Prosiiim komu sa podarilo postavit domcek do 55 000 eur? Ak je tu niekto nech napise aky sa podari .

Zobraz úvodný príspevok
Viem ze je tu toho viac ale chcem aby to boli realnejsie sumy kedze ceny sa hybu , a jedna sa o okolie TT . Jedna sa o to ze skusenosti su skusenosti , a penazi nie je moc , vieme si toho spravit vela samy, okrem strechy , elektriky. a takych odbornejsich prac, Budem rad ked si popiseme a otvorite oci ze sa to da a aky domcek , takze tak budem rad a moc vdacny za kazdu skutocnu radu , dakujem, pekny den
Odpovedať
Profilova fotka
@mr79 u nas boli kamarati len pri zakladoch co sme vedeli sme robili co nie museli ludia od fachu nemam rada reakcie typu najlepsia obrana je utok nas domcek stal ani nie 30 000 eur na strechu mury plotnu kurenie vodu na vsetko boli odbornici ostatne sme robili ja s muzom a obcas jeho otec netrebala kamaratov z facebooku v jeseni sa zaliali zaklady postali do jari potom sa do zimy spravila hruba stavba v zime dokoncovacky zvnutra teraz stoji domcek v plnej krase.
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 ja velmi dobre viem kolko ma stali zaklady a uz to tu pisem asi treti raz my sme mali zaklady za dva dni sice sa makalo od rana do noci ale zmaklo sa
Odpovedať
@luuckka ved jasne.. ono viacerí robia miesackou zaklady, ked sa da , je to super vec.... napriklad my sme zaklady robili 3 tyzdne.. fakt od prveho vykopu, , vystlanie ryhy strkovym lozkom, poukladanie zeleza, zemniacej pasoviny, , zaliatie pasov, nasledne ukladanie DT tvarnic, na jednej strane 3 na druhej 7 radov.. a tiez sa to zaliat nemohlo naraz.. a potom zasypy do vnutra domu,ulozenie kanalizacnych rur, zhutnenie zabou, ukladanie kari sieti, a nakoniec.... betonovanie platne....... inak.. len na zelezo sme minuli okolo 2 tis €, ak nie viac =-) ono sa da zmestit aj do 1200 €.. ak mas svoj piesok niekde nakopany zadarmo, ak mas zelezo tiez zadarmo, ak mas kanalizacne rury zadarmo, ak mas salungove dielce alebo DT tiez zadarmo ... a kupis len cement a dotiahnes vodu a dovleces chlapov ;-) ked teda si si ista, ze si sa nezmylila / lebo ved kazdy sme omylní / chcela by som aspon zhruba nejaky vypis, clovek sa rad priuci, co sm emohli inak urobit a pre druhy krat budem aj ja mudrejsia.. tak ak si pamatas alebo to ma spoznacene, skus napisat co ste za kolko zohnali.. alebo aspon kolko m2 vam tam slo betonu.. myslim cele nakomplet zaklady
Odpovedať
55 vreciek cementu je tak na 3 m3 betonu. Tych paliet muselo byt viacej.
Odpovedať
@luuckka napis mi pls kde v petrovanoch stoji Vas dom... Pojdem sa pozriet na zazrak za 30 tis. Kamos (je ucitel) - takze cez prazdniny a poobedia si staval dom - bungalov. Dokonca aj zaklady si kopal rucne (aspon schudol ako sam povedal :) )... muroval, strecha plech, elektriku si robil sam, omietky, sadrokarton atd... zjednaval ceny ako sa len dalo (ma 3 male deti, takze sa obracal) . Cele ho to vyslo na 50 tis... ale setril kde sa len dalo. Dom ma cca 100 m2. Rad by som videl ten zazrak za 30 tis. Ake okna, material na steny, strecha. ake izolacie isli do stropu, podlahy, dvere, kupelne, kurenie, omietky, parapety atd.... Som fakt zvedavy...
Odpovedať
Profilova fotka
Pozri tvarnice spolu s betonovymi skruzami na studnu a dopravou stali 200eur a my sme sa vyssie bavili len o zkladoch zaliatych v zemi ale aj tak zadarmo bola fakt akurat tak voda z tej studne a rury tiez neboli nejaka palka pozri ci uz sa s tym zmieris ci nie tolko to stalo a k tomu zelezu cena zalezi od toho ako je viazane ake hrube su roxory ake dlhe jasne ze ked ta zelezo vyslo tak vela tak sa do nizkej sumy nevtrepes ja som zastancom toho ze si treba premysliet typ domu teda aj zakladov strechu a podobne veci jasne ze čim viac vymyslania tym viac to stoji
Odpovedať
@luuckka jaj no tak poviem hned ze 1200 € stali len zakladove pasy....... no tak potom nehovor ze zaklady, lebo zaklady domu ja povazujem uz na hotovo aj s platnou, tak sme si nerozumeli... no to je realnejsie.. vela ludi sa aj s platnou, teda zakladmi nahotovo hybe okolo 3-4 tis € .... my nemame ziadne vymyslance, jednoducho mame svahovity pozemok, a zaklady hlbsie kopane, kedze sme na severnejsej casti sk. a nemam sa s cim zmierovat... :-D len ma v celej tejto diskusii zaujala cena vasich " zakladov " tot vsjo. ale uz to mam objasnene
Odpovedať
Profilova fotka
@mr79 strecha je sedlova mame euro oknaa je za farou kludne sa chod pozriet
Odpovedať
@luuckka no to sa az fakt pojdem pozriet...
Odpovedať
Ked nikoho netlaci cas , tak moze robit zaklady aj za lacno , Ale je rozdiel ked niekto to chce mat skor za sebou ako sa hovori " ČAS SÚ PENIAZE " keby mam cas tak si pekne pol roka zalievam zaklady a usetrim pekne peniazky , ale pol roka je pol roka a peniaze utekaju na podnajme -doterajsie byvanie , ide fakt o vela faktorov ci je cas ci ma kto aku rodinu co vsetko dokazu samy a aky material si dokazu vybavit o tom je to cele :D Aj ked som zakladatel tejto temy tak mi dala vela a zistil som ze sa to da , ze su ludia ktorym sa to podarilo , niekomu sa podarilo za viac niekomu za menej ale myslim ze aj tak super ceny narozdiel od toho co ponukaju firmy na kluc, Povedzme si ze ten kto potrebuje zaklad -strechu nad hlavou , domcek pre max 5 ludi , myslim fakt ze mu staci plocha domu max 90m2 , mlady ludia ktory si musia zobrat hypoteku na 30 rokov ,myslim ze treba sa uskromnit -ja som mal detstvo v byte ktory ma 70 m2 a boli sme 5 , tak si myslim ze netreba mat velke oci a luxus a da sa to do 50 a mat dom -novostavbu podla vlastneho projektu aj ked treba par km dochadzat ale kde je doprava super do mesta a su auta tak neni problem , za cenu bytu v meste -podotykam ze STAREHO bytu kde Vas osklbu na energiach lebo niesu niekde merace :D je to smiesne ale je to tak :D ja viem viem teraz som mudry ale co tu citam a snazim sa vzdelavat ohladom stavby a je tu xx ludi co sa to podarilo tak verim tomu ze sa to da pri zavretych ociach, ale DAKUJEM VSETKYM KTORY SA ZAPOJILI DO TEJTO TEMY , DAVATE MI VELA , CI ZLE SKUSENOSTI ALEBO DOBRE , KLUDNE PISTE DALEJ SVOJE SKUSENOSTI BUDEM VELMI RAD , VSETKO POZORNE CITAM A POSUVA MOJE VEDOMOSTI VPRED , VĎAKA
Odpovedať
@luuckka ak ste postavili dom o rozlohe 168m2 a dali ste zan 30tisic ako pises tak predam nas a mozete postavit mne druhy dam 40tisic :-):-):-):-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 ja nikoho nepresviedcam ani nenutim verit odpovedala som na otazku zakladatelovi do 55000 sa sa postavit dom a ak sa vam to nepodarilo ja zato nemozem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Normalne za tu zacinam bat :D sak baby sa tu pobijete :D:D,,,kliidek , ja si myslim ze vsetko je mozne nezabudajme ze dost veci mala zadarmo -tusim si to pisala luuckka hore, tak preco nie , ked su dobre kontakty a hlavne pracuju s tym tak sa da vela veci z prace ziskat bez penazi -nemyslim ze to bolo ukradnute aby sa tu niekto neurazil ale myslim ze sa to da , kde je toho moc , tak co to je jedna stavba zaklady 168 m2 to sa strati niekde vo firme napr , betonarskej ked si jeden zo zamestnancov vyleje zaklady s tym betonom , tak za pol roka ako strata to neni polozka ze sa zakruti hlava , - PISEM LEN PRIIIKLAD
Odpovedať
Profilova fotka
@1simo11 ja sa trosku orientujem v cenach, nechcem ta sklamat, ale prejde ta optimizmus....ak niekde "vyhodne " nakupis material / pride k tebe domiesavac z vedlajsej stavby, kde sa stavia bytovka napr., mas strasne vela znamych, ktori tuzia sa po vikendoch zodrat na tvojej stavbe na ukor vlastnych rodin....da sa urcite postavit do 55000. ;-) Pouzijes tu najlacnejsiu hydroizolaciu, lacne plastove okna, obklad z merkury marketu...ale ak chces kvalitnejsi dom, tak ta cena porastie.
Odpovedať
@1simo11 este si asi nezacal stavat ze? pise sa o 168m2 za cenu 30tisic? myslis ze by ludia kupovali byty v kralikarnach za 50tisic o rozlohe 60 az70m2 a nekupili by si radsej pozemok napr za 20tisic a postavili by si dom 168m2????? ked zacnes stavat a budes mat napr hrubu stavbu s oknami skus napisat na akej sume si. a fakt ti drzim palce aby si narazil na super obchody stavebniny a aby si mal co najvacsiu zlavu. a myslim ze tieto ceny a temy nikam nevedu pretoze stavat niekde na vychode a niekde na zapade je trosku rozdiel. a dalsia vec niekomu stacia pozliepane kachlicky z 5obchodov za 4e m2 a niekomu nestacia ani za 40e m2 a takto by sa dalo pisat o vela veciach. no tento priklad domu 168m2 za 30tisic neberiem ani ked si dam hned teraz flasu vina :-):-):-)
Odpovedať
@1simo11 da sa to nedaj sa odradiť, pozri oni postavili aj so zariadenim za 33000e, takže držim palce nech sa ti to podari, http://www.modrastrecha.sk/blog/lubka...
Odpovedať
Ludia dakujem za vase odpovede vazim si to ze stracate cas na mne , davaju mi vela .... Ale skoda ze ludia moc necitaju co som pisal uz hore , Som zo zapadneho slovenska , a naozaj nepotrebujem luxus ako pise mima1 , naozaj stacia kachlicky za lacno , myslim ze aj tie "akciove" lacnejsie obkladacky ale aj ostatne zariadenie su uz dnes imidzove , moderne a vyberie si skoro kazdy z nich a To su tie polozky na ktorych sa da usetrit a urcite ,viem ze kazdy moze postavit iny dom , lebo kazdy ma inu predstavu , a to je to ,, ja nebudem pouzivat pri stavbe tuton znamu vetu : AAA VSAK STAVAM LEN RAZ TAK UZ TAM DAM PORIADNU DLAZBU ALEBO WC ALEBO VANU , myslim ze je to zbytocne ked su neni samozrejme na to peniaze a staci aj z tych lacnejsich ,Ale Je tu prilis vela ludi na to a dost ludi aj poznam ze sa to da posta vit dom do 55 000 taky mensi , a takto sa len utrdzujem a povzbudzujem , snaad ked zacnem a navrhnem projekt tak sa tu o dva roky mozem pochvalit a napisat cenu za aku som to postavil resp. postavili : tak pevne zdravie vsetkym prajem a nech sa Vam dari a dakujem , kludne mozete pisat este vase skuseniosti rad citam a este aj odkukam ,,
Odpovedať
@1simo11 myslím že najlepšiu predstavu si urobíš ked vezmeš svoj projekt a urobíš si predbežný rozpočet, ale fakt na položky- nie na m3 ako je písané v projektoch . Tiež sme mali obmedzený rozpočet a urobili sme to takto. Ale myslím fakt že na "klinec" presne + nejakú rezerzu a hned máš predstavu koľko ťa to si bude stáť. Čo si vieš/chceš urobiť sám samozrejme neráteš a inak Orientačné ceny materiálu a aj práce sa už dajú násť na nete aj tu na MS. Ak potom vybavíš niekde lepšie zľavy určite ako keby si našiel (bude na lepšiu chladničku alebo tak). myslím že je to rozumnejšie ako tie každodenné otázky tu či sa dá dom postaviť za xy eur (najčastejšie 50 :-) tisíc)
Odpovedať
@1simo11 ja som tiez zapadne sk. preto pisem to co pisem. ani ja som sa neprehrabavala v luxuse a mam obyc stred. myslim. jasne boli veci v dome za ktore sme dali fakt vela a nemuseli sme ale niektore veci fakt netreba kupovat lacne. mozem povedat ze dom sme cca tak na 80%? robili sami dvaja. nemame extra velky dom ale sme hodne za sumou 55tisic.
Odpovedať
Profilova fotka
@moni839 prosím pošli mi link na tie montované domy :-)
Odpovedať
Neviem ci ste pozerali v poslednom case nove byvanie ale asi v dvoch castiach ponukali montovane a raz dokonca aj murovany dom za 50000 Eur. Dokonca na kluc. Len som usi natrcala,ze kto to vie za taku cenu postavit, ale nedozvedela som sa. Ak by ste vedeli, dajte link. Mne sa to zda velmi lacne. To uz by asi kazdy isiel do domu,.
Odpovedať
Profilova fotka
@sintias je tu registrovany ako PRO, ale na nick si nespomeniem |-| . Mozno niekto...
Odpovedať
Profilova fotka
@martuska ale postavene bolo za 38 ostatne je na kazdom aku si vybere linkuba celkovo zaruadenie. Ci da parkety alebo dlazbu. Sedacka a postel sa da kupit aj do do 500 ale aj do 2000 takze na aku perinu mam s takou sa zakrijem... Ostatne je vsetko luxus...na ktory si niekto potrpi a niekto zasa menej..
Odpovedať
Ak to chcete porovnavat, tak si dajte cenu za m2 napriklad uzitkovej plochy.
Odpovedať
@sintias Tie domy su lacne,ale na ukor coho?Raz som zareagoval na inzerat firma postavi dom na kluc za dobru cenu atd.Ked som zistil ze zateplenie 10cm no name eps asi z polska,okna dvojskla,v podlahe ziadne zateplenie,ale ze dalo by sa dat 5cm eps,v streche do 20cm,kovove zarubne,v kupelni obklad len okolo vane a umyvadla najobycajnejsim obkladom,v kazdej izbe po dva zasuvky a perlicka usetrene na topeni a v kazdej izbe caka elektricky konvektor za 20 eur z hypermarketu.Takze mozno usetrene len jednorazovo a platby za topenie likvidacne....Taky dom nepatri do 3tieho tisicrocia.
Odpovedať
Skoda ze ti co maju domceky "za babku" sem nedaju konkretne sumy aspon za hrubu stavbu vcetne rozvodov a okien,dveri. napr. polystyren 15cm hrubka z baumaxu za XY eur........... Usetrit chce kazdy,aj ten co stavia dom za 300.000e.
Odpovedať
no ked tu citam tieto riadky tak my sme teda nas dom riadne draho postavili.. mame dompcek 6,5 x 13,5 - suteren + prizemie + pokrovie a stavba nas zatial vysla okolo 125 tisic este takych 10 tisic tak dame ale to uz viac menej zariadenie.. Nie je to luxusny dom takej strednej kvality Vacsinu prac sme robili cez firmy, no dokladne sme na nich dohliadali.. pozemok v cene samozrejme zapocitany nie je. Ked som to tak preratavala tak kebz sme to robili total svojpomoc tak by nas vysiel cca 90 tisic. Svoj prispevok pisem len pre porovnanie. Otvorena hruba stavba nas stala 67 tisic Dtsko suteren steny, tehla prizemie a podrovie stropy a zakl, doska zelezobeton krov dreveny a krytina Tondach + odvodnenie strechy.
Odpovedať
@marrad Tá vaša cena je správna. Máte predsa navyše suterén a podkrovie. Treba betonové stropy. Lacno vychádzajú bungalovy tam je strop len sadrokarton preto sa dá postaviť 9x14m dom jednopodlažný strop sádrokarton za 60 - 70 tis.
Odpovedať
@leilak1 ja mam taky pocit, že sme to postavili za celkom dobru cenu :-)
Odpovedať
Ja pridam jeden poznatok do tejto diskusie, v celkovom rozpocte robi sumu, ktora uz za nieco stoji a casto sa na nu zabuda polozka - doprava materialu. Je viem ze sa netyka kazdeho, a casto Vam na nieco v stavebninach daju dopravu v cene. Ale ked si nakoniec celej stavby zratate, kolko vas vysla celkovo kompletna doprava materialu, je to casto take mensie "prekvapenie" :) Hovorim z vlastnej skusenosti a to som sa pritom o kazdy cent hadal a handrkoval, stvrt domu som navozil doslova na privesnom voziku a na stresnom nosici auta som vozil take skvosty ako 6metrove stresne laty :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?