Kompakt 602

Kto má, stavia, alebo sa chystá stavať poschodový dom Kompakt 602? Ďakujem 8-)
Odpovedať
Ja staviam, je nas tu viac co maju tento dom. Napriklad @cackom Mate uz projekt, ci sa iba rozhodujete?
Odpovedať
@epto mame uz rozostavane do metrovej vysky kvoli uveru , a pocas zimy sa nedalo stavat, Ja som len chcel vediet, ako kto riesi miestnosti a vychytavky, napriklad kuchynka spodna kupelna a aj horna- dalej aj precod cez kuchynku a spajzu
Odpovedať
@daniel2506 Aha. Prechod z kuchyne do chodby co je pri spajzi budeme mat zamurovany a zo strany chodby tam bude velka vstavana skrina. Dolna kupelna bude prerobena, sprchovy kut + WCko. V hornej kupelni som vynechal balkon (bude na sever a na ulicu = zbytocnost). Posunul som mur a zvecsila sa mi kupelna o 1.5m (vlastne o ten priestor co zaberal balkon). Horna mala kupelna vedla spalne oproti schodom je zrusena, bude tam satnik pristupny zo spalne. Cely dom mam vyvyseny o 4 rady DT tvarnic iba v priestore pod schodami je to v povodnej vyske (vid album co ma cackom) a tym padom mam viac priestoru pod schodami, presunul som tam kotol. Komin vyvedeny cez stenu von a popri mure az nad strechu. Komin pre krb som trochu posunul do strany aby nevychadzal cez strechu rovno cez hreben. okna z obyvacko jedalne sme prerobili, mame dvojkridlove dvere v strede a vedla nich okna skoro az po zem a su neotvaratelne. Mury som dal vyssie o jeden rad tvarnic nad prekladmi z dovodu, ze bude znizeny strop o cca 25cm kedze tam budu schovane rozvody rekuperacie. Aby som potom nemal prilis nizku svetlu vysku. Na prizemi do podlahy pojde viac izolacia ako je v projekte + podlahove kurenie spolu cca 23 az 25 cm, preto pozor na spodny okraj okna, bol by prilis nizko, musel som tam domurovat jeden rad tvarnic, cize mam okna v kuchyni a hostovskej na prizemi mensie o 25cm na vysku. Ale nevadi to. Zrusili sme vsetky stresne okna. Do izieb na poschodi pojde dost svetla cez balkonove dvere (su na juh otocene) a schody sme presvetlili oknom v mure na urovni medziposchodia/podesty (inspiracia od cackom :) ) Elektriku budem trochu prerabat, ta v projekte je taka skromna, rozhodne dam viac zasuviek a vypinacov, v obyvacke viac svetelnych okruhov. Premyslame aj o klimatizacii a externych zaluziach (pre izby smerom na juh). Cez vikend by som mohol nahodit nejake fotky pre lepsiu predstavu.
Odpovedať
@epto paradny clanok, dakujem, riadne zmeny si porobil. tie fotografie, to bude skvele, bo text je text, ako taka predstava tam je, ale predsa foto je foto. My sme prerobili tiez par veciciek ( isnpiroval som sa aj ja cackom ) my mame izoolaciu od spodu 10 cm polystyrenu a cca 7 cm bude kurenie podlahove elektricke a poter ( neviem ci anhydrid alebo klasika ) no ale kedze ty mas este viac cm izolacie, bude to lepsie, no ja uz asi nemozem kedze som uz zalial a staviame. ( myslim si ze 10 cm bude dost izolacie ) Budem rad ak nejake foto najdem od teba, mozno sa ja este necham inspirovat. DAKUJEME ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
Krásny domček. .. vyzerá byť dosť priestranný. ..
Odpovedať
@anastazia94 podla toho ako pise epto, musi to mat super premyslene, snazili sme sa aj my, no su tam chybicky krasy, ktore sa snazime odstranit, kedze este len meter domu je
Odpovedať
A kde to ma kotolnu?
Odpovedať
my sme to reisili pod schodiskom ( nemame vobec plyn ) takze v pohode to vsetko vleze pod schody s mensou upravou
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?