Katalogovy projekt na čo si dať pozor pri kupe..

29. máj 201520

Páči sa mi to

Ahojte,

Máme vyhliadnutý bungalov Laguna 410. Po prečítaní fora sa chystáme dosť investovať dosť do zateplenia kedže nemáme dostupný plyn.
Otázka znie : Ak je v katalogom projekte určené zateplenie môžem ho meniť podľa mojich požiadaviek ? napriek tomu že ma bude projektant nahovárať na svoje.. respektíve mi projekt predá s nevyhovujúcim zateplením kedže ide o katalogovy projekt... môžem si ho sám zmeniť ?

 Kolko zateplenia do podlahy, stropu a stien pri takomto dome doporučujete ? .. okna samozrejme 3 sklo a el podlahovka + krb.

Ďakujem

 • @shadow39 Katalógový projekt nie je nejaký anonymný manuál na obsluhu TV prijímača. Jeho kúpou sa stávate výhradným držiteľom jednorazovej licencie na stavbu 1 konkrétneho domu podľa daného projektu. To znamená, že vo všetkých dokumentoch budú uvedené mená investora /-ov, adresa, miesto stavby atď. atď.
  Čo z toho vyplýva? Pred kúpou projektu s jeho predajcom komunikujete. Keďže od 1.1.2016 sa výrazne menia kritériá hodnotenia energetickej bilancie stavieb, vopred konzultujte, aké parametre objekt spĺňa, aké má uvažované izolácie atď. Neverím, že by Vám mohli predať niečo, čo by nevyhovovalo novým kritériám, ktoré budú ešte prísnejšie, než si možno myslíte.
  Takže predajcovi treba len napísať mejl a pýtať sa. 😉
  A ak budete mať dojem, že chcete izolácií ešte viac, riešte to s predajcom uvedeného katalógového projektu.
  Čo je takým "špecifikom" katalógového projektu: má pomerne málo stavebných a konštrukčných detailov - akoby predajca takýmto spôsobom spravidla "nútil" zákazníka naďalej komunikovať, prípadne doobjednávať si ďalšie konzultácie od regionálnych zástupcov predajcu. Aspoň ja osobne som sa s takouto praxou v minulosti stretol...

 • So zateplenim nebude problem ak ho zmenite.samozrejme budete musiet improvizovat....alebo mate moznost ist do individualneho projektu kde bude vsetko na mieru.je to na vas.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém

  Páči sa mi to

  Napíš správu

  Napíš, prečo príspevok nepatrí na fórum

  Upraviť komentár

  Upraviť diskusiu

  Naozaj chceš zmazať komentár?

  Odporúčaní dodávatelia
  Ak vás oslovili moje vizualizácie a návrhy, neváhajte ma kontaktovať. Spolu pre vás vytvoríme jedinečné miesto zvané DOMOV.
  INTERIÉROVÝ DIZAJN A REALIZÁCIE INTERIÉROV NA MIERU
  atelier of architecture & design
  - projekty rodinných domov a interiérov
  Články od našich partnerov
  Dom zničila explózia, nový z tehál HELUZ postavili za šesť mesiacov
  Zdravé a komfortné vnútorné prostredie pre váš domov na dosah ruky.
  Má vaša stavba YQ? Prihláste sa do súťaže!
  Archív článkov od partnerov