Realizácia moderného domu do 60 000€

Zdravím vás priatelia. Na začiatok sa vás chcem opýtat či je možné postavit svojpomocne moderný dom (ako je na obrázku) do 60 000€ ? Ak áno, tak hladám ľudí na výstavbu tohto moderného domu v Turčianskych Tepliciach ktorý mi pomôžu. Viac info kontaktujte ma na email: sebelufashion@gmail.com
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
No budget teda nemáš bohvieaký. A úprimne radšej by som za to mala pekný byt ako dom lebo dom by bol rozlohou možno taký veľký ako menší byt za tie peniaze. Záleží aj od pozemku aký je veľký a či sa to oplatí. Do toho rozpočtu rátaš len dom zvonka alebo aj nejaký štandard alebo zariadenie?
Odpovedať
@guesell čisto iba z vonku =) bez zariadenia
Odpovedať
@sebelu nechcem ta sklamat ale zabudni...napriklad,daj si nacenit tie nadherne okna a uvidis kolko z rozpoctu ti ostane...uznaj ze okna je veelmi malo z toho co stavba domu vyzaduje...myslim ze možno tie peniaze nebudu stacit ani na material...
Odpovedať
Profilova fotka
@sebelu Nuž všetko moderné je drahé :-( a preto má bohužiaľ pepese pravdu. Musel by si asi dosť zľaviť z nárokov na materiály ale akože dom do tej sumy nejaký maličký bungalowik by sa možno aj dal ale určite nie toto čo je na obrázku
Odpovedať
@sebelu zaujímavo to začína: "je možné postavit svojpomocne"..."hladám ľudí na výstavbu..." - tak teda svojpomocne či ako? Do 60tis nie.
Odpovedať
Profilova fotka
@catscan ale veď píše ,že kto mu pomôže 😀
Odpovedať
@sebelu Toto postavíš za tú cenu.
Odpovedať
Profilova fotka
@sebelu Jasné ja ti to postavím len mi dovec kde máš pozemok nechaj na ňom pod kameňom peniaze a príď za pol roka :-D Ale teraz vážne asi si ešte pri stavbe domu nebol tak ti poviem ako treba začať. Do tých peňazí určite nemôžeš rátať pozemok ten už musíš mať potom si musíš dať urobiť alebo vybrať hotový projekt potom keď budeš vedieť čo a koľko toho potrebuješ budeš si môcť dať urobiť rozpočet na materiál. A keď si hovoril o svojpomoci a vieš si všetko urobiť sám to by mohla byť cca suma za dom. Ale keďže už v ďalšej vete si písal že potrebuješ ľudí čo ti pomôžu zabudni že v dnešnej dome ti niekto bude len tak pomáhať na stavbe za darmo, možno rodina ale cudzí ľudia určite nie. Tak podľa tvojej miery svojpomoci si ešte musíš prirátať peniaze za prácu ak by to staval firma tak sa cena práce môže rovnať cene materiálu, čiže veľa šťastia. :-)
Odpovedať
60 000 eur je dost malo, ale ja by som to nevidela az tak tragicky aale, muselo by ist naozaj o svojpomoc...my mame poschodovy, hruba stavba vysla cca 25 000 e -teda uz aj strecha, okna, vnut. priecky, tvrda svojpomoc, tento bungalov by ste mozno nedali, ale vela by vam na neho nechybalo a chcelo by to vela kompromisov...
Odpovedať
@rutyruth poschodovy 5x5 metra, alebo 15x15 metra podorys? Nieje poschodovy ako poschodovy....
Odpovedať
@megdesign 8x10,5 a mame tam vsetko co potrebujeme, v pohode...myslim, uz aj teraz budem nadavat kolko mam upratovania ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sebelu .
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja by som to tak tragicky nevidel. Toto má 110m2 + prístrešok. Ja som postavil 70 m2 + prístrešok v nízkoenergetickom štandarde za 35 000 €. Zhruba polovica svojpomocne a polovicu mi robili dvaja živnostníci.
Odpovedať
Profilova fotka
@sebelu podla mna sa da ale ak si dom uz stavial vies co a ako aby si to neprepiskol ale ked sa takto pytas na fore tak asi o tom nemas ani paru takze z ano je mozno :)
Odpovedať
@jakino waw, super, kurenie klimou sa mi paci :-D
Odpovedať
@leilak1 to auto musis odparkovat 😀
Odpovedať
myslím si, že nie. Máme dom 7,2x16,5 a ešte len za hrubú stavbu sme dali 40 000.(no, 8 0000 bola garáž) Kuk môj album, tam je rozpis. Dokončenie isto nebude 20 000. Ale ak sa zmestíte, tak super.
Odpovedať
@sebelu to je vtipne. Ved to vystaci ledva na material na hrubu stavbu.
Odpovedať
BLa bla zase klecy, jasne len na material... netrepte, svojpomocne postavi ale kedze chce na to ludi to neni svojpomoc takze sa to neda. Okrem toho dom dost maly a kazda blbost to predrazuje vid rohove okno, vstup na terasu, pristresok na auto - je to sice pekne ale to uz rovno spravit z toho garaz aspon tam clovek daco odlozi a nei postavit taku strechu aby neprsalo na auto..
Odpovedať
Fuuu... V tom projekte su dve detske izby, ktore maju po 9m2 a spalna necelych 12m2.... kaslite na ten projekt...
Odpovedať
Profilova fotka
@sebelu da sa to.mne chybaju uz iba dvere v interieri.som na 60 tis. a da sa byvat
Odpovedať
@septiko to je super ze ste to dali 👍👍👍.. my sa este len chystame ale doposial sme sa stretli len s nazormi ze sa to neda 😕
Odpovedať
@septiko to je vyborna cena, predpokladam, ze ste stavali svojpomocne.Chystame sa stavat velmi podobny domcek, akurat riesime projekt a uz teraz sa bojim, aka bude vysledna cena domu, ked tu citam nazory ze do 80000 sa dom postavit neda...
Odpovedať
@septiko No jo dá sa bývať ... ale nemáš ešte dokončený dom , fasádu , revízie, kolaudáciu , možno ani zateplenie , dvere , lampy ... ... čo je ďalších veľa tisíc eur.....
Odpovedať
Profilova fotka
@leilak1 priznam sa, ze som nekupoval najlacnejsie veci.napr. tepelne cerpadlo 5tis. krb s rozvodmi 4tis, kuch linka 5600 a podobne.ak by som dal plynovy kotol ,smejdovu krbovu vlozku, kuch.linku nie na mieru,menej kvalitne okna,obklady a dlazba tak by som mal fasadu so zateplenim,dverami a este mi aj zostane.bol by som niekde na 55tis.
Odpovedať
Prave riešim dodavatelov na dom. Dom 9x17 l. A podla cenovych ponuk co dostavam sa neda ani nahodou. ALE su napredaj novostavby aj s pozemkom pripojkami okolo 100 000 vratane DPH. Ked si zratam pripojky pozemok a urcite volaco zarabaju tak tie novostavby stoja okolo 60- 70 tisic. 115-120 stoja take co maju dokoncene chodniky zahradu parkovacie statie skratka vsetko. Neviem ako je to mozne postavit za take peniaze ale je to mozne. Ponuky len na zaklady mam od 11 000 do 16 000... a hovorim 9x17 pravidelny tvar rovny pozemok. Tak bud rok dovolenka a stavat alebo veeeela euracou :D
Odpovedať
Profilova fotka
Urcite to zhltne vela svojho volneho casu.ale stoji to za to.a nie rok,aj tri barz jak:)
Odpovedať
@septiko Ja som prvýkrát zakopol do zeme 21.3.2012 a 27.5.2012 sme už spali v komplet dokončenom a zariadenom dome. Chýbala len kuchynská linka. Je to drevostavba vyrábaná na mieste. Ja osobne si neviem predstaviť, že by som staval bungalov, ani murovaný, dlhšie ako pol roka
Odpovedať
Profilova fotka
Ked ho budes stavat ty a bez hypoteky tak si frajer.ak si ho dal postavit a bral este hypoteku,tak ja to volam festival pre.....nych penazi.
Odpovedať
@septiko Tak pol na pol. Polovica svojpomocne a na polovicu som bral hypotéku. Takže polovičný festival :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?