Projekt Bungalov EKO 104 - reálne skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte..Býva niekto v bungalove eko 104, respektive má niekto praktické skúsenosti s jeho vystavbou, rozpočtom, projektom ? Zaujíma ma len original projekt bez zmien a úprav. Ja mám zatial len pôdorys bungalovu s kótami (rozmermi), no z toho veľa vypočítať neviem. Preto by som bol rád, keby mi niekto vedel poslať, poradiť, poskytnúť projekt s presnými rozmermi domu na výšku + strecha a podobne veci potrebne k rozpočtu. PS: ak by sa niekto našiel s týmto bungalovom v blízkosti Košíc, prosím ozvite sa. Fotky vítané. Ďakujem
Odpovedať
@rdm ponuka samozrejme plati. Poslal som Vam e-mail.
Odpovedať
Profilova fotka
@4wowa4 Zdravím, v blízkej budúcnosti plánujeme realizáciu tohto domčeka. Veľmi sa nám páči jeho jednoduchosť a dispozičné riešenie jednotlivých častí. Keďže už realizujete stavbu chcel by som sa informovať, či by bolo možné poskytnúť rozpočet ktorý máte naplánovaný na celkovú výstavbu. Plánujeme stavať v okolí Košíc, takže asi ten košický rozpočet by sa nám hodil a pomohol :) Určite oceníme prípadné rady a skúsenosti aby sme sa vyvarovali prípadných chýb. Diks za info. :)
Odpovedať
@piti255 zdravim, samozrejme ze rozpocet Vam poskytnem. Dajte mi prosim e-mail a preposlem Vam ho. Rad pomozem a poradim ak bude treba. Kde planujete vystavbu (obec) ? Drzim palce
Odpovedať
Profilova fotka
Chystáme sa stavať v Hodkovciach, je to cca 12 km od Košíc. Zatiaľ sme ale iba pred začatím riešenia projektu a povolenia. Takže nás čaká dlhá cesta. Stavala Vám firma, alebo ste robili aj svojpomocne? Ja by som rád dohodol partiu murárov a prípadne niečo spravil aj svojpomocne. Viete mi napísať aké ste používali materiály? Ja plánujem použiť ytong 30 + 15 zateplenie. Nejdem zbytočne to hrubého zateplenia, keďže nerátam s rekuperáciou a teda nebude z toho pasívny dom. Čo sa týka kúrenia zvolili ste klasiku plynom, alebo ste šli do niečoho iného? Vďaka za info. Pripájam mail. peter.pisko255@gmail.com
Odpovedať
@piti255 Zdravím, je viac spôsobov ako postaviť dom.Ak si šikovný a zručný a máš pár pruateľov, ktorí by ti pomohli, dá sa stavať svojpomocne a dosť ušetriť. Ak si netrúfaš, tak to radšej nechaj na ZRUČNÝCH robotníkov. Nie všetko lacné je dobré. Poslal som ti výkaz výmer od fy. Verva ako príklad domu na kľúč. Budeš sa vedieť orientovať v cenác. Samozrejme s tými cenami sa dá niečo robiť, čiže ak nájdeš robotníkov vieš isť pod cenu firmy. (viem ti dohodiť super murárov, strechárov, kúrenárov, firmu na okná a dvere a podobne). Videl som ich prácu a ľudia sú s nimi spokojní. Stavebný materiál ? Tehla alebo pórobetón ? Je to na tebe, pretože sto ľudí, sto názorov. Ja osobne by som šiel do pórobetónu30 cm + 15 zateplenie.. Malo by to stačiť bez problémov. K tomu trojsklo okno, zateplenie podlahy + podlahové kúrenie + zateplenie stropu, nejaký ten krb a máš hotovo :) Čosa týka kúrenia, ak máš prípojku na plyn, neriešil by som nič iné. Plyn je stále lepšia a lacnejšia varianta, než nejaká iná alternatíva, napr. solárne panely a podobne...Daj si vodné podlahové kúrenie a bude ti fajne teplúčko...
Odpovedať
Profilova fotka
Čau, dík za výkaz výmer, určite sa mi bude teraz lepšie orientovať a porovnávať cenové ponuky. Plánujem stretnutie v najbližšej dobe s partiou murárov, ale sú dosť zaneprázdnení, keďže dokončujú nejaké roboty. Čiže ak spravia dobrú cenu asi nebudem nič ďalej riešiť. Mám na nich kontakt od kamoša, jemu robili kompletnú rekonštrukciu starého domu a bol s nimi spokojný. Ale môžeš mi nechať nejaký kontakt na remeselníkov ako si spomínal. Ak by som sa náhodou nedohodol. Ohľadne kúrenia ja nemám veľmi na výber, keďže nemám po blízku plyn. Takže asi pôjdem do elektrického. Respektíve dnes mi projektant navrhol tepelné čerpadlo. Takže sa rozhodujem. Určite si ešte naštudujem tu na stránke niečo okolo toho čerpadla, keďže nemám veľa skúseností. Každopádne je to trošku väčšia investícia, ale odrazí sa to samozrejme na mesačných platbách. Každopádne či to bude tepelné čerpadlo, alebo elektrické bude vodná podlahovka ako vravíš. Ináč dom už máte hotový, alebo sa na tom ešte pracuje? V akej ste obci?
Odpovedať
@slabak ahoj daj na seba kontakt som s pu a tiez chcem eko 104
Odpovedať
@4wowa4 zdravim chystam sa stavat eko104 velmy by mi pomohol rozpocet na tento dom Dakujem.
Odpovedať
@vrlo zdravim, ziaden problem, len mi prosim posli e-mail kde ti to mam poslat. Pekne Vianoce
Odpovedať
Upravené projetky EKO 104 plus :) aj takto sa to dá riešiť ..
Odpovedať
Profilova fotka
Riesim projekt eko 104 plus. Rozpocet 72000 na komplet so zariadenim. DODAVATELSKY NIE SVOJPOMOCNE.
Odpovedať
Rozpocet 72000 je uz finalny alebo tvoja predstava kde sa chces zastavit ? Budujes svojpomocne alebo.dodavatelsky ? Nie je mi to jasne, chyba ti tam totizto ciarka :) odkial si ? Kvoli cenam, lebo nie je kraj ako kraj .. dik za prispevok..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@4wowa4 DODAVATELSKY STAVIAME. 72000 JE REALNA HODNOTAZARIADENEHO DOMU EKO 10R PLUS. DLAZBY MARAZZI V CELOM DOME. IZOLACIA STROPU 32 CM ISOVER. KRBOVA VLOZKA 1600 EUR KOBOK CHOPOK ROHOVA, OKNA TROJSKO SALAMANDER, LEN PROSIM KLIKNI NA ODPOVEDZ PEBO TVOJ PRISPEVOK SOM NASIEL NAHODNE A NEBOL SOM UPOZORNENY ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@cowboy1986 aká firma vám stavia, kľudne aj do ip, dakujem.
Odpovedať
@cowboy1986 Áaaaa, prepac, zabudol som na teba kliknut.. predpokladam, ze ti dom nestavia firma ale zivnostnici, ci ? Popripade ak je to firma, mohol by si dat nazov, reapektive kontakt, bud na plochu alebo do internej posty, dakujem. Tych 72000€ mas z cenovych ponuk alebo z vykaz vymeru ? Mohol by si postupne pospisovat material z ktoreho je dom, presny typ okien, stresnej krytiny, aku mas izolaciu podlahy, ake kurenie, typ kotla, ake zateplenie fasady a podobne, nech maju ludia predstavu aky moze byt dom EKO 104 PLUS super a za relativne dobru cenu. Dakujem..drzim palce a prajem vsetko dobre do noveho roku 2016..
Odpovedať
Toto je nova varianta projektu EKO, pre tych, ktori musia upravit projekt vzhladom k orientacii na svetove strany a tvaru pozemku :)
Odpovedať
Skvelý projekt domu EKO104 plus s perfektným zvládnutím rozdelenia obývačky a kuchyne (nie každý má rád obývačku a kuchyňu v jednom celku). Zárobeň si môžete všimnúť zmenu v umiestnení komory a samostatný vchod z vonkajšej strany domu do technickej miestnosti, kde je kotol na drevo (inteligent predsa nebude nosiť drevo cez kuchyňu alebo obývačku) ! No vie do technickej miestnosti vojsť aj z vnútra domu, palec hore. Zmenu projektu si navrhol majitel sám, čo svedčí o jeho racionálnom zmýšľaní, šikovnosti a možnostiach ktoré projekt EKO 104 plus ponúka ! Toto nie je reklama, toto je realita skvelo zvládnutého projektu EKO 104 plus :)
Odpovedať
Len ci inteligent dnes kuri drevom. Ten kto nim kuri si samozrejme urobi kotolnu so vstupm zvonku.
Odpovedať
@natalka13 Fúuuha, tak to si trochu asi prehnala s tým: "len ci inteligent dnes kuri drevom".. asi by si sa čudovala ale je veľa takých inteligentov, ktorí kúria drevom ! Neviem ako ty, ale nie každý má možnosť sa pripojiť na plyn a kúriť plynovým kotlom. Samozrejme, že je možnosť využiť elektrinu na kúrenie, ale ani to nie je najlacnejšia varianta vykurovanie, čo ty samozrejme určite vieš, keďže kritizuješ inteligenciu :-D Ľudia siahajú po variante dreva, čo je na tom zlé ? To že musíš ísť do technickej miestnosti prihodiť do kotla. Samozrejme keď si panička s gélovými nechtami, tak sa ti nechce, radčej nastavíš termostat a otvoríš ventil na prívode plynu alebo zapneš elektrinu.. Hovorí ti niečo nízkoenergetický dom ? Ak áno, tak vieš, že ak je dom dobre zailozovaný od podlahy, vonkajšie murivo a strop, a v dome máš vodnú podlahovku pripojenú na kotol s vykurovaním na drevo, tak tvoje náklady budú nízke, ušetíš a tepelné straty budú minimálne. A ak vieš drevo zriešiť lacno, čo šikovný človek vie, tak si víťaz :) To len trochu k tvojmu nemiestnému príspevku.. :-p
Odpovedať
@4wowa4 dnes sa stavaju domy /ako popisujes/,kde kurenie elektrinou je lacne,netreba plyn a uz vobec drevo. S poznamkou ohladom inteligentov si zacal ty. Nemam gelove nechty, viem zakurit aj v kachliach, aj varit na kachliach,viem co to obnasa aj kolko stoji metrak dreva.
Odpovedať
@natalka13 tak si zaloz svoju temu "ako kurit a nekurit", rad ludom a zbieraj srdiecka.. toto je tema pre tych, ktori stavaju alebu budu stavat eko 104, snazim sa pomoct pri realizacii, ponukat moznosti projektu, a v neposlednej miere pochvalit tych, ktori prispeli k tejto teme a pridavaju svoje skusenosti a radia druhym..a toho inteligenta som myslel ako kompliment (v dobrom) pre majitela projektu, ktory to poriesil skvelo..
Odpovedať
Profilova fotka
@4wowa4 tie dvere do technickej miestnosti tu boli uz od zaciatku. Pozri si domzamilion.com Bol to uplne prvy projekt, ktory sa casom upravoval... Zrusila sa aj priecka medzi obyvackou a kuchynou kde bol zakomponovany krb... Takze toto tu uz bolo prisiel stym architekt pan. Jackuliak
Odpovedať
Profilova fotka
@cowboy1986 Cely dom sa staval dodavatelsky. To znamena na stavbe som fyzicky nepracoval ale zato som manazoval a vybavoval si material a zivnostnikov. Ale ako pozeram tak ak mate dobre zmanazovanu stavbu ani svojpomocne vela nemusite robit aby ste usetrili. U nas sa vsetko robilo s betonpumpou. Na stavbe domiesacka nebola. Vela som porovnaval ceny... a ze su tam rozdiely to je fakt! Strecha nakomplet od firmy 13500 eur ... s trochou behaciek sme to zvladli za 9500. Vaznikovy krov skridla terran danubia proste nakomplet... Zaklady sa nam ptedrazilili 8000 e nakolko tam je svahovity teren a robili sme ich sucasne s terasou 170m2. Co som zistoval 90% ludi sa zmestilo do 5500e. Vzhladom nato ze som vedel ze sa to predrazilo sme upustili od ytogu a isli do porfixu. S murarom som sa dohodol ze postavi cely dom od zakladou ... jedine co nerobil bol poter... Jeho praca nas vysla do 4500e Inak
Odpovedať
Profilova fotka
@tinara23 Cely dom sa staval dodavatelsky. To znamena na stavbe som fyzicky nepracoval ale zato som manazoval a vybavoval si material a zivnostnikov. Ale ako pozeram tak ak mate dobre zmanazovanu stavbu ani svojpomocne vela nemusite robit aby ste usetrili. U nas sa vsetko robilo s betonpumpou. Na stavbe domiesacka nebola. Vela som porovnaval ceny... a ze su tam rozdiely to je fakt! Strecha nakomplet od firmy 13500 eur ... s trochou behaciek sme to zvladli za 9500. Vaznikovy krov skridla terran danubia proste nakomplet... Zaklady sa nam ptedrazilili 8000 e nakolko tam je svahovity teren a robili sme ich sucasne s terasou 170m2. Co som zistoval 90% ludi sa zmestilo do 5500e. Vzhladom nato ze som vedel ze sa to predrazilo sme upustili od ytogu a isli do porfixu. S murarom som sa dohodol ze postavi cely dom od zakladou ... jedine co nerobil bol poter... Jeho praca nas vysla do 4500e
Odpovedať
Cena za strechu 9500 (väzniky + krytina + praca) ? To je super cena :) .. cena zakladov je trohu vacsia, to pre ten svahovity teren, inak sa da tiez usetrit pri rovnom terene.. aky si mal cenovy rozdiel medzi porfixom a ytongom ? Cena murovania 4500 je len za pracu ? Dik za info, verim ze mnohym to pomoze..
Odpovedať
Profilova fotka
@4wowa4 ja nehovorim len o murovani ale o komplet praci na dome... sadrokarton, malovanie, omietanie, zateplenie... atd. Nizsie je ten svahovity teren. Ono to nevyzera tak hrozne ale dole mame 5 radov dt. Bolo tam aj piescite podlozie. Rozdiel bol takmer o polovicu. Ja som Porfix 30cm kupoval za 2.10 Ak chcete mozem Vam poskutnut aj cenu za aku sa co robilo. Lebo aj tu v tomto kraji som dostal ponuku na m3 obvodoveho muriva za 30 eur stym ze som si nasiel majstea za 15 eur a snim som teda postavil cely dom a kazdy bol spokojny. Nakolko vedel ze ma robotu na cely rok a ja som bol tiez spokojny lebo to bola priatelna cena.
Odpovedať
@cowboy1986 tomu sa povie skvelo zmenezovana stavba domu.. stavebnik spokojny, stavbar spokojny a vysledok na nezaplatenie :) palec hore.. hadam aj ja najdem takeho majstra.. hehe.. pekne si ten teren zarovnal, tam musi byt hliny a hliny.. Ak mozes, tak mi tu hod tie ceny ? Budem ti velmi vdacny, urcite to velmi pomoze v cenovej orientacii.. Lebo ako vidim, niektori podnikatelia alebo zivnostnici nevedia co pytat.. 30€/m3 obvodoveho muriva je dost pekna suma (myslene ironicky).. Dik ..
Odpovedať
@cowboy1986 pekný domček a výborná cena! tiež by som poprosil cenovú kalkuláciu a ak sa dá tak aj kontakt na majstrov a stavebniny - tiež som z NZ okresu a možno budem vedieť sa s nimi dohodnúť :-). ja by som chcel stavať podobný domček (cca. 8,5x13) na 20x25m pozemku. ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Nenajde sa niekto kto ma Eko 104 postaveny v okoli Levic a mohli by sme sa nan prist pozriet? P.S.: poslali by ste mi niekto rozpočet alebo výkaz výmer? mail: bielikova.d@gmail.com. Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@cowboy1986 Ahoj, chcela by som sa spýtať či ste stavali projekt eko 104 alebo 104plus a kde ste stavali. My budeme stavať v okrese NZ tak radi sa poradíme s niekym z nášho okolia. Ďakujem za odpoveď :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?