Náš vlastný pôdorys domu a zložitejšie osadenie na pozemok

11. apr 20211380

Ahojte, chceli by sme sa s vami poradiť, čo si myslíte o takomto pôdoryse domu a o jeho umiestnení na pozemku.

Pozemok je mierne svahovitý a má rozmery 19 x 38m. Vstup do domu je orientovaný na SV stranu a hlavná obytná časť na JZ. Napravo máme suseda, od ktorého môžeme ísť na 2 metre, ale bez okien do obytných miestností, z druhej strany môžeme ísť takisto na 2 metre. Umiestnenie domu nám komplikuje hlavne studňa, ktorá sa už na pozemku nachádza vo vzdialenosti 15,5m od cesty a 3,5m od suseda napravo. Bolo by nám ľúto ju zasypať a preto sme sa rozhodli stavať 3m od cesty. Samozrejme si uvedomujeme, že kvôli tomu musíme mať 2 vjazdy na pozemok, pretože do budúcna by už nebolo kde parkovať 2 autá. 1 auto má miesto v garáži a 2 parkovacie miesta budú za sebou na ľavej strane domu. Tu nás mrzí, že tie autá budú parkovať pred oknami do detských izieb, čiže pokazia výhľad a zároveň budú možno trochu tieniť. Je to nepríjemnosť, ale zatiaľ máme za to, že je jednoduchšie urobiť 2 brány a väčšiu plochu do budúcna vydláždiť, ako by sme mali zasypať studňu a dať kopať novú (pokiaľ by to vôbec bolo možné).

Čo sa týka samotného domu, snažíme sa asi ako väčšina ľudí dostať čo najviac muziky, za čo najmenej peňazí. Nemáme však žiadne skúsenosti so stavaním a projektant nám zatiaľ veľmi nepomohol (skôr má záujem len naprojektovať to, čo si sami nakreslíme). Strechu chceme robiť pultovú (vraj je to najlacnejšie riešenie) so sklonom ku vchodu a zároveň využiť podkrovie, ktoré nám vznikne. Do budúcna by sme ten priestor vedeli využiť pre niektorých z rodičov, prípadne tam vieme presťahovať našu spálňu alebo detské izby. Do podkrovia by sa vystupovalo cca 4m od obvodového múra, čiže by vzniklo cca 50m2 plochy s výškou stropu stúpajúcou od 2m. Kúrenie chceme mať podlahové, napojené na plynový kotol. Kvôli A0 chceme rekuperáciu, stavať chceme z pórobetónu.

Čo teda vravíte na pôdorys a umiestnenie domu na pozemok?

Ako by ste sa na našom mieste rozhodovali o tej studni?

Ako by ste riešili zastrešenie terasy tak, aby neuberalo priveľa svetla? Sklo je samozrejme kvôli cene mimo hru a s lexanom má veľa ľudí tu na fóre zle skúsenosti.

Na akú sumu by ste odhadovali výstavbu HOLODOMU vrátane základovej dosky? (Samozrejme, vieme, že presnú sumu nám nikto nepovie. Otázka je rádovo v desaťtisícoch. Či to môžeme očakávať do 100 tis. alebo do 120, alebo sme úplne mimo realitu a lietame niekde oveľa vyššie) Neradi by sme platili za projekt domu, ktorý zistíme, že si ani vo sne nemôžeme dovoliť.

Vopred veľmi pekne ďakujeme za všetky rady a názory 🙂

 • Viem sa ti vyjadriť len ku garáži v dome, a podľa mňa je to hlúposť. Na našej ulici rodinných domov, 90% áut parkuje na ulici, aj keď majú v dome garáž a poprípade aj elektrické brány. Prečo? Lebo je to pohodlné vybehnúť z domu a ideš. Namiesto garáže dajte izbu, a ušetríte aj na obytnom podkroví.

 • Ak ti stusna takto komplikuje celu stavbu, jej umiestnenie a z toho vyplyvajuce parkovanie pred oknami, tienenie od aut a vyhlad, tak to vyries zasypanim studne, umiestnenim domu do lepsej polohy a vsetko sa vyriesi. Studnu das vykopat inde.

  Popripade studnu prekri a umiestni dom tak, aby bola v technickej miestnosti.

  A vymen projektanta, ked nema konstruktivne napady.

 • @jan_sirka  tiež som za výmenu projektanta. Keď nájdete schopného, mal by zodpovedať tieto otázky. Nás sa síce architekt nie projektant ako jednu z otázok na prvom stretnutí pýtal aký je budget a aj podľa toho navrhoval dom.

 • Sponzor fóra
 • @jan_sirka  No aj vám treba čo to doštudovať lebo robiť miestnosti rodičom pod pultovou strechou si nejak neviem predstaviť alebo ako budú autá tieniť do izieb ale hlavne treba aj schopného projektanta alebo sa dohodnúť s nejakým architektom aspon na štúdii aby ste poriadne vyriešili dispozíciu a osadenie domu na pozemok a nie toto čo je tam načrtnuté.

 • @jan_sirka  Je nerozumné mať garáž väčšiu, ako ktorákoľvek izba v dome, pričom tie izby máš fakt miniatúrne. V paneláku som mal najmenšiu izbu 3x3 metre.

  Prečo ideš do domu takých malých rozmerov? Veď nie si limitovaný veľkosťou pozemku.

  Radšej dať garáž samostatnú niekde na pozemku vzadu a v dome nech je viac priestoru na izby.

 • @jan_sirka  celé zle.
  Ak chcete tak malý dom, tak v celku bude najdrahšia a najväčšia miestnosť garáž.
  Tomu nerozumiem. Tie malé izby sú fakt na dom blbosť.

  okrem iného máte to už prebraté so stavebným úradom? tzn. uličná čiara. odstupy od suseda, zastavanosť?

 • @pistikus  áno, uličnú čiaru sme konzultovali so starostom, povedal, že na tie 3 metre stavať môžeme. Odstupy od susedov sme tiež preverovali.

  Ktoré izby sa vám zdajú malé? Nám sa zdá, že všetky sú celkom štandardných rozmerov.

  Čo sa týka garáže, tým sme sa dosť dlho zapodievali a nakoniec sme sa dopracovali len k tomu, že cenovo garáž vyjde cca rovnako či by bola v rámci domu, alebo samostatná.

 • @chrobak7  Ako to myslíte, že garáž väčšia ako ktorákoľvek izba? Veď garáž má normálne od 20m2, ak tam chceme mať priestor na uskladnenie nejakých vecí, tak tých 24m2 sa mi zdá ok. A tie izby sa vám prečo zdajú malé? Detské izby majú po 10,2m2 a spálňa 14,5m2

 • @martosko  Ono tie miestnosti tam nerobíme cielene nejako. Oni nám tam pri 19 stupňovom sklone strechy proste vzniknú. Nie je to cielene, že to je pre rodičov, skrátka tam vznikne ten priestor, tak je podľa mňa škoda ho nevyužiť, nie? Len vravím, že ak by náhodou niekedy v budúcnosti nastala situácia, že niektorí rodičia potrebujú ísť bývať ku nám, tak tam vieme mať priestor navyše, kde by dovtedy bola povedzme nejaká hosťovská izba.

 • @epto  Áno, presne týmto sme si zhruba prechádzali, že studňa sa vraj dá dať kľudne aj do spálne. Lebo na tú stranu by sme chceli mať orientované obytné miestnosti. No studňa v spálni mi pripadal väčší kompromis, ako radšej stavať od nej, no naozaj sa ešte stále zamýšľame nad jej zasypaním :/

 • @ladislav_rigo  To obytné podkrovie nám tam vznikne tak či tak pri sklone strechy cca 19 stupňov, čiže ten priestor by bola podľa mňa škoda nevyužiť. No s tou garážou to je pre nás ťažké rozhodovanie, keďže vôbec nevieme odhadnúť čo nás tá garáž v rámci domu môže stáť. Vôbec nevieme v akej cenovej rovine sa pohybujeme. Niekto nám vraví, že taká garáž nás vyjde 7-8 tisíc, iní ľudia vravia že je to tak okolo 10 a niekto zas, že to stojí 20 tisíc, tak je nám ťažko sa rozhodovať. Nakoniec sme si povedali, že to skúsime dať naprojektovať takto aj s tou garážou a pokiaľ to bude priveľká suma podľa rozpočtu, tak potom budeme prerábať pôdorys od znova 😒

 • @jan_sirka  tiež my to príde že ste sa rozhodli stavať dom pre auto lebo percentuálne to zaberá najväčšiu čas domu. Keď je váš projektant neschopný nájdite si nového lebo najlepšie je to mať poriadne navrhnuté hneď na začiatku aby ste za behu nemuseli nič riešiť.

  My sme mali architekta aj na dom(individuálny projekt) aj na interiér a to boli najlepšie minute peniaze (plus mínus 6000e). A tá studňa by sa dala zakomponovať do technickej miestnosti a mohli by ste ju používať na splachovanie

 • @vilny39  No, z obrázku pôdorysu, to tak skutočne pôsobí. Na druhej strane, celková úžitková plocha domu je 164,6m2, z toho garáž by bola 24m2. Možno som mal skúsiť nejak do obrázku pridať aj to podkrovie, len som nevedel presné rozmery, kde sa bude doňho vystupovať, ale sú to cca 4m od obvodovej steny. Čiže úžitková plocha, ktorá vzniká v podkroví je cca 50m2.

 • @jan_sirka  Garáž v dome je finančne náročnejšia, ako mimo domu, lebo ju treba rovnako tepelne izolovať, ako bežnú izbu a potom ju aj vykurovať. Ak by si ju nevykuroval, tak zase musíš zatepliť tie steny medzi izbami a garážou.

  Mne tam ešte nesedí:
  - miniatúrne zádverie - tam sa 2 osoby naraz ťažko obujú a oblečú.
  - detské izby hneď pri vchode

  O cene domu bola pred pár dňami diskusia tu:
  https://www.modrastrecha.sk/forum/rozpocet/poschodovy-domcek-6-7m-x-6-7m/

 • @jan_sirka  Kým ti tu ľudia dobre radia, nie ohľadom tej garáže lebo asi neboli v škole na prvouke keď sa učili tvary a nevedia že auto je väčšie ako človek a preto potrebuje aj viac miesta, ale skôr s tým že sa na to vykašli a nájdi si niekoho kto ti urobí komplexný návrh zo všetkým ako to má byť a nie len niekoho kto prekreslí čo mu donesieš. Písal si že úžitková plocha je 165 m2 pri cene domu čo sa tu riešila dva tri dni do zadu a ľudia sa zhodli že je okolo 1400 Eur/m2 ti to vychádza na 230-tisíc za dom plus to je vo svahu tak o čosi viac, pri stavbe firmou samozrejme to chceš vážne umiestnenie takto drahého domu podriaďuješ studni lebo už je na pozemku, ktorú ti preložia možno za tisícku možno za 5. A s tým podkrovím ak tie miestnosti nepotrebuješ tak načo ich tam robíš, zvoľ iný typ strechy a hotovo, lebo to využiješ len tak že tam utopíš daľších 30- tisíc, lebo podkrovie to nieje len prázdne miesto, tam treba strop, schody, vykurovanie izolácie a najlepšie aj kúpeľňu a WC. Ako hovorím daj si poradiť od niekoho poriadneho profesionála, to bude najlepšie čo môžeš urobiť v tejto chvíli.

 • Sponzor fóra
 • @chrobak7  Na to vykurovanie a izolácie sme sa tiež pýtali už x krát a stále sme dostali inú odpoveď. Zatiaľ som to nakreslil tak ako mi povedal projektant, že medzi garážou a domom je 25cm múr a zvonku je garáž normálne 30cm murivo a 18cm zateplenie. Predstavu som mal ju len trochu temperovať povedzme radiátorom, aby tam nebolo v zime -10stupňov ale +5 napr. Samozrejme možno sa to dá urobiť opačne a teda od domu urobiť obvodové murivo + zateplenie a potom garáž zvonku už len 25 alebo 30cm murivo. Netuším, viem len to čo nám doteraz povedal projektant.

  Čo sa týka zádveria, o tom sme uvažovali celkom dosť (predtým sme ho mali ešte menšie 😃slight_smile:. Je to možno jeden menší kompromis, ktorý pociťujeme v rámci miestností, ale sme s tým stotožnený a zmierený, že bude trochu menšie. Neskôr chceme k domu dorobiť pred dvere také menšie závetrie ešte, čiže toto nejak extra neriešime. Ja som človek z mesta, takže som zvyknutý aj na menšie predsiene a priateľka mala v rodičovskom dome predsieň podobne malú.

  Detské izby, že sú pri vchode vadí v čom?

 • @jan_sirka  ak vynásobíš úžitkovú plochu domu cenou za m² na kľúč 1400€, tak dom by stál na kľúč cca 230 000€. Už aj úplnému laikovi musí byť jasné, že za 100 ani 120 tisíc holodom stáť nebude. U nás bol holodom tuším 3/4 z celkovej ceny domu.

 • @martosko  No toho poriadneho profesionála sme zatiaľ možno ešte nestihli nájsť. Neviem vôbec na koho a kam by sa dalo obrátiť. Stavať chceme tak, že si budeme zháňať sami živnostníkov. Projektantov sme dokopy oslovili troch, ani 1 nás nejak významne neposunul vpred.

  Tieto údaje ako 1400€/m2 sú podľa mňa dosť nepresné. Ja som si zrátal čo nás bude dom stáť od momentu keď budeme mať hotový holodom.

  Čo sa týka podkrovia, je to presne ako vravíš. Nepotrebujeme ho, zatiaľ preňho nemáme žiadne využitie okrem skladovacieho priestoru a fitka. Na otázku, čo by nás mohlo stáť to podkrovie, nám takisto doteraz nikto nedokázal odpovedať. Ja som naozaj len laik, takže ja si to neviem veľmi predstaviť. Viem, že to pre nás nie je prioritný priestor, takže nerátam tam s ničím viac ako minimálnym štandardom. Mne to zhruba vychádzalo, že to stojí cenu:
  1. schodiska
  2. zateplenia navyše (nezatepľoval by sa teda strop, ale strecha, čo je samozrejme väčšia plocha)
  3. vytiahnutie vody, odpadu a elektriny
  4. kúrenia (pokojne aj formou radiátorov)
  5. tri okná navyše
  6. kľudne nejaká lacnejšia podlaha
  7. sadrokartóny + maľovanie
  Priečky by sa tam zatiaľ ani nemurovali, zatiaľ ani žiadna kúpelňa a WC by sa nerobili. Ostalo by to doslova ako núdzový priestor v prípade, že by sme ho niekedy chceli použiť, resp. v prípade, že niekedy vyhráme lotériu a prerobili by sme si ten dom na luxusnejší.

  Vieš prosím odhadnúť, čo by za týchto podmienok to podkrovie mohlo stáť? Môj názor bol zatiaľ, že to je do 10-12 tisíc, no ako vravím som naozaj len laik a možno o veľa veciach nemám správnu predstavu.

  Čo sa týka ceny strechy, tak to teda tiež neviem, no z internetu som si naštudoval len to, že plochá a valbová strecha sú drahšie a sedlová by vyšla cenovo cca to isté, akurát pri našej orientácii domu a pozemku, by nám neposkytla výhľad z celého podkrovia do záhrady. Po estetickej stránke by bola rozhodne krajšia, no na estetiku si až tak nepotrpíme.

 • @jan_sirka  ze budete mat navstevu a zobudite deti. Ale aj ten televizor oprety o stenu kde spi dieta nieje najlepsie riesenie alebo aj keby tam dieta nespalo uz to rusi toho cloveka kebyze tam chce ist spat.

 • @jan_sirka  mne sa ten pôdorys cely nepáči je mi absolútne nesympaticke to rozloženie....kúpeľňa bez okna, izby absolútne miniatúrne 2,7x3,8m naozaj nie je štandardná izba je to veľmi maličké! 4m úzka obývačka to bude pôsobiť strašne stiesnene,to podkrovie vôbec neviem ako myslíš a neviem si vôbec predstaviť podkrovie pod pultovou strechou 😀 to jedine že budete ťahať aj múry na poschodí do slušnej výšky, budete robiť monolit alebo iný pevný strop ktorým sa to zbytočne predraží a možno v podkroví ani nikdy nikto bývať nebude, a aj keby tak neviem ako by tam chodil..hadam si nemyslíš že by niekto denno denne chodil tými vysúvacími schodmi na poschodie... radšej zväčši dom o 1miestnosť 12m2 a nerieš žiadne poschodie vyjde to cenovo narovnako... a strop daj sadrokartónový a máš kopec peňazí ušetrených a o jednu izbu v dome navyše ktorú budeš môcť využívať už hneď napríklad ako šatník a nie možno o niekoľkorokov...podkrovie je veľmi drahý spas pokial ho chceš obytné to si veľmi dobre rozmysli!

 • @jan_sirka  k tomu podkroviu potrebuješ ešte: zatepliť steny podkrovia zvonku, urobiť omietky zvnútra, zriešiť dvojaký spôsob vykurovania (do radiátorov a do podlahovky nejde rovnako teplá voda), zriešiť rekuperáciu. A ešte domyslieť ako budete v dome fungovať s vykurovaním, teplo z prízemia bude unikát na poschodie, ak by ste sa rozhodli poschodie iba temperovat.

 • Strašne malička kuchyňa, však tam nemáš žiadnu pracovnú plochu, kúpeľňa bez okna, tá pidi miestnosť za kúpeľňou je čo, špajza? Tam dáš akurát vedro a metlu a nič viac. Celková dispozícia je zvlastna- do spálne sa ide cez kuchyňu, detské sú rovno pri vchode, nevieš, kedy ti dieťa ide z domu- do domu (ale možno už máte dospelé deti, že sa nestarate o také veci) No ako predo mnou zhodnotili, najlepšie sa v tomto dome bude mať to auto. A priprav si podstatne viac ako 120000.

 • @zltalienka  Pozri prosím nižšie, píšem tam martoskovi bližšie info ku podkroviu. Ten údaj 1400€/m2 poznám, no napriek tomu by ma viac zaujímala približná cena holodomu. Už to, kto si akým obkladom, podlahou, linkou, atď. zariadi dom, je veľmi rôzne podľa mňa. A to v žiadnom prípade nevravím, že tých 1400€/m2 štandardne neplatí. Podľa mňa väčšinou ľudia, ktorí stavajú dom s väčšou plochou, tak majú vyššie nároky a teda tomu aj prispôsobené ceny. Skúsim to teda vysvetliť, čo tým myslím.

  Našich celkových 165m2 tvorí:
  1. hlavná obytná časť 91m2 - tu nás dokončenie od fázy holodomu po fázu na kľúč vyjde cca 15000 povedzme, čiže nejakých 165€ za meter
  2. garáž má 24m2 - tu nás to vyjde cca 2000€, čiže cca 82€ za meter ( netuším či sa garážová brána po správnosti ráta ako súčasť holodomu, alebo až domu na kľúč, pokiaľ je to súčasť holodomu, tak nás garáž vyjde možno 500-600€, čiže ešte výrazne menej)
  3. podkrovie má 50m2 - z holodomu na kľúč sa však dostaneme za cca 2000€ ( tam doslova nie sú ani priečky, ani extra veľa zásuviek, vypínačov, svietidiel, nábytku) takže tu sme na smiešnych 40€ za meter. Tento priestor by bol doslova len pripravený pre budúce použitie a zatiaľ využiteľný len ako sklad, fitko, a povedzme nejaká núdzová hosťovská izba na prespatie.

 • @adreen1  Kuchyňu sme prepočítavali viac krát pre istotu 😃 Porovnávali sme pracovný priestor aj priestor v skrinkách s tým, čo máme k dispozícii teraz v byte a je tam toho priestoru skutočne v dome viac.
  Áno, tá maličká miestnosť je špajza, o tej sme mali polemiku, či ju vôbec potrebujeme, keďže kuchyňa je pre nás táto väčšia ako tá, ktorú sme mali doteraz, no s tým vedrom a mopom to trošku preháňate. Možno sa to z obrázku nezdá, ale ten priestor je objemovo, akoby ste mali 160cm širokú skriňu po strop. Špajza nám bude naozaj stačiť takáto.
  Deti zatiaľ nemáme žiadne, takže verím, že nám potom oznámia keď pôjdu z domu. Ale správna pripomienka samozrejme, nad tým sme nerozmýšľali, že nebudeme vidieť, keď budú zdrhať.

 • @zltalienka  Túto otázku som tiež dával projektantovi, tiež som nedostal prakticky žiadnu odpoveď. Či sa nám oplatí viac urobiť hore radiátory, alebo tam proste dať podlahové kúrenie. Neviem čo je cenovo výhodnejšie ani aký je rozdiel. Takisto netuším, či by sa neoplatilo viac predsa len zatepliť aj strop domu aj podkrovie.
  To vonkajšie zateplenie som si nikdy neuvedomil, stále som bola akoby v tom, že tak či tak sa zvonku zatepľuje dom celý až po strechu, takže v tom som rozdiel nehľadal. Samozrejme, som laik, takže sa môžem mýliť.

 • este k tomu podorysu a garazi dnu. Ja by som garaz zrusil, a urobil mozno vacsiu technicku miestnost. Autu sa nic nestane ani vonku, uspokoji sa aj s pristreskom popripade aj bez pristresku. Priestor po garazi sa da potom vyuzit pre zvacsenie obytnych miestnosti. Ako pises, si z mesta a tam zrejme auto stalo vonku.

 • @jan_sirka  podľa mna je strašná blbosť robiť podkrovie ako už písal vyššie @adiso  
  Chceš natrieskať kopec peňazí do niečoho čo najbližšiu dobu nebudeš vôbec využívať, podkrovie je veľmi drahé nakoľko tam musíš všetko ťahať zatepľovať strechu poprípade aj ťahať tie múry, robiť pevný betonovy strop to fakt by som radšej zväčšil dom o 1 miestnosť a podľa mna to vyjde podstatne lacnejšie ako robiť podkrovie...a navyše nevidím v pôdoryse žiadne miesto na tie budúce schody

 • @adiso  
  Ďakujem, že si sa takto rozpísal. Dúfam, že to na teba nebude pôsobiť zle, ja som za každú radu a názor vďačný, keďže som laik a nikdy som dom nestaval.
  1. kúpelňa bez okna je kompromis, ktorý sme urobili pri tvorbe pôdorysu, z tohto tiež nie sme úplne nadšený, no v byte mám celý život kúpeľňu bez okna a naučil som sa s tým žiť
  2. k detským izbám, ktoré majú 10,2m2 sa viem vyjadriť tiež podobným spôsobom. V byte kde sme teraz, je detská izba 8m2 a ľudia majú aj menšie byty, ako je ten náš (máme 3 izbový 70m2)
  3. zase mám na to podobnú odpoveď, momentálne máme obývačku širokú presne 3,01m a je to málo, v inom byte som mal akurát 4m a zdalo sa mi to super
  4. čo je zvláštne na podkroví pod pultovou strechou? Nevzniká tam ten priestor aj tak? Sklon strechy by bol cca 19 stupňov.
  5. schody sú v chodbe nakreslené široké 90cm, dĺžka schodiska je 300cm, takže nie vysúvacie schody

 • @jan_sirka  áno zatepľuje sa až po strechu, ale bežný dom bez poschodia nemá 50m² podkrovia s pochôdznou výškou od 2m, tak ako chceš.
  Poväčšine sa spraví strecha ako ihlan (alebo valbová ak nejde o štvorec) a vtedy nie je žiadna stena v podkroví na murovanie a zateplenie. Alebo sa dáva áčková strecha a je potrebné vymurovať a zatepliť tie trojuholníky na oboch stranách. Moderná je teraz aj rovná betónová strecha, len nie každému sa páči.
  Takže to, čo "ušetríš" na lacnejšej streche kvôli tvaru, minieš na ostatné veci okolo.

 • @karoli12  Koľko je to ten kopec peňazí hrubým odhadom? Ja to naozaj neviem spočítať, keďže nie som stavbár. Skopírujem z príspevku čo som písal vyššie.

  "Viem, že to pre nás nie je prioritný priestor, takže nerátam tam s ničím viac ako minimálnym štandardom. Mne to zhruba vychádzalo, že to stojí cenu:
  1. schodiska
  2. zateplenia navyše (nezatepľoval by sa teda strop, ale strecha, čo je samozrejme väčšia plocha)
  3. vytiahnutie vody, odpadu a elektriny
  4. kúrenia (pokojne aj formou radiátorov)
  5. tri okná navyše
  6. kľudne nejaká lacnejšia podlaha
  7. sadrokartóny + maľovanie
  Priečky by sa tam zatiaľ ani nemurovali, zatiaľ ani žiadna kúpelňa a WC by sa nerobili. Ostalo by to doslova ako núdzový priestor v prípade, že by sme ho niekedy chceli použiť, resp. v prípade, že niekedy vyhráme lotériu a prerobili by sme si ten dom na luxusnejší."

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  atelier of architecture & design
  - projekty rodinných domov a interiérov
  Vizuálne návrhy záhrad, fasád rodinných domov a interiérov podľa Vašich požiadaviek. Vypracovanie projektovej dokumentácie pre potreby realizácie.
  Efektívna architektúra a výstavba energeticky pasívnych a nízkoenergetických domov vrátane PHPP.
  Články od našich partnerov
  Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
  SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
  Akú dlažbu vybrať k historickým objektom?
  Archív článkov od partnerov