Rezidencia Zohorka

Pekný deň! Chcel by som sa opýtať či niekto zvažuje alebo už rieši kúpu rodinného domu v projekte “Rezidencia Zohorka” v Zohore. Ďakujem
Odpovedať
Zdravim, my uvazujeme. Vy uz ste podpisali zmluvu?
Odpovedať
Heej uz sme nakoniec podpisali rezervacku 🙂 uz to budu dva roky co hladame dom, nic lepsie sme nenasli za ten cas, tak dufam ze to dobre dopadne!
Odpovedať
Zacinali s cenou uz "od" nejakych 265k v standarde, potom to stiahli. Teraz je to "od" nejakych 282k v stadiu holodom (299 standard). Pozor by som si dal na siete, tie sa tam robia ledabolo, ale snad za to bude zodpovedat developer. Momentalne tam nie je pristupova cesta, tak pozor aby to nezostalo len vo forme slubov "obec zariadi".
Odpovedať
@doleva my sme na tom podobne. Nad kupou uvazujeme, ale tie zmluvy su velmi nevyhodne a dost jednostranne formulovane. Ustupili vam v niecom, ci ste ich akceptovali take, ake su?
Odpovedať
@mmjoy99 vy uz mate tiez podpisanu zmluvu?
Odpovedať
@petraa1 my sme ich akceptovali. Ja som si to dala skontrolovat pravnikom aby sme vedeli ze kupujeme naozaj to co kupujeme. Nech potom nezistim ze pozemok je len prenajaty od obce a tieto veci. Je to dost jednostranne formulovane ale uz sme riesili zmluvy pri inych developerskych projektoch, z ktorych sme nakoniec vzdy radsej vycuvali a tato je este z tych lepsich musim povedat 🙂 @mmjoy99 vdaka!
Odpovedať
@doleva nam to tiez pozeral pravnik a niektore body su dost na zvazenie. Mate tam i to, ze moze za vas stavbyveduci predavajuceho podpisat zapisnicu o odovzdani domu? Pripadne ze vas moze predavajuci vyzvat na kupu domu este pred kolaudaciou?
Odpovedať
@petraa1 nie, byvam v okoli a zaujimali sa o to znami pred par mesiacmi. Stretnutie s "developerom" sa vtedy hadam ani nedalo nazvat stretnutim, na otazky odpovedat nevedeli. Nasledne to bolo z inzertnych portalov stiahnute. Aj ta zmena cien o nie zanedbatelnu sumu myslim o niecom svedci. Dostat sa z 265 standard na 299 standard, to je riadna palka. Urcite sa zaujimajte aj o projekt samotny. Tusim spalna nemala okno, nevedeli vtedy ani akou formou bude riesene vykurovanie. Domy mali byt z nejakeho liateho betonu, atd. Apropo tie pozemky tam stali niekolko rokov, rozparcelovane, s natahanymi sietami. A teraz sa to cele preraba nanovo. Asi to nebolo OK ak sa to preraba, preco inak by to robili. Spomina sa aj natahana optika - ale ci bude sucastou kolaudacie uz aj sfunkcnena - to vam asi developer negarantuje, alebo ano? Pristupova cesta k domom je obecna, akurat momentalne je to len pole. Cize legitimna otazka je akou formou a kto bude realizovat cestu. To ze pri samotnych domoch bude cesta mozno asflatka je fajn, ale co z toho ked pristup na nu bude cez rozbitu polnu cestu. Tiez by som sa zaujimal o to ako developer nalozi s cestou okolo domov - ci je plan odovzdat ju obci spolu so sietami, ktore su nimi tahane, a ci ma plan obec to prebrat. Aby to nezostalo na pleciach vas, ze developer sa o to prestane starat ak to obec neprevezme. A ze je zmluva skor pro-developerska, nuz, dnes to uz asi tak chodi (cest vynimkam). Kedze je ponuka katastrofalna, ak to nevezmete vy, najde sa niekto iny kto to riskne
Odpovedať
@petraa1 mame to tam tiez samozrejme, ako hovori @mmjoy99 rozhodli sme sa ze to uz riskneme. Zmluvu o buducej zmluve sme este nepodpisali, tak uvidime dovtedy ako postupia, ci budeme este tu pripomienkovat. Lebo v bratislavskom kraji je situacia s nehnutelnostami uz taka, ze ti developeri uz ani nepotrebuju vtackom pekne spievat, ked ich lapaju. Tak uvidime, drzime si palce
Odpovedať
@mmjoy99 My sme zistovali i referencie na developera, zatial nepostavil nic. Navyse, krytie celeho projektu ma cez uver. Ale je to, bohuzial, tak ako pises. Situacia s nehnutelnostami je zla, ale uvazujeme, ze ci nam to stoji az za 300k risk.
Odpovedať
Nechcem tu urcite robit ziadnu anti reklamu, len vidim ako to je. A vo vysledku je otazka co vsetko bude/nebude hotove v stadiu kedy vas developer vyzve na prebratie nehnutelnosti a jej financovanie. Ak to bude v stadiu, kedy to este nie je skolaudovane, neviem si predstavit ako to odfinancuje vasa banka. A ak dostanete dom, ale vsetko ostatne bude nedokoncene, rozbite, "v stadiu riesenia", vam velmi nepomoze. A ak developer nie je schopny vam zagarantovat napr. asfaltku az k domu z obce, dal by som od toho radsej ruky prec. Na opacnom konci zohora to bolo presne opacne - developer Belhouse najskor vybudoval cesty, siete, a nasledne sa stavalo. Tu to ide vsetko opacnym smerom. Najskor sa postavia domy. Ostatne uz (mozno) developera az tak zaujimat nebude.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Pekny den, ako komunikuje developer v tomto projekte? Ide vsetko podla planu? Myslite si, ze sa oplati ist este do tohto projektu? Dakujem za vas nazor.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@juraj_112 No my sme zatial spokojni. Komunikacia je zatial bezproblemova, az mi to je divne 🙂 Terminy sa poposuvali kusok ale o vsetkom sme informovani a vieme ze preco to tak je. Takze za nas sme zatial velmi spokojni, velmi dufam a verim ze to tak bude aj nadalej.. ceny su uz vyssie ako v case ked sme rezervovali my, takze tazko hodnotit co sa oplati. Ale ked vidim tie ceny, nehnutelnosti a hlavne ostatne developerske projekty ktore su momentalne v ponuke, toto mi stale vychadza najlepsie… urcite by sa nasiel niekto kto so mnou nebude suhlasit, ale ja som ozaj rada zatial ze sme sa rozhodli takto. Napriek tomu sme pripraveni na vsetko, lebo uz nam par rozbehnutych projektov a nehnutelnosti padlo takze… drzime si palce 🙂
Odpovedať
@doleva dobry den, nahodou nemate aktualne fotky stavby? Velmi nas projekt zaujal ale odcestovali sme a nemame moznost sa ist pozriet... dakujem
Odpovedať
@fany2019 dobry den, ja foto tiez nemam, ale mal som cestu okolo este pred sviatkami. Je to pomerne bieda, na stavbe asi 3 robotnici, tempo celkovo velmi pomale v porovnani stym, co som videl ked som sa v novembri o projekt zaujimal, tak takmer ziaden posun. Zrejme nemaju ludi. Siete a cesty nie su hotove, co som bol prekvapeny, nakolko cesta (siete) je standard este pred zacatim akejkolvej hrubej stavby. Zvysne domy su hotove v stave nedokoncenej hrubej stavby, respektive dva mali myslim ze uz aj strechu. Zvysok len obvodove mury. Na webe pisu, ze je vsetko predane. Neviem, ci je to len strategia predaja, ze cakaju na jar kedy ceny opat dvihnu, alebo je to realne vsetko predane. Koniec koncov my sme aj radi vzhladom na to, co sme videli, ze do projektu nejdeme a hladame dalej 🙂
Odpovedať
@juraj_112 dakujem za reakciu...moj manzel Zohor razne zamietol tak som sa tam ani nebola pozriet aj ked sa mi projekt velmi paci :/
Odpovedať
@juraj_112 to je bežná stratégia alebo ešte keď napíšu, že rezervované... no čo tu tak čítam, koľko negatív a otáznikov sa týka jejto stavby, osobne neviem, či by mi to za ten risk stálo
Odpovedať
@fany2019 zdravim. Mozem vediet preco ste Zohor razne zamietli? Pytam sa preto, nakolko je dostupnost do BA naozaj celkom dobra, dialnica D2 + vlakove spojenie. AK je dialnica ucpata este stale mate moznost vyuzit napr, cestu cez Stupavu. Alebo myslite, ze je tam iny problem nez "iba" dostupnost? Ja osobne by som tiez asi volil radsej Stupavu, alebo Lozorno....no tie ceny. Ten Zohor bol este celkom realny. @misutka12 suhlas. Mozno len neskuseny developer, nechcem pisat iba negativnu kritiku, skor islo o opis realneho stavu, co som mal moznost vidiet.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@juraj_112 manzel je zo Zahoria a Zohor pozna a je tam dost romov a celkovo sa mu dedina nepaci...neviem ci je to pravda...nebola som tam nikdy :/
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Skúsenosť s developermi je maximálne pozitívna, ide o serióznych proklientsky orientovaných pánov. Stavajú domy v rámci projektu Zohorka vo vysokej kvalite a v nadštandarde. Stačí sa prísť pozrieť. Neviem o akých neskuúsených developeroch hovoríte, ale v Lozorne predávajú novostavby od 1,7 mil EUR. Samozrejme za nadštandard si pýta adekvátnu sumu (tepelko, hlinikove okna, rekuperacia, tehla, smart domacnost, kamerový systém, značková sanita a obkladačky). Avšak ide o porovnateľnú cenu nehnuteľností v okolí. Realizujú prístupovú cestu ako aj optiku. Developerský projekt je situovaný pri centre obce (nie ako ostatné mimo obce alebo blízko vlaku). Zohor možno bol 10-15 rokov späť v stave ako ho popisujete vyššie, aktuálne ide o napredujúci satelit po vzore Lozorna s občianskou vybavenosťou a s dobrou lokáciou pri hlavnom meste, Malých Karpartoch a Rakúsku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?