Rohové okno do kuchyne pre viac svetla

Ahojte. Bude sa mi hodit do kuchyne do ľaveho rohu njake rohove okno? Potrebujem presvetliť obyvacko-kuchynu, keďže ju máme umiestnenú na sever a zboku nie su okna iba terasove spredu..tak aby mi tam aspon rano svietilo zboku slnko..prikladám aj pôdorys a navrh kuchyne..za každý nápad budem vďačná ;-)
Odpovedať
*oprava Tento je správny pôdorys
Odpovedať
Profilova fotka
Zo severu ma byt minimum okien, mate to navrhnute spravne, nic nemen. Rohove okno je zbytocna komplikacia. Inak terasa na zapad bude vyzadovat riadne tienenie takisto aj vsetky okna...
Odpovedať
@madein1974 praveze ta obyvacka s terasou je orientovana na severo-východ :-| pravdupovediac, som nad tymto na zaciatku vobec neuvazovala,vhupli sme do toho tak narychlo :D
Odpovedať
@henyka86 chyba severka, ale ak je terasa orientovana na severovychod, tak to rohove okno ti tam moc nepomoze...
Odpovedať
@henyka86 aspon sa v lete na terase neuvarite a v zime na nej aj tak nik nesedi :) A ak bude chybat slniecko tak sa presunies kusok dalej na zahradu :). Inak rohove okno by som vobec neriesila.
Odpovedať
@ajana1 ano to je pravda.. len ci nebude ta obyvacka moc tmava,taka chladna..velmi sa mi to okno tam ani nehodi do kuchyne, len vymyslam ako tam dostat viac svetla :D
Odpovedať
@henyka86 omyl, zle som si to predstavil, ak je sever vlavo hore tak to rohove okno by mohlo pomoct predlzit svit v obyvacke, no zavisi to aj od presahov strechy..
Odpovedať
@henyka86 Juhovýchodné rohové okno v kuchyni by v zime určite vpustilo dnu aspoň nejaké slnečné lúče a pocit tepla. Inak skutočne dosť nešťastne orientovaná obývačka. Pri zariaďovaní by ste mali na to myslieť a dodať jej svetlo a teplo farbami, zariadením a doplnkami.
Odpovedať
@henyka86 neboj urcite to nebude tragedia len si nezastresuj terasu. Taktiez zvol svetle farby (mint, svetloseda, olivovozelene,....) do obyvacky a svetly nabytok a tiez podlahy nejake svetlo sive a hlavne porozmyslaj nad osvetlenim a uvidis ze vytvoris krasny domov. Na okna by som dala uz len nejake lahke biele zavesy a bude to pecka. To rohove okno bude uplne odveci a vyzerat hrozne ked uz jedno okno v kuchyni mas. Mozno skus to co mas teraz dat na druhu stranu kuchyne ak je to stale mozne. Inak neviem ci som to uz tebe predtym nepisala ale tiez zvas dat prec krb a urobte is radzej vacsiu chodbu. Ten krb je tam velmi nestastne navrhnuty.
Odpovedať
@ajana1 ano mne si minule komentovala,ked sa strhla ta prudka diskusia o uloznom priestore v tomto dome.. a odvtedy mi vŕta v hlave vlastne aj toto umiestnenie obyvacky na zlú svetovú stranu.. No veru tú terasu sme práveže mali v pláne prestrešiť, lebo pre mňa nezastrešená terasa nemá veľký význam..zas ale bude mi tieniť no :-| a ten krb tam nejdeme dávať, keď aj tak iba menšie kachle..možno niekedy v budúcnosti..uvidíme podľa nákladov na kúrenie
Odpovedať
@henyka86 este ma napadlo, ze ako je rieseny krov, strecha? co tak spravit otvoreny strop a stresne okna?
Odpovedať
@henyka86 Ten prvy podorys je ovela lepsi ako ten aktualny, chapem, ze ste chceli viac skriniek a vacsiu kuchynu, ale jedalensky stol mate umiestneny velmi nestastne. Nam to tiez tak povodne vychadzalo, jedalensky stol v kute pri stene bez okien, nakoniec sme ale kvoli tomu uplne prekopali celu dennu cast a teraz ho mame z dvoch stran s velkymi francuzskymi oknami, a nemohli sme nic lepsie spravit. Skuste sa s tym este pohrat, ak mozete. Osobne si myslim, ze dva vychody z obyvacky von su vam zbytocne (k tomu jeden za sedackou- ten nebudete nikdy vyuzivat), radsej dajte jeden z kuchyne. Takisto poloha TV vzhladom k sedacke uplne nesedi. Urcite sa to da vymysliet aj lepsie :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@henyka86 ziadne kachle neries a radsej si spravte riadnu chodbu ;) tie naklady nebudu horibilne ked poriadne zaizolujete dom. Inak zastresenu terasu mozes riesit tiez mimo domu ktora bude spojena so zahradnym domcekom co moze byt este lepsie riesenie lebo ked budete grilovat aspon vam nepojde smrad do domu :) Zas ked budes mat otocenu obyvacku na juh tak budes musiet mat cele leto zatiahnute rolety aby ste sa tam neuvarili co tiez nie je ziadna vyhra. Ak uz staviate tak proste sa zmier so situaciou a rozmyslaj ako priestor co najlepsie zariadit pretoze ver tomu ze v kazdom jednom dome sa nieco najde. Dokonca aj v tych co si sama navrhnes casom by si niektore veci urobila inak.
Odpovedať
Profilova fotka
@henyka86 rohove okno nie je vobec pekne. nechala by som to takto, ako to mas. dobre ti to navrhli
Odpovedať
@marek_norway az teraz som si vsimla prepac..mame vaznikovy strechu,cize tie stresne tam nepojdu..
Odpovedať
avsak to mas skoro na vlas rovnake ako my :)
Odpovedať
@luborys no skoro:)
Odpovedať
rohove okno by som tam nedavala. a zvaz to prestresenie terasy. naco prestresovat, ked tam budes mat cely den tien? ak to chces zastresit kvoli vyuzivaniu aj v dazdi, tak maximalne nejakou pergolou, kde sa da latka zatiahnut.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@luborys aka je sírka a výška toho okna ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@charles91 1800/1500 mm
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@henyka86 ako to máte nakoniec? My m ame projekt obývačky na severovýchod, no pridali sme ešte okná na severozapad
Odpovedať
@lenteraz111 nedali sme rohove okno a svetla je dost..kuk album
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?