Projekt domu na pozemok 550 m2

Zdravím :) .... rozhodujeme sa ohľadom výberu projektu RD na pozemok 550m2. Aby sme si nezastavali celý pozemok, hľadáme vhodný poschodový, aby mal aj na prízemí izbu. Z dôvodu plnej využiteľnosti priestorov na poschodí so strechou s nižším sklonom. Stavia niekto RD s podobnými parametrami? Budem rada za vaše názory a rady. Ďakujem ;-)
Odpovedať
@peve151 Máme podobne veľký pozemok. Podstatný údaj je aj šírka pozemku. Náš má len 15m, takže sme vybrali projekt domu so šírkou max.10m. Máme upravený projekt Vila 952 od Eurolinu (miesto garáže kúpeľňa, pracovňa a zväčšená kuchyňa + suterén).
Odpovedať
@peve151 Dobrý den. Jedna věc je celková plocha pozemku a druhá, asi podstatnější, je tvar a rozměr pozemku. Ono 550 m2 může být třeba 11 x 50, nebo 1 x 550, nebo 20 x 27,5. Pak je to vždycky trochu jiné a vždy vyjde jiná možnost stavby. Také záleží na tom, jak vekou část pozemku budete muset nechat před domem a jak velkou budete chtít zahradu. Dneska každý chce co největší zahradu, ale za totáče každý dostal v řadovce 300 m2 a musel být spokojený. Čili, postavit se dá na Vašem pozemku i malý bungalov, ale samozřejmě musíte zastavět větší plochu. A zde záleží na tom, jak velkou podlahovou plochu potřebujete. Ono stavba poschoďového domu je trochu komplikovanější a také schodiště něco ubere z podlahové plochy. Ale třeba mio23 má poschoďový nulový, black.sr taktéž, tak se podívejte na jejich alba. Já mám také poschoďový, ale v řadovce, takže ten nemá cenu ani popisovat. Ale schodiště mám v obýváku. Efektní, ale po dobu věku dětí od 10 do odletu z hnízda velmi nepraktické. S pozdravem Laďa
Odpovedať
@peve151 My máme taký dom, bol navrhnutý pre pozemok 5,3 ár. Pôdorysné rozmery sú 8x10 m, šípka ukazuje sever: http://pasivnydom.blog.cz/0904/podorysy a pohľady http://pasivnydom.blog.cz/0904/pohlady . Je koncipovaný ako pasívny, teda za kúrenie elektrinou sa ročne zaplatí 250 €. Investícia do kúrenia bola 1300 €.
Odpovedať
Ďakujem za odpovede, názory .... @iva71 ... trošku mám obavy z rovnej strechy :-| @ladajaskva .... pozemok 20m X 27,5m ... sme 4 členná rodina, dcéra a syn - už väčšie, ale ešte nejaký ten čas s nami pobudnú, kým sa osamostatnia (žiaľ deťom domy, alebo byty do vena dať nemôžeme) .... preto chceme plnohodnotné prízemie, kde by sme my s manželom mohli neskôr "nezavadzať" :) ... a časom, aby aj vnúčatká mali kam prísť :) @blacksr .... pozerala som album aj stránku .... máte to krásne, veľmi dobre premyslené, budete šetriť, to je super .... fakt klobúk dole .... len neviem, či by sme to takto vedeli aj my zvládnuť .... budeme stavať svojpomocne, nie my, ale partia šikovných majstrov ... a ešte jeden problém .... máme pozemok a z predaja bytu chceme financovať stavbu domu. Radi by sme do zimy urobili základy a na jar začali ťahať múry .... a čo najskôr dokončiť. Vraj je to reálne ... no a páči sa nám niečo takéto: http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro... http://www.promiprojekt.sk/projekty/s...
Odpovedať
@peve151 Nám ťažko nejako hodnotiť Váš výber, lebo to závisí od toho, aký je pozemok, okolitá zástavba a svetové strany alebo obmedzenia územného plánu. Nech sa Vám darí. PS - Dom s nizučkými nárokmi na kúrenie sa dá postaviť aj ako murovaný. Nenechajte sa ukolísať projektantom a murármi. Potom pozor aj na tienenie, aby sa v lete neprehrieval.
Odpovedať
Profilova fotka
@peve151 my sme zdedili tento http://prodom.sk/?p=projekty&project=... Je to velmi prijemny domcek, mame ho dobre natoceny podla svetovych stran, svetly, priestranny, ocenujem plnohodnotnu vysku poschodia...
Odpovedať
Profilova fotka
@peve151 tiez staviam na 500m2.. uplna pohoda, az az..
Odpovedať
Profilova fotka
my staviame na 555m2 bungalov 46 od prodomu a uplne v pohode takže smelo do toho :-D
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Dobrý den. Já bych doporučil, aby si pan umělecký architekt miroslav ričovský vlastnící AMR atelier sám požádal admina, aby ho vymazal, jako nepřijatelnou reklamu, nebo aby ho vyzval, aby zaplatil. :-D :-D :-D :-D S pozdravem Laďa
Odpovedať
@peve151 my mame tiez malicky pozemok len 521m2 a rozmery 25x20 a smerom dozadu sa este aj zuzuje nie je to pravidelny stvorec ani obdlznik a tiez sa mi paci presne ten Optimal co si dala link tiez zvazujem tento taliansky styl len musime ho ist niekde omrknut ako to vyzera vo vnutri musim niekoho zohnat kto ho ma :-D
Odpovedať
ahij, my mame pozemok 599, podorys je odlznikoveho tvaru a miesta je tam az az... . Tak vela zdaru. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@peve151 aha tu. Toto male cudo je postavene na pozemku 44,62 m2 :-D Tvojich 550 m2 je uplna pohoda
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
toto čudo-judo ma cosi do seba :) my mame 525 m2 / sirka 19,55 favorit je COMPACT od apexu chcela som vacsi pozemok, ale budget nepusti... takze si budeme musiet vystacit...
Odpovedať
@blue_moon ak si este ten Compact nekupovala tak si pozri na facebooku stranku apexu. Teraz davaju k projektom aj celkom slusny bonus.
Odpovedať
NEKUPOVALA... ESTE STALE DORIESUJEM POZEMOK. P. BLATNICKY OD P. IVANCIKA MI S TYM POMAHA... STALE MAM PROBLEM S DEVELOPEROM NECHCU MI GARANTOVAT VYTYCENIE - VYKOLIKOVANIE POZEMKU + JEHO VYCISTENIE A TIEZ NEJASNE SPECIFIKUJU ZE GARANTUJU, ZE PREVADZKOVATELIA IS SUHLASIA S NAPOJENIM NA NE... VRAJ JE TO STANDARD, ALE ONI SA TVARIA, ZE NECHAPU CO OD NICH CHCEM. UVIDIM, CO MI DNES ODPISU. NO PROSTE ZABAVA NAJVACSIA... NEVIEM KDE MI HLAVA STOJI V ROBOTE A ESTE SA DOOKOLA MOTAM S TYMTO TU... IDEM MRKNUT NA TEN APEX. ZLAVA BY MI BODLA :) DIK
Odpovedať
@blue_moon my sme si prevadzkovatelov IS nakoniec obehali sami. Toto majitelia pozemkov bezne nedavaju. To by sme sa nacakali, najskor sme sli na miestny staveny urad s cislom pozemku opytat sa ci sa tam da stavat, aky velky dom nam povolia,ulicnu ciaru aku musime dodrzat , HLAVNE CI DOVOLIA STAVAT NA POZEMKU POD 600 M2 a potom vodarne, elektrarne,plynari.
Odpovedať
NO SUPER... :( SOM MYSLELA, ZE DEVELOPER SA MUSI ZARUCIT, ZE TAM NEBUDE PROBLEM S PRIPOJENIM... MNE SA TO ZDA CELKOM LOGICKE. PREDAVAJU MI STAVEBNY POZEMOK T.J. JE JASNE, ZE TAM BUDEM STAVA A KEDZE ZIJEME V 21.ST TAK JE JASNE, ZE SA CHCEM PRIPOJIT NA IS, KTORE SU NA HRANICI POZEMKU. ALE U NAS JE KOCURKOVO, TAK CO MA PREKVAPUJE... A TO SME ESTE LEN NA ZACIATKU... PLS A VYKOLIKOVALI VAM POZEMOK A VYCISTILI?
Odpovedať
@blue_moon kupujes pozemok od developera,kde je kopa inych podobnych ci rovnakych pozemkov? Vtedy by mali mat IS natahane a skolaudovane a mali by ti dat to kolaudacne rozhodnutie + samozrejme pozemok vykolikovany, vycisteny myslis pokoseny? To som este nevidela zeby developer pozemky kosil. Ale za zavolanie na elektrarne a plynarne nic nedas,par centov a trocha casu. nech enmas prekvapko potom ze spsutenie sieti az v roku XY je naplanovane.....a podobne prekvapka. Ak je to sukr. osoba, tak IS si msuis zistit sama /nato sa majitel vykasle-preda inemu/
Odpovedať
@blue_moon a to ci ti povolia stavat na 525 m2 si fakt zisti, u nas sa to neda, iba ak je pozemok v zastavanej casti oobe - teda uz existujuci pozemok okolo ktoreho uz dlho stoja RD. Nove casti kde sa parceluju nove pozemky musia mat aspon 6r a zastavanost je 25%.
Odpovedať
ANO IS SU NATAHANE A SKOLAUDOVANE, TAKZE SPRAVNE SOM POCHOPILA, ZE TEDA JE VSETKO OK. KOLAUDACNE ROZHODNUTIE MI DALI. VYKOLIKOVAT A VYKOSIT JE U DEVELOPERA STANDARD. NA INOM SVOJOM PROJEKTE TO ROBIA (POD VRSKAMI ANO, JA KUPUJEM VLKOVKY A TAK TO CHCEM MAT TIEZ - AK TO ROBIA V JEDNOM, NECH UROBIA AJ V DRUHOM...) STAVAT DOVOLIA - TO SOM UZ NA STAVEBNOM URADE OVERILA. POZEMKY SU TAKE, LEBO POVODNE TO MALA BYT RADOVKA A MALI BYT ESTE MENSIE, ALE POTOM ICH ASPON TROCHA ZVACSILI A ROZDELILI NA SAMOSTATNE. SU TAM NAPR 516M2, 525 (MOJ), 537 M2. ZASTAVANOST BUDE 25%. BOCNE ODSTUPY BY SOM MALA DODRZAT, ALE ULICNA CIARA NIE JE STANOVENA ZAVAZNE STANOVENA...
Odpovedať
@blue_moon hej ked ich skolaudovali su IS OK. Stastne stavanie.
Odpovedať
NO STAVANIE... TO SI ZATIAL NECHCEM ANI PREDSTAVIT... OKOLO ZMLUV JE TOLKO STAROSTI, ZE TO MI ANI VO SNE NENAPADLO. NECHCEM SI ZATIAL RADSEJ ANI PREDSTAVIT, CO BUDE OKOLO STAVBY. UPLNE ZE PANIKA MA CHYTA :(
Odpovedať
myslím, že len nedávno tu bolo riešené, že či je dobre, možne alebo sa odporúča postaviť dom na pozemku 350 metrov štvrcových. Dospeli, respektíve dospievaju k tomu, že ak si na dedine potrebuješ veľký kus pozemku a ak si v meste tak ti takýto pozemok úplne stačí. Predsa len nech je pozemok akýkoľvek veľký, vždy sa nájde nejaké riešenie ako tam umiestniť tú stavbu. Stačí len šikovný architekt.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?