Rekonštrukcia dvojpodlažného domu z 1960 - rentabilita

26. nov 201850

Páči sa mi to

Dobrý večer, chcel by som sa poradiť ohľadom rekonštrukcie staršieho rodinného domu. Je to štandardná kocka z roku 1960, postavená z tehál, základ je 50cm kameňa. Je to dom do kompletnej rekonštrukcie, t.z. vlhké základy, výmena strechy, spolu s vencom, zateplenie fasády, podlahy, kúrenie, voda, elektrika, okná, stierky ... v podstate by ostali iba obvodové múry, dom nemá žiadne viditeľné praskliny. Rekonštrukciu odhadujeme na 60000 € pričom s ohľadom na lokalitu a pozemok sme zatiaľ rozhodnutý pre kúpu. Zaujímali by ma názory odborníkov, prípadane ľudí, ktorí išli do rekonštrukcie staršieho domu.

 • U týchto domov s napol zapustenou obytnou pivnicou býva najväčší problém vzlínajúca vlhkosť od základov v interiéri.Moc záleží od lokality a skladby okolitého terénu.Pokiaľ neplánujete zmenu tvaru domu tak s vencami netreba nič robiť.

 • @mesarosanton  Presne to je aj problémom v tomto dome, tá spodná časť má viditeľné stopy na stenách po celom obvode, v prvom rade by sme riešili odkopanie, presušenie a odizolovanie, len sa bojím tých kamenných základov

 • @bosco84  Musíte vedieť poznať zloženie terénu inak môžete narobiť viac škody ako osohu.Ak aj oddrenážujete tak drenáž musíte niekam odviesť od domu.

 • Sponzor fóra
 • "Zainvestuj" , pozri zlaté stránky alebo ujo google a zavolaj si tam autorizovaného statika. Porozprávaj mu, čo chceš s domom robiť a on ti povie názor na tie základy. Aby ti ho povedal, musí to vidieť. Možno bude chcieť sondu k základom.
  Čo sa týka základov ako takých, problém to byť nemusí, ale môže, z fotky to nikto nezistí a ak hovorí že áno, klame.

 • Ja rekonštruujem podobný dom, avšak bez tej obytnej pivnice. Je tam len pivnica, sklad a technická miestnosť pre kotol.

  Výmena všetkého vrátane rozvodov, podláh, zateplenie fasády a stropov, nové okná, dvere... atd. Vymenil som aj strechu a realizoval nadstavbu podkrovia. Tie náklady boli zatiaľ cca podobné ako uvádzaš, s tým, že to poschodie nieje ešte momentálne obytné, avšak tento rok sme veľa investovali aj do exteriéru.

  Ako som písal pivnica nieje obytná, je tam badať vzlínajúcu vlhkosť avšak obytné priestory nad pivnicou sú suché a statika v poriadku, takže rekonštrukcia sa oplatila. Odkopanie základov a izoláciu sme neriešili.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém

  Páči sa mi to

  Napíš správu

  Komu

  Napíš, prečo príspevok nepatrí na fórum

  Upraviť komentár

  Upraviť diskusiu

  Naozaj chceš zmazať komentár?

  Odporúčaní dodávatelia
  INTERIÉROVÝ DIZAJN A REALIZÁCIE INTERIÉROV NA MIERU
  Vizuálne návrhy záhrad, fasád rodinných domov a interiérov podľa Vašich požiadaviek. Vypracovanie projektovej dokumentácie pre potreby realizácie.
  atelier of architecture & design
  - projekty rodinných domov a interiérov
  Články od našich partnerov
  Všetko, čo potrebujete vedieť o LED osvetlení
  Bez drôtov – slobodne, spoľahlivo, bezpečne
  Staňte sa expertom na domáce prerábky za jeden deň!
  Archív článkov od partnerov