Rady k dispozícii projektu

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím, vedeli by ste mi prosím poradiť, či je tento projekt praceschopny? Orientácia vstupu bude S-SV, šírka domu nepustí, počet izieb tiež chcem zachovať. Doplnená bude ešte mini pracovna, zvažujem ju umiestniť medzi kúpeľne, aby bola hlavna kúpeľňa bližšie k detským izbam a zároveň oddelí spálňu od detských. V dennej miestnosti chcem vymeniť kuchyňu s jedálňou kvôli denne mu svetlu v kuchyni, urobiť linku s ostrovom a do rohu k technickej urobiť špajzu (aby bolo okno). Zmenšiť garáž pre jedno auto a podla toho mierne upraviť veľkosť vstupnej chodby. A tam, kde sú nakreslené schody na chodbe dať vstavanú skriňu (akože šatník). Poradíte mi prosím, ci by boli tieto nápady v dobru alebo ako inak ,lepšie to upraviť? Denne svetlo chcem v každej miestnosti, aj v spajzi vetranie, preto takto. Nebude hlúposť mať jedálenský stôl na mieste terajšej kuchyne? Ide mi aj o praktickosť, ak budem vynášať jedlo napr na grilovacku, nech nebeham cez celú miestnosť. Ďakujem za rady, postrehy.
Odpovedať
1
2
Edit: projekt nám kvôli odstupom neprejde, zisťovala som si aj na stavebnom, či by súhlas susedov (sme kamaráti od detstva) pomohol a nie. Skrátka tak ako káže zákon a bodka. Musíme zúžiť projekt o takmer 3m, takže s týmto už vôbec nepočítam, aj ked ma to velmi mrzí, lebo mi max vyhovoval. Nechávam to tu, možno niekomu padne do oka a bude mu nápomocný, ako aj vaše rady, ďakujem ľudia
Odpovedať
@mirecka3 aký široký máš pozemok?
Odpovedať
@mirecka3 aj ste naslie teda nieco, co by sa do odstupov zmestilo?
Odpovedať
@zltalienka 20m, lenže sused stavia pri nasej hranici, odstup 2m má dodržaný, okná obytných miestností tam nemá, resp tam nemá ani jedno okno na celej stene, napriek tomu musíme byť od neho 7m, myslela som, že ked tam nebude mať okná tak to bude stačiť 3m dvor, ale nie, musí byť 5m, veľmi ma to mrzí, ale nič sa nedá robiť
Odpovedať
@eva_ave1 nenašli sme nič, na 12,5m max poskladať bungalov s toľkými izbami, neviem, už som prešla hádam celý pinterest, ale nič mi nevyhovovalo. Nechala som projektantovi voľnú ruku, že nech on skúsi niečo a pokiaľ to bude nafigu tak pôjdeme do poschodia, aj keď t3da tomu som sa chcela vyhnúť. Ešte muž si vymyslel dvojgaraz, tak to už totálna misia bude pre toho projektanta, uvidíme, možno niečo vycaruje, je to jeho robota a vizitka
Odpovedať
@mirecka3 vieš ono to má svoju logiku s tým povinným odstupom 7 metrov, ak tam chceš mať okná z obytných miestností. Píšeš že chceš mať denné svetlo v každej izbe a zároveň na tú stranu (JV) k susedovi kamarátovi máš otočené v projekte detské izby. V prípade že ten sused má prízemný dom s nie plochou strechou, tak v zime ten 7 metrový odstup je ltt aby slnko zasvietilo do Tvojich okien otočených k nemu. Viem to preto, lebo mám pozemok rovnako orientovaný a mám okno z kuchyne presne 7 metrov od susedovho bungalovu. Strechu má sused áčkovú ale nízku. I tak nám jeho dom v zime čiastočne zatieňuje naše JV okno. Ak by sme mali odstup iba 5 metrov, v zime by sme v tomto okne slnko nevideli vôbec 😢
Odpovedať
@zltalienka no ja sa tým už nezapodievam, skrátka pracujem s tým čo máme, nemôžem plakať nad tým projektom, lebo sa nepohnem. V októbri rodín a dovtedy chcem mať projekt hotový, lebo potom na to čas pri dvoch malých deťoch nebude 😄 keď máš takto orientovaný pozemok, tak by si mi vedela poradiť. Mam možnosť vybrať si orientáciu detské izby a spalňa na JV a obyvačka na JZ alebo opačne. S tým, že dvor vzadu je JZ, sused JV q terasa bude J. Dom bude do tvaru L. Lem dumem nad orientáciou izieb, ako by bolo najlepšie
Odpovedať
@mirecka3 ja by som dala dennú časť na JV, ale s tým aby mala okno aj na SV a JZ ak sa dá. Ale inak to máš jedno. JV sa prehrieva dopoludnia, JZ zase večer. Veľa zdaru prajem, do októbra projekt stihneš 😉
Odpovedať
@zltalienka no našla som niečo obdobné, chce to úpravy, sle tiež sa mi to takto viac pozdáva. Akurát nad čím premýšľam, ze zozadu by som mala dohľad nad deťmi na dvore, len ci ich budem chcieť vidieť 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@mirecka3 ci budes chciet alebo nie, sem tam by si ich mala mat pod dohladom, tak aspon ti bude stacit vykuknut z okna 😄
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?