Okna v kuchyni- poprosim vas o radu nazor na

Dobry den, sme pred finalizaciou projektu a chcem sa opytat na nazor ohladom dvoj-okna v kuchynskej casti. Osobne sa mi velmi paci ak je oknom presvetlena linka, no tu na obrazku sa nachadza v strede steny kuch.-jedalenskej casti. Ja by som chcela na tuto stenu dve mensie okna jedno, ktore by bolo sucastou linky ( niekde v casti ako je naznaceny sporak) druhe posunute smerom k jedalenskemu kutu. V nakrese je kuchynske okno smerovane na juh a francuzske okno smerom na vychod. Nechcem aby kuchyna bola tmava, mam rada presvetlene casti, viem ze rozmerovo je to mala kuchyna. No nejak sa neviem zbavit myslienky 2 okien. Rozmer kuchyne+jedalne ja 5,50m x 3m. Dakujem za kazdy nazor a radu.
Odpovedať
Tu myšlenku dvou oken úplně chápu a osobně bych to tak udělala 🙂 Hrozně ráda sedím u stolu, kde můžu koukat z okna ven. A okno u kuchyňské linky mi taky přijde daleko lepší řešení, než je to jedno okno teď. Z vlastní zkušenosti - když se člověk nějaké myšlenky nedokáže zbavit při plánování, měl by to udělat. Protože se k tomu stejně bude pořád vracet a nakonec, po dalších X jiných variantách stejně skončí u té původní. Vlastní zkušenost 🙂 a ušetřili bysme si 4 měsíce hledání a promyšleni jiných řešení...
Odpovedať
@jizap vďaka...neviem sa zbaviť tej myšlienky 2 okien...no každý ma od toho odhovára...ťažko si to predstaviť takto iba v mysli.
Odpovedať
@terezulkaj Ak to tak chceš mať, kľudne si to daj. Ja by som na tvojom mieste posunul to dvojokno viac k linke a na tú stenu nedával viac okien. Zároveň by som to okno pri jedálni dal ako dvojokno. Alebo nedať to sólo okno v jedálni a dať to na južnú stranu ako dvojokno, aby to bolo symetrické s tým kuchynským. My máme tiež dvojokno aj v kuchyni aj v jedálni. Pozri tu: https://www.modrastrecha.sk/forum/kuc...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Kto kazdy ta odhovara? Ako ta moze niekto odhovarat od okna v kuchyni? Varnu dosku do stredu U a tam kde je teraz dat drez a okno. K stolu z J by som dala velke okno, kludne az po zem, nech mate slnko ked je uzitocne, + presah strechy, rolety, zavesy. Okno nad gaucom by som zrusila, a to Fr dala dalej od gauca a sirsie. Z vonku sice vidno sumernost tych troch okien, (potrebne to asi nie je) ale vnutri sa im budete musiet prisposobovat, nevidim v tom prinos. Rohova lavica je prakticka? Chyba mi okno na severnej strane. Nemoze tam byt? Dala by som tam dve uzke okna po zem.
Odpovedať
@chrobak7 dve dvojokna mi asi.neprejdu kedze je to stena o dlzke 5,5 m. Ale vdaka za tip, matebpeknu kuchynu
Odpovedať
@lenkito10 zo severnej strany okno nemoze byt (sused) a uzke svetlikove sa nam nepaci tak sme to vyriesili zadnou stenou ktora bude svetlejsia. Je to juzna strana, s vychodom na prestresenu terasu kde su uz teraz ovocne stromy tak aby sme docielili co najviac svetla dali sme tam az 2 okna a francuzske dvere. Celkova sirka domu bude iba 8,5m. Vdaka za postrehy
Odpovedať
@terezulkaj Cez čo neprejdú? Kto ti to môže zamietnuť?
Odpovedať
@chrobak7 manzel 😄
Odpovedať
@terezulkaj Tu máš 2 varianty, ako by som to urobil ja. Povedz mu, že nech vyberie jednu z nich, lebo inak .... rozvod! 😠
Odpovedať
@chrobak7 super takto si to predstavit, dakujem...za rozvod mi to nestoji, to by som aj bez okien prezila 🙂 ale tie dve okna na kuchynskej stene vyzeraju super
Odpovedať
Profilova fotka
Ak je dole Sever, a vychod - terasa prestresena, to druhe okno na J je potrebne. Ale najskor pises ze kuchynske okno je na juh a potom pises ze Fr okno je na juh.... Tak kde je Sever? Kvoli comu mu vadi ze na dlzku 5,5 nemozu byt dve okna?
Odpovedať
Ja by som to spravil tak ze by som otocil celu miestnost naopak. Aby kuchynska linka bola nalepena na severe s oknom s mliecnym sklom (500x2000). Pises ze mas rada svetlo, tak mi nejde do hlavy, preco kuchyna ma ten murovany roh a este k tomu aj ten kus nabytku ( ostrovcek? ). Nechcelo by sa mi to cele obchadzat + je tam aj pec, tak nech vykury cely priestor. Minimalne ten mur by som zrusil. Okna ktore tam mas by som nechal tak, az nato zeby som zmenil to ktore by bolo za sedackou tiez na 500x (ako vyde) - nech to ma nejaku symetriu s tym kuchynskym oknom. Tieto dve uzke okna by tam ale nemuseli byt vobec. Do rohovej lavice (jedalenska cast) by som nesiel vobec, s mojou zmenou by si si mohla stol volne presuvat po celej miestnosti, pripadne pristenna lavica - ale tym padom by bola pod kuchynskym oknom. Jedina vec ktora zostava je asi kam s chladnickou, asi by som ju vclenil do technickej miestnosti, lepsie akoby nanu mal hriat spotrebic, alebo slnko z okna v kuchyni. Tazke si predstavit, lepsie vidiet.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lenkito10 nie iba to kuchynske dvojokno je na juh...fr okno s dvoma malymi je smerovane na vychod aj s celou terasou. Manzelovi sa to nepaci, architekt to tak neodporucil kvoli strate priestoru pre vrchne skrinky v kuchyni a taktiez koho sme sa z najblizsich pytali tak boli len za jedno okno na tej juznej strane. Preto som sa sem uchylila a cakala nejaku logicku vycitku rafu preco to tak neurobit ...no zatial mam podporenu svoju myslienku dvoch okien. Manzel pravdaze tiez nejde ozlomkrky annechal finalne rozhodnutie na mna.
Odpovedať
este ti pridam podorys s tvojho pohladu, ten domcek ma podobne rozmery, 9200 je sirka. Ani vlastne neviem preco som tam nedal do kuchyne okno na sever. V tomto pripade to je trochu lepsi pozemok, resp. ziaden sused tak blizko.
Odpovedať
Profilova fotka
@terezulkaj v tvojej kuchyni budes varit Ty a nie vasi najblizsi. Ked architektovi ide tak velmi o horne skrinky, preco to okno zachadza do linky? A ked ty chces okno a on horne skrinky, tak ti nenavrhol okno medzi pracovnou doskou a hornymi skrinkami (namiesto zasteny) ako sa v mnohych terajsich domoch davaju? Urcite sem dalsi napisu zajtra, uvidis ich reakcie. Kusok linky pri mure by som zrusila, predlzila mur na chladnicku, ruru a potr. Skrinu.
Odpovedať
Profilova fotka
Este sa spytam, preco dymovod od kachli musi byt vedla v miestnosti a tak odoberat priestor a nemoze byt priznany a ist od kachli rovno po strop. A este sa spytam, ak je teda to cierne sporak, tak kde maju byt tie horne skrinky na tej stene? Ked tam bude digestor, vlavo okno, vpravo roh. To asi nema byt sporak ale drez.
Odpovedať
@terezulkaj najbližších sa nepýtaj, ty budeš v tom dome bývať, ja som tiež v niektorých veciach dala na radu iných ľudí a už 10 rokov to ľutujem.... Ale už sa nám nechce púšťať do burania stien a pridávania /rozširovania okien. Páči sa mi myšlienka dvoch okien, vyzeralo by to lepšie ak chceš mať kuchyňu vpravo a jedáleň vľavo. Ak by ste tam nechali to okno tak ako je, tak potom by sa mi žiadalo potiahnuť linku po celej stene až na koniec a umiestniť jedálenský stôl v priestore. Ten múr by som zrušila, opticky by zmensoval priestor, ktorý nie je príliš veľký (my máme len 8m). Horné skrinky nemusíš mať všade, stačila by len pracovná plocha, niečo ako polostrov a vyzeralo by to oveľa lepšie. Barový pult a rohové jedálenské sedenie prosím vás zrušte 🙏 to sa dávalo pred 15 rokmi aj tak by ste to časom dávali preč.... Pozri si albumy na modrej streche, veľa ľudí tu má podobný pôdorys... načerpáš inšpirácie.... A tie okna si daj tak, ako sa to tebe páči.
Odpovedať
@terezulkaj mne osobne sa veľmi páči album od livila https://www.modrastrecha.sk/blog/livi... Skús pozrieť, takto má riešenú kuchyňu, ja by som to tiež tak urobila, keby to u nás bolo možné, dúfam že sem môžem pridať foto z jej albumu pre inšpiráciu
Odpovedať
@terezulkaj Jednoznačne by som na južnú stenu dala dve okná. To, čo máš v pôvodnom návrhu je také, že ani v kuchyni, ani v jedálni ... Okno nad linku veľmi ocenis 😉 A vľavo vedľa stola by som ja osobne dala veľký pekný fix 🙂 ... Držím palce, drž sa svojej myšlienky dvoch okien 😉
Odpovedať
@terezulkaj ja by som prehodila linku so stolom. Oranzovou - vysoke skrinky Modrou - linka s hornymi skrinkami Zltou - stol Svetlomodrou - pribornik/komoda prip vysoke skrinky Zelenou - velke okno kludne az po zem a ani nemusi byt otvarave Tak by si ziskala svetlo k linke z dvoch stran Alebo ked by nestacilo toho svetla tak co su oranzovou vysoke skrinky tak len jednu rurovu vysoku krajnu a rohove okno. Chladnicku potom k stolu do rohu A urcite okno na gaucom zrus. Este pre zamotanie hlavy. My mame jedalensku cast v strede domu kde nie su okna tak sme si dali stresny svetlik. Ten neobmedzuje v zariadovani.
Odpovedať
Profilova fotka
@terezulkaj tym murom chces oddelit trochu kuchynu, preto tam je? Ja ho tam tiez mam, len mame vacsi priestor. Ak by tam nemusel byt, kludne kuchynu do velkeho L, vysoke skrine a chladnicku vlavo, hore dlhu linku a stol trosku viac do priestoru.
Odpovedať
@terezulkaj a takto by sa ti nepacilo? Vpravo na stene vysoke skrinky a v strede drez. Nieco ako vo videu https://pin.it/4QZQm9K Potom vacsi ostrov s varnou doskou odsadeny meter od steny. A zmestil by sa ti aj velky stol napr. roztahovaci v pripade potreby ( nakresleny 2x1 m). Rohove sedenie je velmi neprakticke. So stolom nevies hybat. Velky k nemu nedas. Kazdy chce byt inak prisunuty. Presklenu stenu by som posunula o trochu dalej od gauca a zvacsila ju. Medzi linku a ostrov by som dala pevne vysoke okno alebo klasicke okna. Okno pri stole by uz mozno nebolo potrebne a mohol by sa ten priestor vyuzit na skrinky/komodu/pribornik. Podorys je nakresleny skor orientacne lebo nepoznam vsetky rozmery.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?