Nová Dedinka - Projekt Lastovičky

Dobry den, uvazujeme nad kupou novostavby v Lastovickach. Je tu niekto, kto uz zije alebo zvazuje kupu v tejto lokalite? Kazda referencia sa zide :) Dakujem.
Odpovedať
My sme uvažovali nad kúpou, ale zdali sa nám tie domy poriadne predražené. Viem, že majú aj nové projekty. Ma to svoje plusy aj mínusy, záleží co očakávate. Ja som videla nevýhodu v tom, že je to klasifikované ako bungalov a v prípade, že by ste v budúcnosti chceli napríklad pristaviť nejakú hornú izbu, nebude to možné a ani garáž sa nedá pristaviť, maximálne prístrešok. Ďalej je tam iba žumpa, časom sa bude prechádzať na čističku, takže je možné, že vzniknu ďalšie náklady. Blízko je hlavná cesta. V budúcnosti to bude pekne, ale zatiaľ je to v začiatkoch... Ale možno bude niekto, kto tam už býva a povie svoj názor na dom priamo :-) ja len vrahom co nás odradilo od kúpy domu
Odpovedať
Nam sa to praveze zda celkom rozumne nacenene, kedze za podobne ceny v inych projektoch je vacsina dvojdomov... Aka lokalita vam prisla lacnejsia napriklad? To nadstavovanie nam nevadi, pristresok by stacil :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@bailie dobry den, kupili ste nakoniec domcek v lastovickach? My po nich prave pokukujeme 🙂
Odpovedať
@mooi dobrý deň, áno kúpili, už bývame 🙂
Odpovedať
@bailie jeej, boli sme tam vcera, vyzera to tam pekne. Uz sa tam zacal stavat Kraj. Ako sa Vam tam byva? Kolko ste uz tam?
Odpovedať
Dobry den. Jasom tam kupil byt 🙂 ked sa to cele dorobi,bude to tam velmi pekne. byva sa tam dobre?
Odpovedať
@bailie ako dlho tam uz ste? nejake info o byvani? 🙂 Dakujeeeeeeeeeem 🙂
Odpovedať
@tobildo my sme tu od minuleho roka a dobre sa nam byva, zatial ziadne komplikacie 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@bailie zdravim, mozem sa spytat, stale ste spokojni s byvanim v Novej Dedinke? Ako to je s tou zumpou prosim, kanalizaciu neplanuju? Toto nas trochu odradza pravdupovediac.. A este prosim, co sa dochadzania tyka, kolko asi v spicke trva cesta do BA? Viem, ze teraz pocas korony to je ine, ale ako to slo predtym? Dakujem 🙂
Odpovedať
Dobry den, my sme spokojni, otvorili nam tu potreviny Kraj co je velke plus. Mame zumpu, sme v dome dvaja teraz stale (pracujeme z domu) a davame ju vyhatovat cca raz do mesiaca, stoji to 50 eur. Kanalizacia tu je, aj pripojka do domu je urobena. Caka sa na cisticku vod, ktora chyba. Obec sa uchadza o nejake granty na vystavbu, nemam vsak link na clanok. Citala som to v obecnom casopise, zial uz ho nemam. Cize v najblizsich rokoch kanalizacia isto funkcna nebude. Co sa tyka dochadzania do BA mimo pandemie, k Eurovei to trva okolo hodiny (raz som sla hodinu a pol, ale to bol sneh a nehody). Inak aj mimo pandemie v lete je to lepsie ako v septembri ked su deti v skolach. Neviem ako to bude teraz po pandemii (myslim, ze vela ludi bude dochadzat menej kvoli home officom). Vseobecne musim povedat, za nam sa tu paci, aj kvoli tomu, ze mame samostatne stojaci dom (nie dvojdom ako sa teraz vsade stavaju) a su tu tie potraviny. Mame psika, takze sa nam paci aj to, ze sme nakraji dediny a da sa tu chodit na prechadzky. Da sa vsak aj pesi do dediny, nie sme odrezani hlavnou cestou. Som sa rozpisala 😄 zaujima vas este nieco? Aky domcek pozreate? Alebo byt?
Odpovedať
Profilova fotka
@bailie Dobry den. Taktiez sme sa rozhodli kupit domcek v tejto oblasti na ulici "Modra". Boli sme pozerat vela domov, avsak tato lokalita a dom nas oslovili najviac. Co sa nam pacilo je, ze vsetko su to katalogove domy (bungalovy) zo studia APEX arch s jednotnou architekturou, cize do zahrady vam netrci ziaden mezonet alebo vyssia budova (s vynimkou radovych bytov). Taktiez nas oslovila vybavenost na skok ako obchod, cyklotrasa, lesopark a planovana polyfunkcna budova. Dostali sme informaciu priamo od developera, ze tento rok maju to planovane namestie s budovou (kaviarne, restauracia, fitness centrum atd.) zacat realizovat. Ako nevyhodu vidime to, ze blizke roky budeme musiet fungovat na zumpe. Zistoval som informacie ohladom vybudovania ČOV v obci od p. starostky. Povodny zamer bol napojit sa na Velky Biel, avsak obce sa medzi sebou nedohodli, kedze Velky Biel si narokoval velke financne prostriedky od obce. Tym padom sa obec rozhodla ist vlastnou cestou. Projekt na ČOV maju vypracovany a momentalne cakaju na stavebne povolenie. Nasledne na to, budu hladat financie. Avsak financie by nemali byt problem z eurofondov, kedze EU vyhradila kazdorocne na toto do roku 2030 minimálne 50 milionov eur do budovania a dobudovania verejnych kanalizacii ci vodovodov. Viac v clanku https://www.minzp.sk/spravy/2019/okto.... Urcite sa vsak nebavime v horizonte 2 rokoch na vybudovanie ČOV, realne to urcite potrva viac, ale sme nastaveni pozitivne, ze to jedneho dna bude 🙂 Rad by som sa opytal, aku velku zumpu mate, kedze to vytahujete raz za mesiac. Pride mi to dost casto, kedze ste len 2 aj napriek tomu, ze ste stale doma. A taktiez kolko m3 vam vedia naraz vytiahnut za tych 50 €. My tam mame 12 m3 tak hadam to nebudeme musiet riesit raz za mesiac. Dakujem pekne 🙂
Odpovedať
@michal_roman dobrý deň pán sused 🙂 my sme na Žltej. Nepamätám si, akú mame veľkú žumpu, no pravdepodobne takú istú ako vy, ak ste dom kupovali od developera. Tak nám to vychádza cca raz do mesiaca. To je super správa, že už začnú realizovať multifunkčnú budovu. O lavke cez Čiernu vodu vám nehovoril náhodou?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@bailie praveze sme ho nekupovali od developera, ale sukromneho vlastnika, no komunikujeme priamo s p. Zilinskym, acrhitektom APEX arch. Kazdopadne, je to pre mna trochu neprijemne prekvapenie, ze budeme musiet tu zumpu riesit kazdy mesiac (co sa da robit). Ano aj o lavke padlo slovo, a mala by byt taktiez realizovana 🙂 Ale samozrejme treba to brat s rezervou, na slovensku je mozne vsetko. Chcel som sa este opytat, ci pocitujete nejaky diskomfort kvoli tej zumpe, nejaky zapach a podobne.
Odpovedať
@michal_roman Dobry den, tiez byvame na Modrej 🙂 U nas chodi zumpar raz za 6-7 tyzdnov, sme doma dvaja plus jedno dieta, cena 42 EUR. Sme teraz prevazne vsetci stale doma, varime, sprchujeme sa, vana je 2 x tyzdenne pre dieta. Nam to takto vychadza. Zumpu ako diskomfort vobec nepocitujeme, bez zapachu 🙂 Akurat pred vianocami treba na to mysliet, vtedy maju zumpari co robit a radsej skor volat, kedze su sviatky. Ak sa mozem spytat, o lavke co hovorili? Mal to riesit developer, teraz ze to bude riesit obec, ta ale tvrdi ze lavku bude stavat az tam ako je hlavna cesta, aj to nevedia kedy. Pekny den
Odpovedať
Profilova fotka
@lucik822 Pozdravujem 🙂 Je fajn vediet, ze ta zumpa nie je akykolvek diskomfort, samozrejme okrem vyvozu a financnych nakladov. Co sa tyka tej lavky, bolo nam povedane, ze realizovana bude. O tom, ze to ma v rukach obec som sice zapocul, ale neviem aka je pravda 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Zdravím, tiež uvažujeme o kúpe domu ( nová ulica, projekt sa volá Slniečko, blízko ulice Lúčna) len nás trocha odrádza práve tá čistička, zdá sa, že bude dosť blízko k domom. Ako je to teraz, cítiť nejaký zápach alebo počuť hluk? Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@terry351 Nedavno zverejnila Obec na svojom webe cely projekt k planovej ČOV. Bude postavena tusim 200-300m od najblizsej obytnej zony smerom na Tomášov. Z ČOV by nemal byt citit absolutne ziadny zapach ani pocut nadmerny hluk. Ak by tak bolo, nieco je zle naprojektovane, resp. zrealizovane. Takze nemajte obavy. Planovana vystavna je v roku 2022 a v roku 2024 sa ma ukoncit skusobna prevadzka. 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
@terry351 dobry den, aj my kupujeme dom v projekte slniecko. Mame to nastavene tak ze 3 roky budu oni platit odvoz odpadu a potom uz snad bude kanalizacia.
Odpovedať
@romana_kvasnikova tak to budeme susedia 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?