Kto stavia bungalov 963 od Euroline?

Zobraz úvodný príspevok
-kto ho staviate sem s radami -kolko vas co vyslo,atd... -mam hotovu platnu,pripraveny material (porfix,drevo na krov,bramac),cakam na pocasie-asi najskor zaciatok maja
Odpovedať
Profilova fotka
zdravim Vas vsetkych. Chcem sa opýtat. Velmi ma zaujal tento typ domu. Co ale postradam je nejaka technicka miestnost. Ako ste to riesili. Napriklad na kotol, bojler, nejaku nadrz ku solaru a posobne??? Zaujimal by ma ako ste riesili strop. Beton??? Dakuejm za rady Peter
Odpovedať
@pepi71 Ahoj, s přítelkyní už pracujeme na projektu tohoto domu. Trošku jsme si jej upravili a technickou místnost jsme umístili do zádveří, viz. tento odkaz. http://ozzyvita.rajce.idnes.cz/komple... Nechtěli jsme pračku a kotel v koupelně.
Odpovedať
@pepi71 my sme zrusili spajzu, zastavenim jeho vhodu sme v kuchyni vyuzili priestor na velke potravinove skrine a tak sme spojili spajzu s malym wc a vznilka nam L-kova miestnost na bojler, pracku, wc a akumulacnu nadobu
Odpovedať
-150 mm zateplenie
Odpovedať
@pepi71 tak u nas sa kotol a podobne veci idu riesit pod strechu,je tam dost velky ulozny priestor,takze nic nam dolu nebude zavadzat
Odpovedať
a momentalne sme na tom takto...cakame na okna...
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem za namety. a ako ste kto riesili stropy? Vsetci mate betonovu platnu?
Odpovedať
@pepi71 Ahoj, určitě nebudu dělat betónovou podlahu. Budu ji řešit sádrokartonovým stropem se zateplením. Důvody jsou prosté. Cena a snadnější elektroinstalace. Odkládací prostor budu mít řešen pouze nad chodbou a budu do něj vstupovat posuvnými dvířkami ze zádveří. V zádveří bude strop kopírovat krovy.
Odpovedať
@pepi71 nie,my mame osb dosky,hrubsie aby sa po nic dalo chodit a zospodu zadrokarton....vrch samozrejme zaizolovany a zatepleny.
Odpovedať
Profilova fotka
@evus ahaaaa cize nejaku konstrukciu z hranolov na to OSB a izolacia? dobre riesenie. Pouvazujem aj ja o niecom takom. Bol by som velmi drzí ak sa opýtam co vas vysla aspon hruba stavba? Vidim, ze je to YTONG. Ja uvazujem nad tehlami Leier.
Odpovedať
@pepi71 no nam bude vidno strop v obyvacke,ostatne miestnosti budu zakryte tymi osb doskami a sadrokartonom,prikladam aj fotky ako bude vyzerat obyvacka....no a hruba stavba bez okien 32-tisic postavene firmou.
Odpovedať
Profilova fotka
@evus tak to je pekne takto strop. akurat asi trosku narocnejsie na vykurovanie. neobavas sa toho? Dakujem za tu sumu. tak nejak pocitam aj ja. akurat by som chcel stavatsam. teda ak cas dovolí.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ozzy_vita ahoj diky. toto co mas navrhnute je dobre riesenie???? v spalni teda nebude ziadne okno? alebo len nieje nakreslene. Nebude ta spalna velmi malinka?
Odpovedať
@pepi71 Ahoj, okna jsem v tomto nákresu neřešil. V ložnici samozřejmě okno bude. Tento návrh je starý a souhlasí pouze dispozice. Do spíže budou zasunovací dveře a kuchyň bude řešena jinak. Chtěl jsem demonstrovat pouze tu technickou mstnost. :-D
Odpovedať
@evus Pěkně řešeno. :-)
Odpovedať
@pepi71 vykurovania sa neobavame vobec kedze je tam krb aj podlahove kurenie a obyvacka takto bude vyzerat priestranejsie aj krajsie :-)...tak svojpomocne vas to vyjde urcite lacnejsie...u nas nebol ani cas,ani ludia na to aby sme si to urobili svojpomocne,ale aj tak sme spokojni ;-)
Odpovedať
@pepi71 Ahoj, ještě k té velikosti ložnice (spálně). Máme ten dům skrze tu technickou místnost zvětšený. 13 x 11,1m . Původní rozměry jsou 11,5 x 10,5. V ložnici budeme jen spát. Hlavně ať mají více prostoru děti. Skříňě v ložnici nebudou, ta bude vestavěná na chodbě.
Odpovedať
-zateplene
Odpovedať
Chcem sa vas popytat na podlahove kurenie, ci ste davali vsade a kolko vas cca vyslo?
Odpovedať
@dufman je to individualne,ale cca 6700 eur (material,praca,kotol,zasobnik)+anhydridovy poter na to 1800eur a ano,do celeho domu,inac to ani nema zmysel
Odpovedať
@maximr Ďakujem! Este sme sice len pri vybavovani papierov, ale kazda rada je dobra. Nemyslis, ze v izbach, kde su postele to neni zbytocne? Nemam ziadne skusenosti s podlahovym kurenim, tak preto sa vypytujem. Vďaka!
Odpovedať
Profilova fotka
a toto je náš bungalov 963 so zmenenou strechou :)
Odpovedať
aj my menime strechu na takuto a este aj tie balkonove dvere z izieb na okna a okno nad stolom dame. Ale videla som to tu u viacerych. :)
Odpovedať
Profilova fotka
@martinapinkasova zo začiatku som si myslel, že tá zmenená strecha nie je bohviečo ale teraz kukám a idem si oči vyočiť, vyzerá to dobre a hlavne menej penazí, prestrešená terasa a vstup (čo je paráda). dakedy to fakt treba vidieť naživo.
Odpovedať
-mna akurat mrzi trosku ten vstup,ale inac som spokojny.Budem to musiet nejak inac zastresit...
Odpovedať
Profilova fotka
urdix- no ja som tiež nebola nadšená zo zmeny ale teraz sa mi to strašne páči. ešte k tomu strecha vyšla to isté ako keby bola tá z projektu a ušetrili sme na ytongu. Jedine kam sme dali peniaze navyše je do žela na kt. je strecha položená (aby sme nemuseli mat nosný stlp)
Odpovedať
martinapinkasova - zdravím chtěl jsem se zeptat na kolik vás přišli ty ocelové vaznice? kolik jich je tam potřeba? Strop budete mit ze sádrokartonu? Ted ale koukám že máte jinou střechu než je v puvodním plánu takže to bude asi jinak...
Odpovedať
ahojte, pridala som fotky tohto domceka do albumu, tak mozte pre predstavivost priestoru nakuknut :-) mame tam trochu zmeny proti projektu
Odpovedať
ahojte - myslite, ze cena v projekte je realna? dakujem
Odpovedať
co uz mate vsetci hotovo? :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?