Má niekto projekt rodinného domu Style218?

Dobry den,som tu nova a vela este o vybavovani a stavani domceka neviem,uz davnejsie tu citam co treba vybavit,kam,s cim prvym zacat a pod.Sme 4-clenna rodinka a nasim snom je mat sikovny domcek,doteraz to bol len sen,no konecne doslo k lepsim casom si ho zacat plnit.Pozemok uz mame kupeny s rozlohou 870m,cakame na prepis z karastra..a vyberame projekt.Po dlhom,dlhom hladani sme sa s manzelom nakoniec zhodli na projekte Style 218 z MFpro..Nie som este celkom pre neho stotoznena,nakolko som vahala este medzi STyle221..nakolko su detske izby o nieco vacsie,taktiez kuchyna,no nevyhovuje mi ze spalna nema vlastny satnik a rozlozenie izieb a dveri sa mi tiez epaci..To sa mi viac paci v Style218.Moja otazocka znie..Stavia niekto tento bungalow?..stacia na detske izby rozmermy?... http://www.mfpro.sk/projekt/style-18....
Odpovedať
Pozri MFpro na facebooku. style 218 a 220 stavajú momentálne v obci Preseľany. mi začneme stavať tak cca o mesiac, dúfam :) . projekt sa nám od začiatku páčil. akurát my chceme zrušiť tú priečku pri jedálenskom stole a okná v kuchyni a detskej dať klasické. v kuchyni tým pádom dať kuchyňu do U aj popod okno. izby si myslím že by mali stačiť :) ved aj tak budeme stále vonku :)
Odpovedať
a pozri aj ... ;) http://www.modrastrecha.sk/forum/proj...
Odpovedať
my sice tento dom nestaviame, ale detske izby mame 12m2 a 12,5m2 a mne sa to teda velke nezda, kludne by som aj vacsie dala, ale kazdemu vyhovuje nieco ine... inak, projekt sa mi nepaci ani jeden, izby rozhadzane, ziadne oddelenie nocnej casti od dennej, v style 218 chyba samostatne wc, navsteva Vam bude chodit na wc kam? Tiez jedalensky stol daleko, to budes behat s taniermi cez pol domu? Su aj lepsie projekty alebo potom ist do individualneho...
Odpovedať
nikto nepovedal že izby sú veľké :), mohli byť aj väčšie, ale myslím, že ako detské izby stačia. každému vyhovuje ozaj niečo iné ;) nám sa páčil veľký centrálny priestor, aby sme mohli byť ako rodina spolu a zasa oddelené detské a spálňa aby sme mali aj nejaké to súkromie všetci :). veľa ľudí spomína návštevy :D ale ja dom staviam najmä pre svoju rodinu . a myslím, že návštevám postačí WC medzi detskými izbami, nepotrebujem samostatné wc, radšej dve kúpelne :). a urobiť pár krokov ku stolu nebude určite žiaden problém :)
Odpovedať
@katikarcoolka teraz sa ti to mozno zda par krokov, ale ja si to teda neviem predstavit, behat s horucou polievkou atd, pri detoch clovek stale odbieha od stola, takze pre mna dost neprakticke. Takisto, rodicovska spalna na druhom konci domu ako su detske... pri malych detoch behat v noci ked su chore po celom dome..., hovorim zo skusenosti, takze pre mna su toto dost velke nedostatky, ale kazdy si stavia, co mu vyhovuje, preto mame individualny projekt presne podla nasich predstav.. :-)
Odpovedať
my sme tiež chceli tento projekt, ale kolega projektant v praci ma nakoniec od neho odhovoril, zevraj bude v tej obyvacke tma. Mat svetlo vo vsetkych izbach je pre nas dolezite. Nakoniec sme sa rozhodli pre individualny projekt.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Pohlad od okien k jedalnskemu stolu. Ale tak samozrejme urcite zavisi od orientacie domu. My mame celu terasu na juh. 🙂
Odpovedať
@katikarcoolka My chceme stavať tiež tento domček a stále sa nevieme rozhodnúť, či tam tú stenu pri stole nechať alebo zrušiť 🤔
Odpovedať
@miiriiam my sme od zaciatku vedeli ze zrusit. Ale staci sa vam rozhodnut kym budi robit priecky. Je to nenosna stena 😉 podla mna je tam zbytocna. Teda jedine ak by ste tam nedavali dvere by som ju tam ponechala ale inak podla mna nema ziaden vyznam. Akurat teda ze zbytocne bude za nou akurat tak tma
Odpovedať
@katikarcoolka Veď práve sa bojím že tam bude tma a celkovo že obývačka bude pôsobiť stiesnená. Rozhodneme sa asi teda potom. Dnes očakávame projektanta aby nám nakreslil ten dom podľa nás. 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?