rekuperácia v chalupe

1 deň130

Dobrý deň. Chystáme sa stavať chalupu a nevieme sa rozhodnúť, či dať rekuperáciu alebo nie. Budeme tam cez víkendy, aj to tak max.2x mesačne, možno nejaké sviatky. Na dôchodok (ak dožijeme o 30 rokov) sa tam chceme presťahovať. Je to kuchyna s obývačkou a dve spálne, kúpeľňa, technická miestnosť. Ďakujem za rady a zdieľanie skúseností.

• podla mna to za tie peniaze nestoji, ak peniaze nie su problem, moze to byt fajn.

• Ahoj, nedavala by som. Za 30 rokov sa toho vela zmeni. Za 10, 20 tiez. Technologia bude ina.
    Dala by som mrezu a sietku na okno v kupelni a dom sa moze "vetrat" aj ked tam nie ste. (U nas je samozrejmostou mat mrezu na okne v kupelni)

• @lusyc  rekuperácia je hlavne na výmenu vzduchu s menšou stratou tepla- okysličovanie, ked tam nik nebude pre koho to budeš robiť?, tie peniaze daj na dovolenku

• Sponzor fóra
  • Ďakujem za postrehy.Tak peniaze sú vždy problém. Chceli by sme tu chalupu takú sebestačnú, vlastná voda, čistička, "vlastná" elektrina, krbové kachle, plyn tam nie je. Ja by som tam rekuperaciu tiež nedávala, vsak vyvetrame, lebo to je zas niečo, čo sa môže pokaziť, vyžaduje udrzbu a starne.

• @lusyc  s vlastnou el. energiou si neporadíš, na celodenné pokrytie, jedine tak na svietenie v zime, povolia ti len FV , vodu vôbec nie je tvoja a vietor len ak nebudeš obťažovať okolie a či povolia zelení pre úhyn vtákov

• @lusyc  mali by ste investiovať do proejktu a z toho odvodiť náklady realizácie

• @jan45  projekt uz máme aj s rozpoctom. Ale pri rapidne stupajucich cenach vsetkeho uz urcite neaktualny.

• @lusyc  chápem, ale možno je aj iná konštrukcia a lacnejšia, nešetrite na projekte pár stovák aby ste stratili tisíce.

• @lusyc  Ak tam budete chodiť málo tak si nedávaj ani čističku, lebo nebudeš riešiť nič iné iba vykapaté baktérie keď tam prídeš.

• @lusyc  rekuperácia nie je zla vec ale ked to mate takto, ze budete to mat zatial len take prilezitostne, tak by som mozno poriesil len nejake decentralne jednotky, aby sa vam vetralo aspon v kupelni a dajme tomu v kuchyni. Ak ju ale idete rekonstruovat, tak si to poriadne premyslite, ci by sa neoplatilo vsetko uz poriadne spravit, aby ste za par rokov nemuseli znovu riesit rekonstrukciu. Kazdopadne rozhodnutie je na vas, no my sme s rekuperaciou velmi spokojni.

• @brenimus  ďakujem. Všetko sa stavia nanovo. A rozhodli sme sa nedať. Keď tam budeme, vyvetrame. A ked tam nebudeme, aj tak by sme nenechali pustené.

• @brenimus  rad by som sa pripol, kedze riesime presne tento isty problem a dost sa pohravam s myslienkou decentralnej jednotky. mohol by si mi v tom poradit, teda uz ked citam, ze take nieco mas aj ty

• Ak to ma byt len vetranie, co sa malej chatky tyka, tak to podla mna nie je na skodu.@markus67  o aku velku chatu by sa malo jednat a uz si si aj pozeral nejake systemy?

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Vizuálne návrhy záhrad, fasád rodinných domov a interiérov podľa Vašich požiadaviek. Vypracovanie projektovej dokumentácie pre potreby realizácie.
    atelier of architecture & design
    - projekty rodinných domov a interiérov
    Ak vás oslovili moje vizualizácie a návrhy, neváhajte ma kontaktovať. Spolu pre vás vytvoríme jedinečné miesto zvané DOMOV.
    Články od našich partnerov
    HELUZ je prvým výrobcom komínov bezpečných podľa novej normy
    Tepelné čerpadlá sú dostupnejšie – vďaka novým dotáciám
    Plánujete kúpu novej strechy? Vyberáte si strešnú krytinu zo širokej ponuky na trhu?
    Archív článkov od partnerov