Stavba domu style 226

https://www.mfpro.sk/projekt/style-226 Zdravím za koľko si myslite ze by som to mohol spraviť svojpomocne ?
Odpovedať
Profilova fotka
@filip33 hlavne si to daj upravit, jedna decka zbytocne o dost mala od tej druhej, inak je to celkom ok, ale nejake detaily by sa tam este nasli, tehlovy alebo murovany chces svojpomocne? Ide aj o pouzite materialy a konecne zariadenie ako podla mna hrubu stavbu takuto postavis do tych 100 000 aj s pozemkom..
Odpovedať
Profilova fotka
@filip33 ja si myslim, ze to moze byt aj menej ako 90 000, ale ide aj o to ci toto je ponuka uz s pozemkom alebo ten musis mat uz kupeny, ked berieme do uvahy ze pozemok plus minus 30 000 no tak za tych 50 000 - 60 000 by sa dala zdvihnut hruba stavba preco...
Odpovedať
do 70-80 sa vojdes, hruba stavba 35-40.
Odpovedať
Tak idem to stavať ytong 375, a plus pozemok mam uz kúpený. Chcel som len vedieť ze do koľko sa viem zmestiť komplet iba dom
Odpovedať
@tom329 takto si to aj ja predstavujem nejak
Odpovedať
myslim ze pod 120tis sa nedostanes
Odpovedať
@vianeli pytal sa svojpoocne, cize rataj len cenu materialu. @filip33 je zbytocne pri bugalove ist nad 300, ak na ytong nedostanes zlavu pod 40% daj vediet poslem ti kontakt.
Odpovedať
@tom329 aka otazka, taka odpoved...ty snad vies do akeho stadia to chce "spravit" z tej otazky? A ak som dobre pozeral je to cez 200m2 zastavanej plochy takze si stale myslim ze to pod 120tis neda
Odpovedať
@vianeli ups to som prehliadol, 150m2 zastavanej sa da do tych 80k€ s tvrdou svojpomocou dosiahnut, bez vonkajsich uprav samozrejme. 200m2 mi teda vychadza na 105k€
Odpovedať
Profilova fotka
Len zaklady mozu byt za 10 aj za30 tisic. Si na rovine? Kolko radou dtciek. Staval si uz? Mas nejake vybavenie alebo vsetko z pozicovne. Domiesavac pojde na pozemok alebo betonpumpa? Pravdu teda maju vsetci co sem pisu.
Odpovedať
Pozemok mam na rovine a domiesavac sa vie kľudne tam dostať. Všetkých co potrebujem mam s rodiny a náradie je všetko
Odpovedať
@filip33 Dom 12x17, základy, platňa a múry svojpomoc /YTONG/ veniec, krov, latovanie, strecha /TONDACH/ a okapy firma. /aj bágrovanie, vyrovnávanie, 3x betónpumpa/ Doteraz 40 tis. Takže ak si schopný, dáš to ešte za menej. Veľa šťastia
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja si tiez myslim ze okolo 100 000 svojpomocne 200m2 zastavanej plochy je dost, zaklad a strecha vyjdu na mraky penez...
Odpovedať
tie prvé dva komentáre veľmi k veci :-D a najmä ten prvý...výpovedná hodnota nula :-D nechápem ako môžete vôbec odhadovať cenu pozemku pre boha ved to je tak niečo rozdielne...ale k veci, určite nestavaj zbytočne z 375ky stačí bohate 300 Ale svojpomoc kľudne 80000€ do stavu holodom plus zariaďovanie ale to nebudem ani odhadovať každý mame iné preferencie čo sa týka zariaďovania niekto si moc nepotrpí a stačí mu štandard a niekto potrebuje resp. chce kvalitne a drahé materiály takze to môže byt 15tis aj 40tis. Ale aj tak to je absolútne hrubý odhad keďže vôbec nevieme aké máš základy, či budeš davat rekuperáciu, tepelne čerpadlo či v dome bude len elektrina alebo plyn atd. atd.
Odpovedať
@filip33 ja by som obetovala nejake tie peniazky a nasla kvalitnu rozpoctarku ktora ti to naceni alebo kupila vykaz vymer a dala si to nacenit realizacnej firme. Potom budes mat lepsiu predstavu o tom kolko stoji praca a kolko material, ktore profesie musis dat niekomu zrealizovat a ktore zvladnes aj sam a kolko asi usetris. Len treba mysliet na to ze firmy mozu mat mnozstevne zlavy a ty za taku cenu nekupis. @adiso tiez som sa pousmiala nad tymi prispevkami, dievcatam by trebalo otvorit oci a trosku ich priviest do reality. Nam len na kupu pozemku nestacila ani ta prva uvedena suma ;-)
Odpovedať
Tak za pozemok co som dal tak nejdem ani písať lebo by tu viac ľudí asi porazilo 😀 Ďakujem zatiaľ za odpovede
Odpovedať
@filip33 treba brať do úvahy, že pozemok v KA a v KE nemôžeš porovnávať. Taktiež pozemok v meste, na okraji mesta a v najbližšej dedine je veľký rozdiel. Pozemok s IS a bez IS. Tam je proste veľa faktorov...
Odpovedať
@stikacik samozrejme. Naklady na vystavbu domu su plus minus rovnake v KA aj v KE ale pri otazke kolko stoji dom nebudem predsa priratavat nejaku fiktivnu sumu pozemku. To je nezmysel. S tym nema nic lokalita pozemku. Taktiez ani dva rovnake domy postavene v susedstve nemusia stat rovnako. Staci ze jeden pozemok bude rovinka a druhy do sialeneho kopca. @filip33 Aby sa na tuto otazku dalo relevantne odpovedat je malo informacii. Na zaciatok co si pod svojpomocou predstavujes. Prevysenie pozemku vie taktiez dost ovplynit cenu. Zaujimalo by ma ta udana cena za material je nakolko aktualna a ci sa da na nu spoliehat. To by sa skor vedeli vyjadrit ti co stavali podla katalogovych projektov
Odpovedať
@wivik ja som narážal na to, čo písal filip33, že by nás porazilo z tej ceny za jeho pozemok. Keďže ty si spomínala, že na váš pozemok by nestačila ani ta prvá spomínaná cena. Preto som porovnával KA a KE...
Odpovedať
@stikacik ja som ta pochopila ved som ti aj pritakala. Len som to este trosku rozviedla na zaklade tych uvodnych prispevkov. Nemyslela som to tak ze tebe to idem vysvetlovat, len myslienka mi plynula a skoncilo to u teba :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Hruba stavba do 50 000 eur uplne v pohode si myslim, pozemok mas kupeny?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?