Stavebné povolenie na začatú stavbu/potrebný posun stavby

Ahojte, máme pozemok so stavebným povolením so začatou stavbou. Stavba je na mieste, (len stará zákl. doska) kde má podľa UZP stáť. Je ale v tmavej časti pozemku a potrebujeme ju presunut na slnecnejsie stanovisko. Pozemok je velky. Je moznost ako stavbu posunut? ( susedia by boli ok je to aj mimo ich vyhlad) na urade nam tvrdia, ze nie je. Stavba na tom mieste ale nedava logiku. Je tam svah a stromy. Je to stary uzemak. Dakujem! Katarína
Odpovedať
@ketukay skôr mi nedáva logiku že ste vybavili stavebné povolenie niekde kde vám to nevyhovuje alebo ste to tak kúpili?
Odpovedať
@ketukay Teoreticky by ste museli dať spraviť nový projekt a požiadať o zmenu stavebného povolenia, čo je rovnako náročné, ako nové stav. povolenie, lebo zase musíš dať všetky stanoviská a podklady. Ale je jedno, čo my tu napíšeme, ak ti to stav. úrad nepovolí.
Odpovedať
Profilova fotka
@ketukay odpovedali Vám správne, ešte je aj možnosť, že vzhľadom na veľkosť pozemku ste stavebné povolenie dostali len preto, že tam už stavba stála. Nové nemusíte dostať vôbec.
Odpovedať
@roberttom to stavebne povolenie sa predlzuje od roku 87... teda sme to tak kupili, s nadejou, ze to musi byt riesitelne. Alebo zeby nie, ked tam tu stavbu nikto pred nami nedokoncil? 🙂 dakujem za rady.
Odpovedať
@chrobak7 Aky novy projekt mas na mysli? Myslis ze keby sme dali novy, ze nam to povolia v inej casti ako urcuje uzemny plan? Ten stavebny projekt tam je od roku87 ale vlastne nikto nevie ako ma stavba vyzerat. Nie su k tomu doklady. Stavba ma mat 24 metrov ale my sme prikupili dalsiu cast pozemku a tym moze mat stavba 60m.
Odpovedať
@jan45 hm, je to pozemok v rekreacnej oblasti a susedne pozemky maju domy. Nemal by to byt problem. Dakujem ale za nazor.
Odpovedať
@roberttom ta povolena stavba je pod 30 metrov my sme kupili aj susedny pozemok, aby tam mohla stat stavba 60m stvorcovych. Chata. Teda je tam stavebne povolenie na 60 a rozostavana pod 30m. Dakujem za rady.
Odpovedať
Zaujali ma dve vety: "Myslis ze keby sme dali novy, ze nam to povolia v inej casti ako urcuje uzemny plan" a "ta povolena stavba je pod 30 metrov my sme kupili aj susedny pozemok, aby tam mohla stat stavba 60m stvorcovych. " Cize mas stavebne povolenie na prvom pozemku, predpokladam ze nan sa vztahuje aj uzemny plan. A predpokladam ze druhy pozemok ktory ste dokupili je uz mimo casti urcenej pre vystavbu. Chapem spravne? Lebo v takom pripade by som teda povolenie na presun, ci na akukolvek vystavbu necakal.
Odpovedať
@ketukay v tomto vám vážne neporadím, nepoznáme ani lokalitu, susedov, pomery, plány.... to je skôr otázka na stavebný úrad. My vám tu povieme že budete moct stavať a SÚ vám to stopne.
Odpovedať
@klimover Nie, pozemok sme scelili. Je hotovy, sceleny, prave kvoli tomu, ked ma pozemok nad 2000m2 stavba moze mat 60m
Odpovedať
@roberttom rozumiem, samozrejme hladam riesenie, ktore mozno uradu len nenapadlo. A teda ani nam.
Odpovedať
Scelenie pozemku je jedna vec, ale stale musis pozerat na uzemny plan. Ak nova cast tvojho sceleneho pozemku je mimo casti urcenej pre vystavbu, tak toto spojenie parciel ti nijak nepomohlo. Ved si len predstav ake lahke by bolo spojit parcelu posledneho domu v obci so susednym polom a prehlasit ze tam teraz mozem stavat...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@klimover je to v sulade s uzemnym planom. Moze byt 60 m stavba. Urcite
Odpovedať
@ketukay A v čom je teda problém? Lebo už si to tak domotala, že tomu asi nikto nerozumie a ani nevieme, aká je teda otázka.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?