Projekt RD do svahu

Ahojte, potreboval by som poradiť, inšpirovať sa nejakým RD do svahu. Vedel by sa niekto podeliť o foto takého domu, prípadne odporučiť niekoho kto by mi vedel urobiť vizualizáciu. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Tuto do vyhladavaca zadaj "dom do svahu" a ukaze ti viacero tem. https://www.modrastrecha.sk/search?qu...
Odpovedať
Záleží aký máš svah a tiež z ktorej strany máš cestu, my sme tiež na kopčeku a využili sme to maximálne. Svah sme využili na pivnice, takže sme usadili technickú miestnosť, studenú pivnicu a pracovnú pivnicu. Pri vstupe do domu ani nie je vidieť že je podpivničený. Prikladám aj foto.
Odpovedať
@aandrejm nejestvuje všeobecný pohľad na riešenie domu vo svahu. Záleží od konkrétnych podmienok Vášho pozemku a aké možnosti na zastavanie ponúka. Akým smerom je orientovaný svah, na aké svetové strany je orientovaný pozemok, z ktorej strany je prístup atď., tiež záleží návrh domu od toho aké máte požiadavky na samotný dom, aký je Váš rozpočet a pod. Ale aby som aspoň čiastočne pomohol a reagoval v zmysle Vami založenej témy, posielam ukážku zo špecificky riešeného domu do svahu. Je to návrh ešte z roku 2010, prístup na pozemok bol zo severnej strany a pozemok sa zvažoval od prístupovej komunikácie smerom dole - južný svah. Cieľom návrhu bolo poskytnúť také riešenie, aby bol priamy prístup z dennej časti rodinného domu priamo na pozemok - okolitú záhradu. Preto je suterén 1.PP riešený ako denná časť domu, kde je kuchyňa, obývacia miestnosť, bazén so saunou a technické zázemie domu. Medzi obývaciu miestnosť, schodisko a bazén bola navrhnutá ,,zimná záhrada", sklom oddelená od jednotlivých miestností, pre vizuálne otvorenie celého priestoru. Nočná časť sa nachádza na prízemí 1.NP. Schodiskom rozdelená na dve časti. Časť pre deti s kúpeľňou a druhá časť pre rodičov, kde je spálňa so šatníkom a samostatnou kúpeľňou pre rodičov. Vedľa spálni je vytvorená miestnosť pre hostí, resp. ako pracovňa. Pripájam ukážku pôdorysov a 3D hmotové riešenie objektu z tej doby.
Odpovedať
ono na na nete je svahovitych projektov mnoho, mnoho pohladov na to, ako ten samotny svah vyuzit. z ktore strany vym svah vychadza zo vstupnej alebo bude vzadu?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?