Je cena za stavbu domu TD style 432 reálna?

Profilova fotka
Ahojte, prosím - Je tento projekt-dom vôbec reálny za takú cenu ? https://tophouse.sk/projekt/td-style-... Hľadáme projekt bungalov - rovná strecha, ale nechceme aby to vyzeralo ako dom smútku :) ( rozpočet na dom cca 100 000€ )
Odpovedať
@luboos je to drevodom takže cena je uvedená asi od 87... € ale určite to nieje finálna cena.
Odpovedať
Čo znamená akciová cena? Materiál a robota za 1/2 cenu? Buď je základná cena poriadne nadhodnotená, alebo to má skryté nášľapné míny.
Odpovedať
@luboos vsak to co si tu dal vyzera ako dom smutku :) a nie, nieje to realne, za 87tis s dph to nedas ani nahodou...
Odpovedať
Dispozične je to dobre riešené ale tiež mi to pripomína skor márnicu alebo nejaké kremačné centrum
Odpovedať
Profilova fotka
JJ asi mi tento pripadal najmenej kremačne :) uff som v tom stratený - chceli sme rovnú strechu ale moc toho pekného sme nenašli.
Odpovedať
A hlavne nie realizaciu od tophouse.
Odpovedať
@luboos Veď ich oslov :) Ale 87 tis. Eur na kľúč za toto je čistý o*eb ... Pri užitkovej ploche 162 metrov to vychádza na cca 540 Eur za m2 užitkovej plochy na kľúč - takúto cenu tu nedosiahli mnohý ani pri tvrdej svojpomoci ... Nieto ešte firma, ktorá logicky chce tvoriť zisk ... Úplne reálna cena pri dome na kľúč u stavebných firiem sa hýbe niekde okolo 1000 Eur za m2 úžitkovej plochy ... Kľudne aj viac, podľa toho, aký štandard si zvolíte ...
Odpovedať
Profilova fotka
@luboos neviem, ale tiez mi to pride ako nerealna cena. za taku cenu sa takyto dom jednoznacne neda postavit. ale mal by si ich oslovit, ak nad nimi uvazujes nech ti vypocitaju konecnu cenu.
Odpovedať
@luboos a chcete si dať firme postaviť na kľúč dom, áno? Svojpomocne si ho nechcete staviať, dobre tomu chápem? Lebo jedine tak by ste sa priblížili k tej cene ale inak nie. Firmy na kľúč potrebujú aj zarobiť, nie sa len nadreť
Odpovedať
Ahoj,no mne sa ten domcek nahodou paci,tiez mame nieco na tento styl. Nechcem ti brat iluzie,ale ta cena je uplne nerealna,podla mna. My sme stavali z ytongu,109 m stvorcovych, stavali nam to zivnostnici,nic sme si nerobili sami,a teda prekrocili sme 100000eur. A to bolo pred tromi rokmi,myslim ze ceny odvtedy urcite isli hore. Ale ved oslov ich a uvidis,za to nic nedas.
Odpovedať
Pekny dom, za tie peniaze by som ho hned dal postavit a potom predal zo ziskom.
Odpovedať
@luboos pokial ti ho budu chciet postavit za tuto cenu, tak to isto ber! Nikto iny ti za taku cifru a taky dom nepostavi, takze to vyuzi. Aj ked si myslim, ze v tom nieco bude a preto si to poriadne prezisti.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja som tiež snívala....manzel mi to zatrhol všetkými desiatimi...ze to je nereaaalne, a nevieme ako nám to postavia, aké problémy časom vyskočia a to nepotrebujeme. Taktiež mu niekto povedal ze majstri robia také veci ze kde ma ísť 15cm beton...daju 5cm. A podobne...takze my do toho nejdeme. Ideme cez živnostníkov a vieme kde kolko čoho pôjde. Vyrátali nám základy +zakladovu dosku 16 000 eur za 157 m štvorcovych co bude platna...mame z toho hlavu v smútku ale vieme ze robia kvalitne.
Odpovedať
Známy kúpil postavený domček obdlznik bez strechy velmi draho, malý... 85 štvorcov úžitkovej plochy. Nebýva ani pol roka a toľko problémov co mu tam vyskakuje...elektrina, vlhkosť, kúrenie. Všetky spotrebiče mu odišli...zle bolo dačo urobene...vraj môže byť rád že on žije, ten celý dom je samy problém....a ten od ktorého ho kúpil, tak to ma na háku celé a ponúkol mu iba ze ho odkúpi spät za cenu akú vzal, ale známy tam už vrazil kopec peňazí...no je to zle. To nebola táto firma vôbec...ale muž odvtedy nechce ani počuť o takejto stavbe cez neznámych :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Ešte nemáme final predstavu čo vlastne chceme, kúpili sme pozemok na miernom svahu - 25*41 - pozemok je na ehmm kopci, ale prevýšenie na 25m je cca 1m. Hrubá stavba svojpomocne, a cca 75% vnútra živnostníci. Momentálne hľadáme vhodný projekt, ale skoro všade vidím vymyslené cifry :)
Odpovedať
@11lubos11111 @marek_norway @luboos vy žijete v dubaji, keď máte u vás na dzedzine takéto domy smútku ? mne sa ten dom veľmi páči, keby staviame znova, tiež už s rovnou strechou, cena je krásna, takže v tom hľadaj určite odrb, alebo milión príplatkov...
Odpovedať
No a čo by nebolo? Dnes je supermoderné postaviť dom z OSB dosiek, na to pol metra polystyrenu... hlavne že stoji, ne? :D
Odpovedať
Profilova fotka
Až teraz som si všimol že materiál je najtenšia osb doska a tenké latky. Americký štýl hurikánového domu. Ďakujem za názor.
Odpovedať
@amater88 Dom smutku dunajská Streda, chýba mu garaž :D:D:D ale šak 100 ľudí 100 chutí. Ešte je to akože po zľave 100k tak to učite bude ofajč.
Odpovedať
..no či je to realne alebo nerealne to je druha vec..skor si treba všimnut,že niekedy to "akože" stalo cca 175 tisic a zrazu akcia a bum...cena cca 87 tisic ..čiže cca 88 tisic len tak dole?? :-| :-|
Odpovedať
Na tophouse som hladala aj ja recenzie kvoli lakavej ponuke ked teta bola pred kupou bytu, ved pozemok mala, mohla by dat im postavit dom za cenu bytu, ale radsej by som to neriskla jej ani spomenut. Tie ceny su viac nez podozrive, ale nech sa kazdy rozhodne sam. Neviem, aka je orientacia pozemku, ale vysledna cena by bola aj tak vo Vasom pripade vyssia kvoli svahovitemu terenu. Uz samotny projekt Vam treba prisposobit a aj to stoji nejake peniaze, aj ked v globale to neni velka suma. Malo katalogovych projektov je na svahovity pozemok.. mozno by bolo lepsie dat vypracovat projekt na mieru. Bude to individualne, podla Vasich predstav. Pre znazornenie rozdielu...to je realnejsia suma na taky projekt https://www.promiprojekt.sk/projekty/...
Odpovedať
ja na tej stranke z tophouse vidim napisanu vetu: TIETO PROJEKTY SLÚŽIA IBA NA INŠPIRÁCIU! takze sa mozete inspirovat podorysom a architekturou, alebo sa mozete inspirovat cenou a projekt vam podla toho prerobia. :-D
Odpovedať
@11lubos11111 pekný ozaj, idem si tam rezervovať pohreb :D :D :D
Odpovedať
Ahojte, Nedalo mi to, tak som len po chvilke hladania nasiel nieco o tejto firme. https://www.tvnoviny.sk/domace/183236...
Odpovedať
@luboos si pozri cenu garazovej brany sirky 5m kolko stoji. A potom si odpovedz na otazku, ci je cely dom mozno spravit v cene cca 40x garazova brana pre 2 auta... tak asi tak... Tamto co je na obrazku nepostavis dodavatelsky ani s 1 pred tou sumou. Realne tak cca 250tis. Aj to som mozno podsekol, bo je tam kopec dizajnovych konstrukcii pred domom a to su len problemy a financie naviac...
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem všetkým , vďaka Vám som zase kúsok v obraze :) a ano pôsobí to aj na mňa ako dom smútku ale to asi 90% domov - rovná strecha. Uff návšteva u projektanta architekta je dohodnutá.
Odpovedať
@luboos Ak Vám môžem doporučiť, tak od Tophouse ruky preč. Vypýtali si zálohu 6.000€, a ani po 6 mesiacoch nedodali projekt. Pritom v zmluve sa zaväzujú tak urobiť do 1 mesiaca. A aby toho nebolo málo, tak odmietajú vrátiť tú zálohu a vôbec nekomunikujú. Takže sme ich dali na súd. A ak mi neveríte, tak si tu prečítajte na nich ďalšie referencie. Čistá katastrofa.
Odpovedať
@luboos Je Vašim projektantom Suchý?
Odpovedať
Profilova fotka
@pierrecomm Ďakujem za info. Nie pán Suchý to nieje. Teraz dolaďujeme projekt - keď bude skúsim zavesiť pôdorys . Ďakujem ešte raz za názor a info.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?