Nazor na projekt

Ahojte, prosim o vas nazor na tento projekt, na jeho funcnost a praktickost (jedna sa o individualny projekt). Pristup na pozemok z vychodnej strany, dvere do domu juzna strana. Nerieste prosim velkost izieb ci potrebu dvojgaraze, len vas nazor na rozmiestnenie. Vdaka
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Zbytocne mi pride aby navsteva presla celym domom kym sa dostane do obyvacky, to by som asi nejako vymenil, ze co najblizsie ku vchodu kuchynu a obyvacku a nasledne izby, nech je to predelene.
Odpovedať
@numinoso presne toto aj mne napadlo, ze navsteva najprv nankukne do detske, potom do spalne kym pridu do obyvacky. Mne este nesedi ze z garaze musis prejst cez tu cistejsiu chodbicku kym topanky vyzujes. V tej hostovskej sa bude prilozitostne spat alebo to je pre stareho rodica? Ja by som do izby nechcela vstuppvat so zadveria. Vpodstate sa mne ten projekt nepaci, mne by nevyhovoval. Ale vam mozno ano. Este by som medzi detskou a spalnou urobila satnik a vstup do spalne by som nechala iba cez satnik. Obyvacku by som tiez inak rozmiestnila aby stol bol pri okne.
Odpovedať
@wivik jasne satnik musi byt,a prechodovy ,co by to bol za dom bez satnika..A najdolezitejsie v zivote su auta a dva ,ludia v obyvacke su menej vazeni....ale auta ,auta tie musia mat letisko,aby nahodou netrpelli nedostatkom priestoru a kyslika?..nerieste.?.a co vlastne mame riesit?
Odpovedať
@medardo @wivik vam dakujem za nazor, ta cistejsia chodbicka ma nikdy nenapadla. A @daralbajda aj vam dakujem za vas cas a zbytocny komentar.
Odpovedať
Profilova fotka
@numinoso Ak tá izba prístupná zo zádveria nie je pre slúžku tak to je to najhoršie na celom dome.
Odpovedať
@martosko je to pracovna a obcasna hostovska izba
Odpovedať
@daralbajda si zabil originalnym prispevkom :)), pobabilo a rozosmialo. Ta nasa jednogaraz vyzera jak obyvacka , a satnik nemame sice priechodny ale mame ich 3. :))
Odpovedať
@daralbajda vobec neide o satnik ale o logickejsie usporiadanie toho priestoru a odlahcenie spalne aby nemusela byt zapratana lebo zboku postele sa ledva do skrine dostanu a pred postelou mozu tancovat. A take plus vytvoria si "zvukovoizolacnu vrstvu" od detskej. Kazdy ma v dome nieco co skor preferuje. Niekto ma kutilsku miestno, niekto potrebuje dve velke kupelne a niekto chce mat prehladne poukladane oblecenie bez toho aby musel veci skladovat kade tade po krabiciach. Na napriklad nerozumiem ked si niekto nevytvori miesto na odkladanie priamo v obytnej casti domu ale vyhadzuje veci na povalu. A s tou garazou. Mna napriklad nebavi oskrabovat auto v zime. Nevladzem, ledva dotiahnem do stredu a kym skoncim tak ho krasne svojou bundou poutieram. A vacsinou to nie je priestor len pre auto ale aj pre nastroje, sportove potreby, pneumatiky a kopu dalsieho. Ci podla teba si to mame vsetko vtrepat do domu? Davno sme tu vsetci pochopili ze satnik nie je tvoja priorita. Ale ked staviam velky dom a ten priestor sa tam ukazuje tak preco nie. P.s.: Jednu vec nechapem ci ta irituje ten samotny nazov alebo ze si niekto chce taky priestor vobec vytvorit. Ked tak mozme pouzivat iny pojem.
Odpovedať
@numinoso a nedá sa vymeniť dvojgaráž a tá hosťovská izba? Z praktického hľadiska sa obtiažne zariadzuje štvorcová obývacia časť týchto rozmerov (cca 6x6m) V kuchyni sú 3 metre medzi "ramenami" linky zbytočne veľa. Zvážila by som ešte dvere do kuchyne tak aby bola prístupná aj z chodby.
Odpovedať
@wivik len to co potrebujes k skutocnemu zivotu je dobre...vsetko ostatne je luxus ,prezentacia a reprezentacia...
Odpovedať
@janopopovec sa ti vychvaluje ked si napojeny na stat a povinne zdravotne poistenie....keby si musel kazdy den vstavat o 4.50 a robit do 16..00 za 800 evri netto ,by si bol rad ze mas kde zrolovat nohavice vecer.. na satnik by si ani nepomyslel,a auto by si mal pred panelakom..
Odpovedať
@wivik So satnikom suhlasim, teraz sme to prediskutovali, premerali a teda satnik zakreslime do spalne. @zltalienka Vstup do kuchyne aj z chodby nie je zly napad, len by nam teraz narusil usporiadanie kuchyne. A so zariadovanim pomoze sikovna architektka/dizajnerka, tak snad si poradi. Velmi pekne vam dakujem za vase rady a skusenosti.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Mne sa tiež nepáči, že návšteva prejde cez všetky izby a až potom do obývačky.... Teda ja by som to tak nechcela, ak to vyhovuje vám tak to je v pohode... A tiež by som vymenila technicku s kúpeľňou a tou izbou pri vchode....
Odpovedať
@daralbajda reagovat na teba je ako pit laxativum.
Odpovedať
@wivik zbytocne mu nieco vypisujes, on je chronicky dudroš. On ma miesto satnika a garaze obrovsky sypanec s jedlom, a pivnicu plnu gruli. :-D
Odpovedať
@numinoso nemusis robit typicku satnikovu miestnost ale mozno staci len vsetky skrine dat na tu stenu ako je teraz postel, pripadne skrine do L a postel od skrin oddelit len nejakou uzkou stenou. Este mi napadlo ci by sa nedalo vymenit kupelnu so vstupom.
Odpovedať
@janopopovec ked je tak spokojny nech ma :-D
Odpovedať
@janopopovec pocuvaj ty lekar -murar ,nemam satnik vsade mam vstavane skrine,kde ma kazdy svoje handry len pre seba.mam trojgaraz ,ale solo pri ceste......pozemok pod dom je prilis drahy na to aby tam parkovala kopa srotu.A ta trojgaraz je cca 100m od domu ,to mam ako rannu a vecernu prechadzku , je zakopana ,ma zelenu strechu a priamo pri hlavnej ceste...
Odpovedať
@wivik satnik moze byt celkom uzitocny https://youtu.be/S1ZZreXEqSY :-D :-D
Odpovedať
@janopopovec ak chces pi laxativum ,ja pijem 52 cucoriedkovicu z poctivych cucoriedok ,nazberanych a vypalenych pod osobnym dohladom..
Odpovedať
@janopopovec 👍
Odpovedať
@janopopovec problem je ten, ze satniky maju jeho nevesty, matky jeho upistanych vnucat. Nevesty ho aj s jeho pripomienkymi poslali suchat nohami, tak musi aspon tu ventilovat... Nechaj ho dudrat, je to stary pan v rizikovom veku. Moze mu debata o satnikoch spustit infarkt a dnes je celkom mozne, ze sa ani na tu koronarnu JIS-ku nedostane, lebo je obsadena covidovymi pacientami...
Odpovedať
@daralbajda @zita19 ja by som si s nim zadudral pri tej cucoriedkovici.. asi by som aj ventiloval 8-)
Odpovedať
@zita19 najviac sa potrebuje ventilovať stará nafucana baba....vidno to z množstva a rozsahu tvojich príspevkov.....
Odpovedať
Neviem, aký je praktický problém s izbou prístupnou zo zádveria. Keď už to niekto uvedie, mohol by aj konkretizovať. Mne by na projekte nevyhovovala tá dlhá chodba k obývačke.
Odpovedať
@numinoso pre inspiraciu https://pin.it/3zOpmbt
Odpovedať
Profilova fotka
Nie je najhorsi no osobne by mi eda dost vadilo, ze musim prejst pomaly cely dom, aby som sa dostala k obyvacke. Ta chodba je podla mna len na skodu, teda cele ulozenie tejto casti domu
Odpovedať
@numinoso ťažko v tomto prípade poradiť nejakú konkrétnu zmenu k zlepšeniu pôdorysu. Návrh je kompletne nevhodný z dispozičného hľadiska. Odporúčam úplne prepracovať návrh domu.
Odpovedať
No neviem, je treba prejsť od vchodu do obývačky cca 12 m. To je príliš dlhá cesta. Popritom je možné nakuknúť do každej miestnosti. Toto nie je bohviečo...
Odpovedať
@halnas všetko je to asi vec priorít a tiež toho stereotypu, načo je človek zvyknutý. Od toho sa veľa krát odrážame a mnohokrát ani nevidíme, že sú aj lepšie, praktickejšie riešenia 😉
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?