Názor na projekt "Poschodový 1018"

Profilova fotka
Ahojte. Chcel by som vedieť váš názor na tento typ domu. Plánované zmeny: - sedlová strecha s minimálným sklonom - zmena okien (budú menšie, niektoré budú zrušené) - na pravej strane domu suché státie s prístreškom v celej dĺžke domu,sklon strechy prístrešku rovnanký ako domu. - krytina ALU Maslen http://www.idealnebyvanie.sk/projekt/... Ďakujem Peter
Odpovedať
1
2
neviem či ho tá strecha nezabije, teraz je tá strohosť (členitosti) zaujímavá. To isté môžu spôsobiť zmeny okien. Treba to namodelovať aby z toho nevznikla nevkusná obluda. Strechu by som potom navrhol pultovú (ak musí byť šikmá) s presahmi, a tiež by som povyťahoval prvky nad oknami kvôli tieneniu, ale to je už iný dom :-)
Odpovedať
@halagacka.peter ako malinke umelecke dielo pekne. Akonahle sa tam urobia zmeny vo velkosti okien, alebo sa odstrania, narusi sa kompozicia, z dizajnoveho skvostu sa stane fraska. Co sa tyka spojenia dizajnu a byvania je to na hrane, pretoze ja by som take 2 miniaturne izby 10 a 11 m2 a tiez velkostou na hrane kupelnu v dome nechcel mat. Na prizemi nevidim ziadne ulozne priestory....mne by chybala haraburdiaren na naradie, zene priestor na ulozenie, susenie pradla, zehlicky, ta technicka miestnost je zufale mala....kde date topanky, kabaty, sportove potreby...ale... Komu to staci ok. PS: keby som bol dotycny architekt nepovolim vam zmeny okien, tam je to esencialne totiz, znicite tu architekturu totalne.
Odpovedať
Profilova fotka
Áno súhlasím. Problém je však v našom prípade ten, že veľmi málo projektov vyhovuje naším kritériám. - Orientácia izieb na svetové strany - veľkosť pôdorysu - tech. miestnosť - ŽIADNE šikminy v izbách - sedlová z dôvodu vybudovania odkladacie priestoru v podkroví (pri malých domoch výhoda) Hľadáme jednoducho malý, kompaktný dom. Poschodovú variantu sme zvolili kvôli snahe nechať čo možno najväčšiu záhradu. Keby disponujeme veľkým pozemkom ideme do bungalovu. Máme však len 20x25m. Myslím, si ale, že pri troche snahy sa naše zmeny zapracovať dajú. Peter
Odpovedať
@halagacka.peter 20x25 je zahrada bez domu alebo to rovno je tak velky pozemok? :-. :-. :-. Sedlovú strechu na toto? Och! To radsej podpivnicte.
Odpovedať
Profilova fotka
20x25m sú rozmery pozemku. Na sedlovej streche z nízkym sklonom (do 20 stupňov nevidím nič zlé.) Ešte zvažujeme tento http://www.erlis.sk/projekt/smaragd-8...
Odpovedať
@halagacka.peter tak ten je urcite lepsi na tak maly pozemok aj ked je tam co upravovat, napriklad tie nemozne hore okna od dola s falosnym balkonom, to iba znehodnocuje izbu ze clovek tazsie umiestni nabytok, ani svetla to viac neurobi, je to skarede, ale da sa to zmenit na normalne okna. Ak nepodpivnicite, mozte dat komoru na potraviny pod schody. Inak tiez malo ulozneho priestoru, ale z dolnej izby sa da urobit haraburdiaren, hostovska....to je plus...Skoda ze ste nekupili vacsi pozemok...
Odpovedať
a co taketo ? tu su tiez take mensie... http://www.katalog.cmd-sk.sk/nahlad.p... http://www.katalog.cmd-sk.sk/nahlad.p... http://www.katalog.cmd-sk.sk/nahlad.p...
Odpovedať
@halagacka.peter pri tej prvej dizajnerskej kocke sedlova strecha s 20 stupnovym sklonom je ako keby si dal chlapikovi v elegantnom obleku na hlavu slameny klobuk. Proste nehodi sa to.
Odpovedať
@nexus5 on potrebuje jednoduchy prakticky dom na maly pozemek. Ne este sa jedovat s natieranim celej fasady kazdych 5 rokov ked nechce aby mu dom po case vyzeral ako vyhoreta stodola 8-(
Odpovedať
@snowy66 no vsak zase nie je problem ich spravit len v omietke ;) a mne sa zase styl vyhoretej stodoly (inak super vyraz :D) paci :)
Odpovedať
@halagacka.peter este ma napada, ze ked je to taky maly pozemok, ci tam nie je mozne narazit sa jednou stenou na hranicu pozemku a urobit si individualny projekt, ved takto vam zo zahrady skutocne nic neostane....
Odpovedať
@nexus5 aj mne, ale bohuzial to musi zapadnut do krajinneho razu a predpokladam ze pozemok 20x25 nestoji vprostred lesnej cistinky ale v nejakom satelite kde su nahustene domy tak ze nemaju ani auta kde parkovat. Tam by to medzi tymi tyrkysovymi oranzovymi a fialovymi fasadami vypadalo ako past na oko, samozrejme jedno aj druhe....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Väčší pozemok sme nekúpili z dvoch dvôvodov: 1. 65e/m2 :-) 2. Hľadáme alternatívu k bytu nakoľko iných pozemkov na obhospodarovanie máme dostatok. Áno hľadáme jednoduchý dom s trochou priestoru za domom. Do užšieho výberu sa dostal bungalov cca 13x9 umiestnený na šírku pozemku alebo jednoduchý poschodový. Podmienka poschodového projektu ostáva aby horné izby boli bez šikmín. Čo sa úžitkovej plochy týka všetky sa točia okolo 100m2 (Niekomu málo, nám akurát). Projektov je ako maku ale samá výčlenky, prístrešky výdr....ky čo jednoducho odmietam. Pôdorys musí mať 4 rohy. A práve takých jednoduchých projektov je ako šafránu... :-(
Odpovedať
@halagacka.peter ano to aj som zastanca ze podorys bez vyklenkov atd. Nerozmyslali ste nad individualnym projektom? Tie katalogove je to vsetko jedno kopyto....gyce povacsinou. Ked su to dizajnerske skvosty, vacsinou vyzaduju aj vacsi pozemok, alebo su skratka nie dobre obyvatelne...skor na efekt. Nemam rad aby sa clovek prisposoboval domu, ma to byt naopak. Preto by som sa na nejaku symetriu co sa tyka okien a pod. vykaslal. Ale zasa tvar domu, strecha by mali proporcne sediet.
Odpovedať
@halagacka.peter Ahoj, co sa tyka strechy tiez nevidim ziaden benefit v sedlovej. Pultova ti plne splni ucel (ziadne sikminy v izbach :) ) a ekonomicky aj co sa udrzby tyka je bezproblemova. Druha vec, ze pri nej nevznikne prakticky ziaden odpad. Inak ked tak spekulujes, tak lepsie by pre teba bolo obratit sa asi na architekta a spravis si projekt na mieru. Urcite sa neoplati kupit projekt, a potom ho prerabat a prerabat. Vela zdaru
Odpovedať
@halagacka.peter Tiež som názoru, že sedlová strecha k tomu domu v žiadnom prípade. Ten druhý dom je určite lepší. Má väčšie izby, na prízemí jednu navyše, z ktorej môžete urobiť bordel miestnosť, horná kúpelňa je krásna, žiadna kutica. Je tu aj možnosť,že by ste časť z tej spodnej miestnosti mohli nechať ako práčovňu alebo len miestnosť na odkladanie vysávačov a žehliacej dosky a pod. a druhá časť by bola prístupná zo záhrady, kde by ste mohli mať uskladnené náradie, gril, lehátka na opaľovanie, alebo čokoľvek by ste potrebovali. Predpokladám, že ked máte tak mal pozemok, tak už v záhrade nebudete mať žiaden záhradný domček. Ja osobne by som okno za sedačkou posunula k tomu kuchynskému z dvoch dôvodov: 1. okno oproti tv nie je dobré riešenie, trebalo by vymeniť sedačku a tv a na to potrebujete stenu bez okna 2. ja snívam po dome, do ktorého ked vojdem, naskytne sa mi pohlad na záhradu. Vo vašom prípade by ste museli vyjsť síce z haly, ale v podstate aj zo schodiska aj z chodby by ste mali vždy krásny pohlad do záhrady. Miesto obyčajných dverí by ste si dali velké posúvne a mali by ste to ako z rozprávky :)
Odpovedať
@vanessa06 tak pekne si to napisala, ze som tomu naozaj uveril :-D Teraz vazne, ano, velmi dobre, to je aj to co som pisal, ze na symetriu okien zvonka sa vykaslat (pri takomto standardnom architektonicky nevynimocnom katalogovom dome) hlavne je aby to dispozicne vnutri sedelo . Presne to iste ma napadlo s tou miestnostou dole. Dala by sa rozdelit na dve casti a do jednej by sa dalo ako do kumbala chodit zvonka bocnymi dverami...kosacka, kochliky, naradie, zimne gumy a pod.
Odpovedať
Profilova fotka
Áno krásne povedané takmer akoby som malželku počul rozprávať o rozložení okien na svetové strany z hľadiska dopadu slnečných lúčov.:-) Nie super. Ďakujem za názory. Dom ktorý sa niekomu môže zdať ako architektonicky nevynimocný katalogový dom sa inému páčiť môže. Ja napríklad vyložene neznášam tzv "modlitebne" alebo "strielne" (čítaj výčnievajúca časť dom v tvare vežičky na tri svetové strany :-D Áno dom je malý a pomerne jednoduchý ale taký hľadám. A čo je hlavné vyhovuje nám je vnútorné usporiadanie. Aký kabát domu dáme je už druhá vec. Myslím, že nie je nemožné premodelovať si ho aby vnútorné usporiadanie ostalo zachované ale aby bol zvonku riešený v inom štýle. Je to len jednoduché dopracovanie okien, fasády a strechy. Napríklad prečo by daný dom nemohol zvonky vyzerať podobne ako tento: http://www.projektydomov.com/projekty... Sklon je v tomto prípade 15 a ja som navrhoval 20. Čo je divné na tom, keby sa napríklad pri pohľade od vchodu vymenilo jedno malinké okno v ľavej izbe za väčšie a v pravej izbe by sa zmenilo. Okná by boli symetrické a hotovo. Niekedy mi to príde, že projektanti sa večer našľahajú a do rána majú niekoľko nových architektonických riešení na stole. Nehľadám strohosť ale čisté tvary a jednoduché riešenia to je všetko. P.
Odpovedať
Profilova fotka
Ospravedlňujem sa za neprofesionálny náčrt. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@halagacka.peter .... :-D Ty tu, Petrík, riešiš kvadratúru kruhu. Ten dom je dobrý taký, aký je. Pravdu vraví ktosi na začiatku tejto debaty, aby si si pod ním radšej spravil pivnicu, ak chceš skladovacie priestory, a neničil jeho prirodzenú krásu. On je dobrý taký, aký je. Nemôžeš chcieť dalmatínca a súčasne požadovať, aby mal stojaté uši a 2 nohy biele a 2 čierne. Toto je dobre vymyslený dalmatínec. Nepokaz ho. Radšej ho podpivnič, alebo si vyber čosi iné. 8-)
Odpovedať
@halagacka.peter moje nervy snad si nie dalsi z tych ludi co chcu akoze poradit, ale v skutocnosti im ide len o to, najst nejakeho somara co im bude hladkat ego a hlupo lichotit ako to dobre mas vymyslelene...nemas to dobre, a nebude to dobre, sorry.
Odpovedať
@halagacka.peter nic proti, ale ten dom teraz vyzera naozaj strasne... Vobec sa to tomu nehodi, znehodnotili ste tym architekturu toho domu... ten dom ma teraz takyto vyraz (co ste to so mnou porobili):
Odpovedať
Profilova fotka
:-) No Ok. Tak sme zasa na začiatku a hľadáme projekt. čo tak tento ale umiestniť na šírku pozemku a z pravej strany suché státie nadkryté strechou rovnakého sklonu s hrebeňom cca 1m nižším. http://www.projektydomov.com/projekty...
Odpovedať
Profilova fotka
A samozrejme ide mi o dispozíciu pretože zvonku vyzerá ten dom hrozne. :-p
Odpovedať
@halagacka.peter Kolko m musi byt dom vzdialeny od hranic pozemku: spredu z ulice a z oboch bocnych stran?
Odpovedať
Profilova fotka
PO 3 m z každej strany čiže na šírku 3m(od pozemku)+12,5(dom) suché státie nepočítam nakoľko tam je podmienka aby bola strecha vzdialená 0,5m od hranice. Na autoprístrešok počítam 3,5. Suma sumárum na šírku 19m (pozemok má 20) a na hĺbku 3m+9m= 11m. Za domom teda ostane 19m x 20m. Samozrejme treba odpočítať chodníky, terazsu a tak ale aj tak pekné či?Ako alternatíva k paneláku priam luxus:-)
Odpovedať
@halagacka.peter ja to inak nevidim iba na individualny projekt a nie katalogovy. Ked mas 3 m od plota, dovolia Ti mat zboku domu okno do obytnej miestnosti? Lebo ak nie, budes mat tmavu obyvackokuchynu ak nezvacsis tie okna do zahrady. Na projekte sa mi nepacia male izby a to ze neni okno do WC kuchyna s tou komorou tiez nejako rozbija priestor. Ten satnik v spalni tiez nic moc je na ukor rozlohy miestnosti... Na Tvoju poznamku ze ako alternativa k panelaku priam luxus - tak to je aj unimobunka na pozemku oproti panelaku luxus, o tom neni debata. Ide o to, ze ci ten luxus budes aj pocitovat za tie peniaze co to stalo a bude stat, zatial to tak nevidim.
Odpovedať
@halagacka.peter ten akože ,,šatník,, je úplne zbytočný. Pokial nemáš mať šatník, do ktorého vojdeš, máš priestor na obhliekanie, vyzvŕtanie a manipuláciu, tak ti len zbytočne zaberá miesto. To už klasická vstavaná skriňa je pohodlnejšia ako toto, čo tam je navrhnuté. ako povedal @snowy66, len ti to zbytočne uberá z miestnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@snowy66 mne skôr príde že sme sa nepochopili alebo, že ja som niečo zle vysvetlil preto prikladám náčrt osadenia na pozemku. Malé izby sú ale veľké ale ani veľké ani nechcem takže to ide stranou. Detail šatníku by som vedel taktiež vyriešiť posunom priečky a obývačka sa dá presvetliť podstropným svetlíkom. Proste riešiteľné detaily v ktorých nevidím sebemenší problém. A stále je tu otázka financií. Jednoducho nie som extra veľký fanúšik hypoúverov a voľný čas cez víkendy budeme veľmi často tráviť mimo domu. (chata, druhá chata :-)) Len toľko k veľkosti, rozlohe domu a jeho časovému využitiu. Každý si stavia podľa svojích pottrieb. Niekto má 200m2 málo niekomu 100m2 je akurát. A čo povieš na tento. http://www.projektydomov.com/projekty...
Odpovedať
Profilova fotka
@halagacka.peter
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?