Názory na pôdorys (bungalov 120m2)

Dobrý deň, prosím o názory na náš pôdorys. Jedná sa o bungalov 8x15 metrov (120 m2). Pozemok má rozmery 20x30 metrov. Má vstup z juhu/juhovýchodu. Je rovinatý a nachádza sa v Nitre. Ďakujem vopred.
Odpovedať
Celé zle.Dispozične
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Paci sa mi delenie dennej a nocnej casti. Zo zapadu ziadne okna, to je rozumne. Terasa pekne v tieni na severe, tiez super. Francuzske dvere zo spalne a jedalne na sever su neni idealne no dava to zmysel v ramci prepojenia s terasou.
Odpovedať
Ja by som vymenila obyvacku s kuchynou....pride mi zbytocne nevyuzity ten priestor pri dverach na terasu a k tomu chodit po suroviny do komory a furt obiehat ten pult-linku.....by mi to islo na nervy
Odpovedať
Vďaka za názory @madein1974 francúzske okno je len z jedálne. V spálni je normálne okno. @ellanna tá komora je problematická, ale kuchyňu nechceme dávať na juh. Žijeme na juhu, v lete by sme sa tam upiekli.
Odpovedať
@madein1974 ,,Terasa pekne v tieni na severe, tiez super." Ja mať terasu na sever, tak radšej žiadnu. Zo severu akurát vchod do domu a do garáži.
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren na leto idealne... na zapade a juhu je na skapanie,treba riesit prestresenie a chladok
Odpovedať
@madein1974 Ano, v lete sa všetci sťažujete na teplo a v zime kúrite na 25°C pomalí tam nikto nevie čo vlastne chce.
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren nezovseobecnuj. Ja sa na teplo nestazujem a nekurim na 25. Myslim ze je prirodzene ked smazi cez 30 ze je kazdy v chladku... a na to je severna terasa idealna.
Odpovedať
@madein1974 Podľa teba ja zovšeobecňujem a jedným dychom tvrdíš, že severná terasa ideálna. Pre mňa je ideálna terasa na juh a využívam ju po celý rok.
Odpovedať
Profilova fotka
Jednoduchý a praktický pôdorys. Možno by som akurát zväčšila kúpeľňu na úkor tej technickej miestnosti. A trošku by som pomenila tu kuchyňu, lebo ten prechod na terasu je v podstate zabitý priestor. Kuchynu by som nechala do "U" , ale tym pultom by som oddelila kuchyňu od obývačky. A stôl jedálenský by som dala do toho priestoru pred to veľké okno
Odpovedať
@tessy06 podľa mňa je ten špajzík vo veľkosti sprchového kúta zbytočný. Čo tam budeš davat? Od kuchyne je ďaleko, všetko potrebné si skôr či neskôr preložiš do linky. A na iné veci je zas veľmi maličký, škoda dverí a okna na neho. Odporúčam spolu s technickou miestnosťou preorganizovat. Okno v spálni by som dala na východnú stranu (ak tam môže byť). Sklad bude prístupny zo spálne a bez okna?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
podľa mňa fajn, rozmiestnenie izieb tiež, oddelenie nočnej, dennej časti tiež veľmi fajn, len tiež by som pouvažoval trochu nad zväčšením ten kúpeľne, oceníte to viac jak väčšiu technickú ;-)
Odpovedať
podla mna super
Odpovedať
Tento typ mame aj my, o nieco vacsi podorys, nakolko mame este navyse jednu izbu, len vchod mame zo severu a medzi kuchynou a obyvackou mame priecku, nie na celu stenu, len do 2/3. Technicku miestnost mame pri kuchyni a zvacsenu, spoločne s komorou. Terasu mame cez celu dlzku domu s orientáciou na juh-juhozápad.
Odpovedať
Profilova fotka
Mne osobne sa projekt páči. Oddelenie dennej a nočnej časti, uzavreté zádverie, priestranné izby, svetlosť, neviem, či by som tam aj niečo menila. vydarený je podľa mňa
Odpovedať
Máme podobný. Tu sa mi nepáči umiestnenie krbu, príde mi taký odveci... A tá uložná miestnosť tam nie je zlá, my ju nemáme,ale zase máme vačšie izby. My máme projekt od Euroline bungalov 1375, ale trochu sme tam prehádzali miestnosti. špajzu sme zrušlili a presunuli ku dverám, tam máme špajzu a technologickú so záchodom a pračkou... Odporúčam vonkajšie žaluzie na južnú stranu, a prípadne predĺženie strechy... Nech v lete dnu nepečie a z zime bude presvecovať.....
Odpovedať
Ďakujem za nazory. S tou špajzou nie som spokojná ani ja, ešte ju celú premyslím.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
Zdravim, nemate aj podorys s rozmermi izieb? Alebo celkove kotovanie? Dakujem 🙂
Odpovedať
@bambul23 dobrý deň, nemám veru. Nakoniec sme išli do iného pôdorysu -upravený bungalov 333
Odpovedať
Ten krb je úplne zastrceny, veď na neho nebude z obývačky ani vidieť....
Odpovedať
@adreen1 to už je bezpredmetné
Odpovedať
Profilova fotka
@tessy06 ok. 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?