Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Profilova fotka
@martinlm2 da sa ale musis si vela veci urobit sam a je to o nizsom standarde
Odpovedať
Ahojte všetci. :-) :-) :-) Začíname akurát s výstavbou a máme nejaké ponuky na základovú dosku na kľúč. Rád by som si to porovnal či ísť do toho svojpomocne alebo využiť ponuku, ktorú máme. ZA KOĽKO SA VÁM PODARILO POSTAVIŤ ZÁKLADOVÚ DOSKU? Či svojpomocne alebo na kľúč akokoľvek radi si to porovnáme. ĎAKUJEME
Odpovedať
Profilova fotka
@black481 Náklady firmy na tvoju základovú dosku možeš rátať cca 6-7 tis. ostatné ma firma zisk
Odpovedať
@black481 zalezi vela od terenu, vpredu mame 5radov dtciek vzadu 3. Robili sme si svojpomocne vyslo nas to 8100€ dali sme nacenit aj firmam suma sa tocila medzi 13500-14000 €
Odpovedať
Ahojte,nahodou na ukazku fasada kombinacia s kamenom sa u niekoho nenajde?;) dakujem
Odpovedať
@black481 10.350 eur...rozmer 10×17.25m .. nakolko som o 0.5m zvacsil garaz...zakladovy pas mam hlboky 60cm namiesto 40cm a bez zeleza...inak vsetko podla projektu...vsetko som si vybavoval sam a jedine na com by som mohol este usetrit keby som namiesto makadamu dal drveny beton....keby sa aj podarilo na niecom nejake euro este zjednat tak by moc neskocilo dole....cize tych 10.000 vseliak...z toho len beton ma stal rovnych 5000 eur...50 eur kubik
Odpovedať

Odpovedať
Zdravim :-). Chceme stavat dom a nutne potrebujeme vypis materialu. Bude niekto taky ochptny a posle mi to? Prikladam aj foto vybraneho projektu. Dakujem
Odpovedať
@patkaaa dobry den. Rozhodli sme sa pre bungalov 333L, len skor ako zacneme stavat by sme si chceli dat spravit cenovu ponuku na hrubu stavbu. Bolo by mozne aby ste mi poslali vypis materialu z projektu? Moc by nam to pomohlo. Za odpoved dakujem :-)
Odpovedať
@wondgo - Základové pásy nám bolo odporučené rozšíriť na 1 m ( brutal ja viem) a nemrznúca hĺbka má byť 80 cm ( nie je mi jasné či to má byť čistá výška betónu 80 cm v základovom páse alebo sa do toho ráta podsypový materiál a DT-čka) Vzhľadom na pieskové podložie s nízkou únosnosťou. Preto sa pýtam lebo len betón vyzerá že bude stáť peknú sumu. V okolí samozrejme stoja domy, ktoré nemajú podobne riešené zakladanie. Stále sme na pochybách či riešiť založenie stavby takto čo z finančného hľadiska nie je sranda alebo urobiť založenie ako ostatný stavebníci v okolí @tommyvinne akú hĺbku základového pásu máš? Zaujíma ma čisto len výška betónu základového pásu bez výšky DT-čiek a bez podsypového materiálu. Ďakujem všetkým za odpovede :)
Odpovedať
@black481 urcite by som sa drzala zalozenia stavby v zmysle PD, so statikou nie su zarty, co teraz usetrite na betone, mozte raz lutovat neskor. Zaklady su zaklad :-) Nezamrzna hlbka 80cm sa mysli 80cm pod urovnou terenu. (Betonovy zaklad, podsyp je este pod tym.) Hlbka sa lisi od oblasti, na teplom juhu postaci postaci 80, v horach treba aj 110cm. zvykne sa davat tych 90cm. Bud mate fakt 80cm vysoky zaklad alebo napr. len 50cm a zvysok su DTcka, zalezi ako to statik navrhol podla vypoctov. Zmeny urcite prekonzultujte s projektantom resp. statikom, oni vam povedia preco zaklady su take ake su prip. ci sa daju upravit. Ak ste nemali vyhotoveny geologicky prieskum, tak projektant mohol pre istotu navrhnut zaklady rovno na tu najneunosnejsiu zeminu a preto mozu byt robustnejsie nez by mohli byt pri pode s inymi vlastnostami.
Odpovedať
Majitelia 333,podla fotiek tu na MS sa mi zda kuchyna a obyvacka nejaka tmava,bez svetla.Zrejme to robi ta terasa.Ak nemate presklene dvere do izieb v nocnej casti tak aj ta chodba musi byt bez svetla.či?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kuracinarez v projekte je alternatíva aj so svetlovodom. Navyše bočné okno priestor tiež presvetlí.
Odpovedať
@tao_a svetlovod je v chodbe v nocnej casti ano?kolko to cca stoji?
Odpovedať
@kuracinarez ten krúžok na chodbe pri čísle 7,2 je ten svetlovod. Ceny sú asi 250€+ podľa výrobcu a typu.
Odpovedať
Mam vstup na pozemok JV a preto sa neviem rozhodnut ci bude idealne mat terasu na SZ,ci nebude v tej obyvacke tma z vysunutej terasy
Odpovedať
@kuracinarez je to dosť vec názoru. Priestor má na 3 stenách možnosť presvetlenia denným svetlom + sa dá inštalovať svetlovod, ktorý urobí veľa. Bol som v podobnom dome a mali len veľké okno na terasu a úzke okno medzi pracovnou doskou a skrinkou kuchynskej linky a nemal som pocit, že by to bolo tmavé. To bol aj dôvod, prečo sme šli do tohto projektu. Museli sme totiž kvôli šírke pozemku zrušiť to bočné okno. Takže najlepšia je osobná skusenosť v podobnom priestore.
Odpovedať
@tao_tao Stavias 333 bez bocneho okna,teda mas len okno v kuchyni a vstup na terasu.A aku mas orientaciu na svetove strany?
Odpovedať
@kuracinarez áno a terasa je na JZ.
Odpovedať
@tao_tao Dakujem.Este by som sa opytal,z akych materialov a hrubok izolacii je 333 navrhnuty?Viem,ze kedysi boli napr. obvdove mury navrhnute heluz 38 a dalo sa to menit aj na tensie murivo s izolaciou,ale pytam sa preto,lebo sa sprisnila norma,ci to menili aj v projekte.
Odpovedať
@kuracinarez podľa mňa je vytvorených viacej variantov, ale to je skôr otázka na autora projektu. My sme chceli ytong 300 mm s minerálnou vlnou. V projekte je čo sa zateplenia týka napísaná min. hrúbka izolácie, v našom prípade 160 mm steny, 360 mm strop a 150 mm podlaha.
Odpovedať
@tommyvinne mas teda 333bez terasy,ale s garazou rozsirenou o 0.5m?Platíl si za tuto zmenu v projekte,lebo tam sa potom menilo asi vela:podorys,strecha...
Odpovedať
@kuracinarez mam 333 s terasou aj s garážou o 0.5m rozšírenou, terasa je z bočnej strany domu, ano platil som buď 300 alebo 350,-Eur za túto zmenu, plus som dal ďalej od seba stĺpy striešky pred vstupom do domu, lebo sa mi to tak viac páči.
Odpovedať
@black481 v projekte sa píše 40cm so železnou výstužou, ja osobne mám 60cm bez železnej výstuže, dôvod tejto zmeny? konzultoval som to s majstrom, ktorý mi staval dom, hovoril mi že za 20 rokov dával železo do základového pásu iba raz, keď staval dom niekde pri jazere a že je to zbytočné a tak som sa nechal nahovoriť, že to železo teda netreba, ale dal som pre istotu o 20cm viac betónu, s odstupom času čo som zaplatil za tých 20cm betónu navyše, tak to som tam mohol dať rovno to železo a nechať 40cm. Ostatok podľa projektu, teda 2 rady DT a 15cm platňa, terén budem mať v úrovni platne teda 60(pás)+50(DT)+15(platňa) a teda od terénu budem v hĺbke 1,25m.
Odpovedať
Ahojte ahojte chceme teraz na jar 2019 s výstavbou nášho domčeka a rozhodujeme sa akurát o projekte viete mi sem dať niekto foto B333+T+G? Ak ho už máte niekto postavený . Mám strach že vďaka krytej terase bude v obývačke tma a neviem si ani nejako predstaviť tú chodbu do nočnej časti domu(nie je moc tmavá?). A ešte ak by mal niekto naprojektovanú aj rodičovskú kúpeľňu s vaňou a pre detská kúpeľňu so sprchovým kútom pomohlo by . Ďakujem
Odpovedať
@kamajabo ty brdo, sanka padla az niekam do pivnice👏👏👏👏👏
Odpovedať
Prosím vás...akurat riesim technicku miestnost cez ktoru budem mat prechod do garaze....ako to tak pocitam tak nijako sa mi tam nezmesti kotol a zasobnik na vodu aby som tadial v pohode presiel do garaze a spat...sirka technickej je 1.2m...zasobnik ma cca 60 cm priemer...teda bude do polovice technickej a teda asi v strede dveri co je uplny nezmysel...mate to niekto nejak rozumne doriesene??????
Odpovedať
Takisto sa mi zda vylez na povalu maly...1.2x0.7m ... uz ked budem mat pevny strop aby som tam vedel aj vacsie veci nanosit a uskladnit..ake mate skusenosti???
Odpovedať
@tommyvinne my sme rušili niku detskej izby a miesto nej sme zväčšili technickú miestnosť. Mám pocit že by to malo byť v PD aj ako alternatíva riešenia...co by si chcel na povalu nosiť? skrinu? postel? naco? :) ...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?