Prerabka 2-izb. domu z roku 1947, rady k projektu?

Kupil som stary dom z roku 1947. Je zlozeny z 2 izieb, pivnice a podkrovia. Murovany z palenych tehiel. Strecha pojde dolu, znizi sa a podkrovie bude len ako odkladisko veci. Chcem pristavit priestor o rozmere 8x5m, na prizemi bude spalna, schody na 1.poschodie pristavby, kupelna, wc, schody do pivnice. Na 1. poschodi pristavby budu schody a 2x izba. Kvoli sukromiu a usetreniu plochy pozemku pristavba bude pokracovat do dlzky, nie napr. do L. V prilohe je projekt - navrh a aj sucasny stav. Tak poprosim ak by ste mi vedeli poradit, co by ste zmenili...inak urobili....
Odpovedať
@radoslavc Ani sa necudujem, ze Ti nikto neodpovedal doteraz. Tie dva lajky to bude asi omyl. Clovek na to pozrie a pride mu zle. Povodny domcek samo sebe ma vyvazene proporcie, vysledok stovky rokov osvedcenych a najoptimalnejsich rieseni. Ale ten novy projekt to je smrt. Strasna zlatanina. Uraza esteticke citenie. Pokus o z nudze cnost. Trapas. Architektonicke riesenie na urovni domaceho kutila z konca devatdesiatych rokov. To je Tvoja pristavba. Napis dispozicie pozemku, poviem Ti co treba s tym robit.
Odpovedať
@snowy66 sirka 16m, dlzka 60m
Odpovedať
@radoslavc Cez kuchynu do obyvacky ? Ziadne WC dolu ? Prepac ale @snowy66 ma absolutnu pravdu. Za dalsie nie je dovod to davat do L , prilep rovnaku budovu do sirky ak chces silou mocou pristavovat a na tom by sa dalo uz pracovat.
Odpovedať
@radoslavc v tomto zmysle ako pise @17juraj17 mam myslienkove smerovanie aj ja. Aky pocet clenov rodiny treba zohladnit? Zivotny styl aky? Domace zvierata? Ze povazujete za clenov rodiny aj okrasnu rastlinu som uz pochopil ;-)
Odpovedať
@17juraj17 na prizemi bude spalna, schody na 1.poschodie pristavby, kupelna, wc, schody do pivnice. Viem, ze to nie je najrozumnejsie riesenie ten prechod do obyvacky... Obzvlast ked vpredu domu je cesta a tam samozrejme spalnu nechcem. Cize zatial ste upozornili na tieto problemy: 1. estetika 2. obyvacka cez kuchynu Pozemok je uzky, cize do sirky je nevhodne riesenie. A do sirky stavat vidim viac negativ: - predrazenie stavby - obratie sa o velku cast prijazdovej sirky na pozemok a nasledne vyrazna limitacia v moznostiach upravy okolia... - pridem o okna a tym padom by som bol limitovany v navrhu izieb, kedze z opacnej strany - ako je pohlad v prvom prispevku je sused... - pocet clenov rodiny - 3 - okrasne rastliny neviem preco tam dal architekt:) ale vobec tam nebudu.... - dovod preco riesim dom je hlavne pestovanie si v zahrade a chov minimalne hydiny...
Odpovedať
@radoslavc nikto nehovori ze mas stavat do sirky. Dom mas jednoducho predlzit, pri zachovani proporcii. Ano rozumne dovody tie posledne, prave preto treba zachovat ten styl. Cim mozes dom zmodernizovat je pozitie kvalitneho materialu strecha, kvalitnej vykurovacej techniky, kvalitnych dveri, kvalitnych okien, netreba sa bat velkych francuzskych panoramatickych a nie tie neaktualne komunisticke tvary...Ja osobne nevidim problem prechodnych izieb, skor je to taka individualita, ktora by si zasluzila pozdvihnut. Vnutri by som to riesil co najviac otvorene a presvetlene.
Odpovedať
@radoslavc ak sa Ti da pozriet, https://de.pinterest.com/pin/31152249... su tam take zaujimave renovacie prave klasickych domcekov ako mas Ty. Vsimni si tie dodrzane povodne tvary v novom prevedeni. https://www.pinterest.com/hollycranag... alebo tuto http://www.austria-architects.com/de/... nehovorim ze takto, ale ide o pochopenie tej metody, kde uplatnis moderne prvky na starej budove a ta tym vobec netrpi ale profituje.
Odpovedať
@radoslavc a je i moznost ze urobis uplne inu pristavbu- predlzenie domu, nebudes pokracovat v tom style, ale potom na inspiraciu je vhodne nieco taketo (mam na mysli proporcie a tvar pristavby: http://www.austria-architects.com/de/...
Odpovedať
@snowy66 toto je dom ako som pisal na 5-8 rokov, pocas ktorych si budem na pozemku vedla staviat dom od zakladov. Toto je nudzove riesenie na par rokov, ktore nechcem stravit na byte. Tak ci tak, co zaplatim na prenajme, menej platim hypoteku. Takze hladam rychle a lacne riesenie. Neskor by sa dom mozno prenajimal, ked si svoj postavim od zakladov. @snowy66 nepochopil som to rozlozenie do sirky. Cize navrhujes, aby sa nerobilo 1. poschodie? alebo aby sa urobilo 1. poschodie tak, ze strecha bude od predu dozadu v jednej urovni?
Odpovedať
@radoslavc ach tak, ked to ma byt provizorium tak na to sa vykaslat. Ale je to skoda. Nerozumiem tomu, ze renovovat nieco na to aby som tam byval 5-8 rokov. Ano, ja by som navrhoval domu vobec nerobit poschodie. Iba ho predlzit. A ci verzia ze predlzit v povodnom style dodrzanim vsetkych proporcii, (na to nepotrebujes ziadneho extra architekta, to vystacis aj s tymto co mas doteraz) a vysledok bude uspokojivy, lebo nebude moct uz proporcie pokazit, bude sa musiet drazat povodnych - alebo - dalsia verzia nechat povodnej stavbe aj povodne proporcie a vzadu prihodit "kocku" s rovnou strechou, na to potrebujes sakra dobreho architekta, ktory vie urobit z toho skvost. A okrem toho na pozemku vedla ides stavat dalsi dom, naco robit take poschodove hebedo ktore mi bude spatit potom vlastny dom?
Odpovedať
@radoslavc Ty si ale masochista :-D Ved urob maly zaklad postav tam drevopristavbu jednej izby a kupelky a ked dostavias tak to prip zburas alebo dorobis a prenajmes :-) Nieco taketo som mal na mysli. Ak mate jedno dieta tak povedzme 3x5 - 6 neviem ako to vide v skutocnosti a z toho pekne vies urobit peknu izbu a mozno aj spalnu + detsku. Ako 5 rokov by si vedel prespavat aj v tej haraburde na fotke :-D
Odpovedať
@17juraj17 tam kde ste to dokreslil je sused a chalupa presne na hranici pozemku. Ale prerobim to tak, ze medzi kuchynou a obyvackou bude otvor, sirka mozno 2m a pousnie sa viac doprava..cim sa urobi viac priestoru pre kuchynsku linku...popripade nejaku piecku....
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?