceme ak nám to vyjde.
Odpovedať
@norberts solarne panely určite (ak vyjdu financie), teda radšej dam za panely ako za krb...ak budete tvrdo makat...tak sa do 70tis da zmestit..bez zariadenia...no ta verzia z garažou je o nejakych 32m2 vačšia, takže vačší krov, zaklady, mury..samo že to vyjde viac... Čo sa týka krbu...mne tam nejako ten krb nesedel...obchadzat ho...a tak ešte ani my nemame všetko premyslene..result padne asi v den D ako to nakoniec bude..ale v nejakom albume tu na MS som našla podobny podorys..sa mi to tam celkom lubilo...vymenili špajzku a WC, ten vyklenok na chodbe zrušili, tým pádom z 1,5 metra širokej chodby urobili 1,8m a z 2,5m kuchyne 2,8 či 2,9m. Take šikovnejšie sa mi to zdalo...
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 ako úprimne ako mohli urobiť z kuchyne 2,8 m ked tam stále ostalo WC aj špajzka? Ved sa to len vymenilo. Ak najdeš niekde ten pôdorys toho domu na MS tak mi daj link, pozriem sa na to aj ja. Tiež ma zaujímajú varianty. Tiež špekulujeme, ved nejde predsa o bežnú vec. Dal som na inzerát, že hladám murára, už sa mi ozvali aspoň 4 skupinky , tak pevne verím, že si niekoho vyberiem. Zatial sa maj...
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte ..dnes nám pršiel projekt. Hurááá! Hneď som skočila za známym do stavebnín a dala naceniť , čo nás vyjdú tehly (Chceli by sme Heluz 38). Inak - pýtala som sa aj na to zvyšovanie cien - u nich už ceny priebežne išli hore :-( Zohnali sme si stabný dozor, ešte dovybavujeme hypotéku a keď všetko pôjde ako má, koncom mája - v júni začneme kopať základy...
Odpovedať
@mia. a ešte stavebne povolenie si zabudla...na to my zufalo čakame :(
Odpovedať
@katarinka2010 samozrejme, že ešte to... myslíš, že môj predbežný odhad na jún je príliš optimistický?
Odpovedať
@mia. no..to zavisi od okolnosti..hlavne či budu hviezdy priat..a hlavne treba asi niekoho na stavebnom urade mat..chapeš..ale držim palce všetkym..aby si uradnici urobili čo maju a až potom isli na letne dovolenky..a nebolo to tak že to ma na starosti ta a ta...a ta ma dovolenku..a pod...nechcem do nikoho rýpat..tyka sa to aj nas
Odpovedať
Profilova fotka
Teraz som dostal cenu na 44 brúsenú Pezinsku tehlu a HELUZ, tak pezinska tehla je lacnejšia o 20 centov na ks. Tak to si asi vyberiem HELUZ, je že vraj lepšia. Lepidlo je zdarma ku každej palete. Čiže za HELUZ je to 5445 € a za pezinsku tehlu to je spolu 5013 €. Ytong na koľko vychádza?
Odpovedať
@norberts prečo voliš taku hrubku steny? nechaj 380 a zatepli, vyjde ta to menej...a efekt bude lepši..nie som odbornik..ale po prečitani x diskusii na tuto temu sa s tym aj my stotožnujeme...
Odpovedať
Dala som si nacenit Solbet a Ytong, po víkende možem poskytnut čiselka
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 ako úprimne ti poviem, že boh vie kedy budeme zateplovať. A možno ani nebudeme zateplovať, necháme stavbu bez zateplenia, budeme tam bývať cca 2-3 roky a uvidíme, že akú sú tepelné straty naozaj a koľko vlastne prekúrime. Mužno to nebude ani treba po čase zatepliť. Tiež som rozmýšlal nad 38 ale čo ja viem, mám jedného veľmi dobrého murára ktorý patrí medzi fakt najlepších v okolí a povedal, že 44 je lepšia.
Odpovedať
dne s sa podala ziadost o stavebne povolenie tak len cakat................. :-)
Odpovedať
@norberts ... neviem, ako to je teraz , ale jedni známi tiež nechceli zatepľovať a pri kolaudácii to mali ako kolaudačnú chybu, do polroka museli zatepliť, my sme tiež rozmýšľali o tom, že nezateplíme, ale nakoniec zrejme budeme... @katarinka2010 áno, chápem...treba mať "lidi, co znají lidi" ;-) , uvidíme, ako nám bude šťastena priať...
Odpovedať
@mia. no my mame "štastie" na obecnom, pani je bud PN, alebo ma dovolenku @norberts ja to neznasilnujem...tiež sme nad tým uvažovali..ale nakoniec sme sa rozhodli 380 a zateplit Už aby sme to mali za sebou a bavili sa tu o takych "banalitach" ako ake klučky na dvere a pod.
Odpovedať
@mia. AHoj, chcem sa len spytat, projekt si objednavala z firmy Privileg alebo individuálny? Ak z Privilegu ako je spracovaný?Kolko to je asi stran? Je tam vsetko co ma byt? A okram toho mate aj nejakeho architekta na doplnkove služby? dik za odpoved
Odpovedať
@mima1981 ahoj, my tiež ideme stavať tento dom, projekt už máme doma cca 2 týždne, objednávali sme si ho priamo z Privilegu. Prišla nám 5-kilová krabica :-D plná papierov - je to všetko detailne spracované a je tam 3x projekt pre stavebné povolenie, 3x realizačný projekt - tam sú proste všetky podrobné výkresy a 1x položkový rozpočet, čiže rozpočet na celú stavbu. Plus kópie certifikátov architektov, ktorí spracovávali ten projekt. Cena projektu bola 650 eur ale menili sme betonový strop za drevený a to je +70eur za zmenu. Ale jasné že si musíš ešte zohnať nejakého projektanta ktorý ti dokončí projekty prípojok a osadenie na pozemok. Nám povedal že tie projekty prípojok budú stať ešte cca 250eur, ale že to je tak že cca 70eur elektrikárom, 70eur plynárom, 70eur vodárom. Za prácu na projekte nám nezoberie nič, je to kamarát ;-) A ďalšieho kamaráta máme geodeta, čiže zameranie pozemku aj domu zrejme tiež zadarmo. Tak trošku usporíme peniažky. Ak teda dobre rátam tak celý projekt nás vyjde na cca 1000eur, ale to fakt len kvôli tomu že máme zadarmo prácu na projekte aj geodéziu.
Odpovedať
@mima1981 súhlasím so zuzulou, projekt je fakt podrobne spracovaný (objednávala som od p. Fašangu - Privileg), sme spokojní, vieme to porovnať, keďže sme si už jeden projekt objednávali pred 7 rokmi. Vtedy sme objednávali od iného projektanta a z iného projekt.ateliéru. Bohužiaľ vtedy nám stavba nevyšla, už sme mali všetky povolenia, ale stopli to vodári, keďže bol neďaleko vodný zdroj - a naša parcela bola v ochrannom pásme , kde sa nedalo stavať (o čom sme nevedeli - dokonca ani na obec. úrade...). Teraz nám to už dúfam vyjde, ochranné pásma boli prehodnotené... Veru, katarínka2010, už aby sme tu "rozoberali" tie kľučky... Ozaj a ten náš staveb. dozor nám bude robiť aj doplnkové služby - projekty prípojok a tak.. a poriešime s ním strop, stále nie sme rozhodnutí, ako ho doriešiť...
Odpovedať
@norberts tak mame cenovu ponuku na Solbet 380x240x590 PDK 23p/32ks – 736 x 2,45 = 1.803,20 e 240x240x590 PDK 3p/48ks - -144 x 1,54 = 221,76 e 120x240x590 8p/96ks – 768 x 0,74 = 568,32 e 080x240x590 1p/95ks 95 x 0,51 = 48,45 e Doprava 2 x 550 = 1.100,00 e ----------------------------------- 3.741,73 e DPH 20% 748,35 SPOLU 4.490,08 EUR ešte čakam ytong...
Odpovedať
@norberts všetko po zlave HELUZ brúsena 4083€-doprava,zakladacia malta a lepidlo v cene YTONG 4994€ doprava a vrece malty ku kazdej palete v cene PORFIX 4884,84 e s dopravou PORFIX: dvojvýkladka : príplatok 13,28 eur výkladka hydraulickou rukou: 3,95 eur/pal Porfix sa dodáva napriamo len na celé palety.
Odpovedať
@zuzula80 @mima1981 @mia. z akych materialov idete stavat, ake mate cifry?
Odpovedať
Ak hladate dobru partiu stači sa ozvať :-) email - mravstav@zoznam.sk :-) tel cislo 0944324421
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?