názor na projekt

4. aug 202012

Dobrý deň, nakreslil som si pribliznu predstavu projektu bungalovu, aky by sa nam pacil. Prosim skusenejsich o nejake tipy, pripadne odporucania, na com by sa dalo este v projekte popracovat? Dakujem vsetkym ochotnym za pomoc

• @ladislav2912
    má to hlavu aj pätu, treba to dať projektantovi - aby tam dal správnu mierku - najmä na nábytky a ostatné dôležité veci.
    Inak naozaj fajn, ako základ, resp. ako podklad pre projektanta super.

• @ladislav2912  tiez mi to pride ako fajn navrh domu. Treba sa ale jednoznacne poradit este s projektantom a hlavne mu to dat prekraslit.

• @ladislav2912  pekny, povedala by som, ze vsetko tak ako ma byt. Denna cast oddelena od tej nocnej, to je fajn 🙂

• Sponzor fóra
  • Fu no to bude obrovsky dom 😃 Treba to dat projektantovi ako zaklad aby to presne spravil ale takto od pohladu by som mozno trosku rozsiril tu chodbu medzi vstupom a satnikom, ak si tam teda budete odkladat napriklad kabaty a podobne aby sa tam dalo hybat

• Základ je podľa mňa faj. Ako vedel by som si celkom dobre predstaviť takýto dom. Treba ho vziať projektantovi a on ho už doklepe aby bol tip top

• Ja by som nerobila odskok na stene v detskej vľavo, normálne nechaj zarovnanú stenu. Ten krb by som lícovala so stenou chodby, kde je šatník - aby doň človek "nevrazil" keď prichádza do kuchyne. A opýtaj sa panej domu🙂, či je ok s terasou ďalej od kuchyne, s jednou kúpeľnou v dome a jednou detskou pri terase (kvôli hlučnosti). Ak áno, tak je to dobre😁.

• Dobré. Ak vediete bohatší spoločenský život, dal by som ešte dvere medzi súkromnú a spoločenskú časť. Máte celkom bohato riešené odkladacie priestory, tým sa dom odlišuje od bytu v paneláku. Mnoho ľudí sa vracia aj k "letnej" kuchyni, alebo možnosti variť na terase pri letných horúčavách.

• Dakujem za vsetky postrehy, kuchynu chceme mat od ulice, takze blizsie k terase ju umiestnovat neplanujeme, tak isto aj spalnu chceme od ulice, cize jedna detska izba bude musiet ciastocne susedit s terasou. Snazili sme sa ale este trosku podorys zmensit, akurat celkom nevieme poriesit spalnovy satnik, vznikla nam akoby chodbicka v miestnosti, s cim celkom nie som stotozneny, no treba ho tam, aby spalna bola oddelena od technickej. Na sirke domu sme tak ubrali 1,2m.

• @ladislav2912  niečo na podobný štýl ako mas ty mame my, teraz by som ešte malickosti pomenil, ale zas závisí od šírky a dĺžky pozemku u nás to je 21x40m cize veľmi by som to už nevymyslel, terasa bude aj pozdĺž zadnej strany domu

• @gantree  My mame 24x34, no so sirkou sa da este hybat, v pripade ze by sme potrebovali upravit, dlzka je pevna. My sa este rozhodujeme, ci pridat aj garaz po pravej strane domu, alebo casom postavit samostatne, pripadne pristavit k domu. Mate ozaj velmi podobny projekt ako sme si nakreslili my. Terasu vlavo v tom Lku mate zastresenu?

• @ladislav2912  nie, časť terasy bude prestresena bud pergolou alebo markízou. Garáž plánujem tiez osobitne nezavisle od domu

• Ja by som sa asi snazil aby izby nemali nejako spolocne steny. Nech ma kazdy taky svoj klud 😉

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    atelier of architecture & design
    - projekty rodinných domov a interiérov
    Projekty, návrhy, vizualizácie, výroba a montáž nábytku na mieru pre moderné aj klasické interiéry rod. domov a bytov. Cenník na www.inovacio.sk
    Ak vás oslovili moje vizualizácie a návrhy, neváhajte ma kontaktovať. Spolu pre vás vytvoríme jedinečné miesto zvané DOMOV.
    Články od našich partnerov
    Odstrihnite sa od zateplenia
    Klasicky nadčasová kúpeľňa
    Keď maľovanie a stierkovanie nie je len o estetike
    Archív článkov od partnerov