Je 1000€ dobrá cena za projekt?

Profilova fotka
Prosím vás poradte nám,ponukli nam znamy vypracovaný projekt domu,dom je navrhnutý presne tak ako by sme chceli my a dávajú nám ho za 1000eur,dom má asi 120m2,nevieme usúdiť či je to dobrá cena, stavať chceme od budúceho roka takže sme ešte nič take nezisťovali,viete nam poradiť?dakujeme :-)
Odpovedať
to je katalogový projekt alebo projekt od architekta?
Odpovedať
Profilova fotka
ten chalan čo nam ten projekt ponuka si ho navrhol a nakreslil sam a architekt len prekreslil takže od architekta.
Odpovedať
pokiaľ je v tom aj zdravotechnika a energetický prepočet tak je to fajn cena :-)
Odpovedať
@tanicka696 ak je to teda individuálny projekt, zdá sa mi tá cena fajn, nemohla by si mi do IP napísať odkial bol ten architekt a kolko ich vyšiel original projekt?
Odpovedať
Profilova fotka
no toto ja neviem,myslim že je z Bojničiek ale neviem ani ako sa vola ked sa rozhodneme pre ten projekt potom ti dam vedieť ako sa vola,on to ma znameho tak vraj to ma o 400eur lacnejšie...tak preto zisťujem či naozaj tolko taký projekt stojí...a je tam všetko aj zdravotechnika aj energetický prepočet,všetko...
Odpovedať
@tanicka696 my asi budeme brať katalogový projekt, ktorý ale musia upraviť (drobné zmeny v priečkach) + dorobiť podpivničenie + dorobiť galériu a toto nás výjde na cca 1200 eur, tiež sme si povedali že je to v celku v pohode cena
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejka89 no teraz jak si mi napisala,že budete mať aj podpivničenie tak budete mať potom o dosť väčši dom preto sa mi to zda veľa lebo čo pozeram tak na taký maly 4izbový bungalov som videla projekt za 860eur...len neviem či som dobre videla :)
Odpovedať
@tanicka696 projekt stojí 760 eur, to navýšenie je za upravy a dorobenie projektu, tiež osadenie na pozemok a prerábka statiky (kvoli pivnici)
Odpovedať
Profilova fotka
no tak teraz neviem,som nejak mimo z toho takže by sme zohnali aj lacnejší projekt keby ho nedame upravovať?
Odpovedať
Profilova fotka
polozkovy rozpocet, zdravotechnika, protipoziarne, kladacsky plan, vsetko to ma? lebo klasicky projekt cez firmu kupis v pohode do 1000e a vsetko tam je... len aby ste na nieco nezabudli
Odpovedať
@tanicka696 áno, ale ten náš je katalogový, pri tých projektoch máš napísanú aj ich cenu
Odpovedať
@andyfoto cez firmu, to si myslel ako katalogový projekt? lebo si tiež myslím že tie by mali mať všetko. či nie?
Odpovedať
Článok sa načítava...
tanicka, pri vsetkej ucte, neviem ci by ste zohnali lacnejsi projekt. Nam robil architekt projekt na mieru, tak ako sme to chceli my, stretavali sme sa, komentovali, prekresloval to, nase vymyslance riesil so statikom, vodarom, elektrikarom a neviem s kym este vsetkym a nas bol teda o dost drahsi nez 1.000 eur a to sme mali este kamaratsku cenu...inak su na mieru projekty uplne niekde inde. Katalogove su od tych 600 - 2000 eur, ale to su len architektonicke studie, na to si daj pozor ci vam ponuka cely projekt ako tu ludia pisu aj so zdravotechnikou a osadenim na pozemok a vsetkym co potrebujete odovzdat k stavebnemu povoleniu, alebo chce 1.000 iba za architektonicku studiu... ak to chce za cely komplet projekt tak to berte vsetkymi desiatimi...
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejka89 ano cez katalog.. a dokonca neponukaju vsteky projekty to iste, niekde chyba to niekde to.. treba si to pozrone pozriet nech netreba potom platit za nieco navyse
Odpovedať
Profilova fotka
@balli my mame katalog a nic nam nechyba... komplet vsetko tam bolo aj polozkovy rozpis ktory sa musi doobjednavat navyse, aj zdravotechnika, poziarne, COV, vsetko.... osadenie na pozemok nedava ziaden katalog predsa pri kupe. Oni nemozu vediet ci ides stavat ty alebo to darujes, v skratke aky mas pozemok na ktorom bude stat dom. Toto osobne katalogoveho predajcu vobec nezaujima.. s tym ma co docinenia geodet, ktory zameria pozemok, ktory osadi dom na pozemok, sprvai popripade lavicky ...
Odpovedať
My sme najprv riesili katalogove domy a ziadny co sme si vybrali nebol pod 1.500 eur ale bez zdravotechniky a inych veci, sme to pocitali a vysla nam cena niekedy vyssia ako co sme zaplatili za projekt na mieru. Zase ja katalogove projekty neodsudzujem, len si treba prejst co vsetko v nich je zahrnute a to iste som aj poradila tanicke a povedala som ze ak je to 1.000 za vsetko tak je to bezkonkurencna cena...aspon teda v BA a okoli...
Odpovedať
@andyfoto zdravotechnika je vlastne projekt rozvodov kurenia a vody?
Odpovedať
Profilova fotka
najdem hned 500katalogovych domov ktore maju vsteko a su do 1000e a so zarukou , neviem zrovna ci by som kupil projekt na inzerat a podobne... Dokonca aj nas stal iba 1130eur a je komplet so vstekym uplne
Odpovedať
@andyfoto no ale ak im vsetko vyhovuje v tom projekte tak by to mali brat, lebo my sme presli milion domov v katalogoch a v kazdom nam nieco vadilo a nakoniec aj tom co sme si vybrali sme robli male zmeny.... a ked sme sa zaujimali o individualny projekt od architekta tak pod 3000€ sme nenasli a to bolo akoze od znameho ktory nam spravil cenu...
Odpovedať
Profilova fotka
@mirruska tak to bol zvlastny architekt po znamosti za taku cenu. Mame robil architekt uplne cudzi komplet dom za 1200e... a katalogovy je dobry v tom ze nemas starosti. Tiez sme si ho upravili podla svojich poziadaviek ako mnam vyhovuje.
Odpovedať
no neuveritwe mi asi ale ja mam katalogovy projekt a isla som s nim za architektami ktori urobili par zmien a za to vsetko som dala 400 eur plus poziarnik a statik...ato mi este vybavuju papiere oni tak ....
Odpovedať
@vikitino to si najprv kupila projekt a tie zmeny stáli 400 eur? či celý projekt so všetkým (osadenie, zdravotechnika atď) stáli tých 400 eur?
Odpovedať
andrejka89 nie prisla som s prefotenim projektom s katalogu ukazala som im to a povedala som ako by to asi malo vyzerat podla mojho gusta dala som zalohu 200 eur a po dokonceni projektu som dala dalsich 200 eur a bolo...aj s osadenim...a este k tomu mi vsetko vylietali a terz to budem podavat na stavebko x-)
Odpovedať
@vikitino a mohla by si mi do IP poslať kontakt? bola by som ti veľmi vďačná ;-)
Odpovedať
andrejka89 mame bungalov 333 14x 10 len so zmenami zrusli sme vecko dali sme ho inak plus technicka miestnost navyse plus satnik ako osobitna izba supnem tu podorys len mi doma nesiel internet tak som to akosi nestihla
Odpovedať
mirruska: my sme dali tiez taku sumu za projekt individualny, ale to naozaj po asi rocnom hladani v katalogoch sme sa rozhodli a musim uznat ze ten cas co tomu chalan venoval za to absolutne stal. A spravil nam ho technologicky tak ze ho mame ako nizkoenergeticky, pasiv nevysiel, bohuzial zase tolko penazi mat nebudeme, ale rozhodne musim obhajit aj ludi ktory do projektu zainvestovali, asi sme na to mali nejaky dovod, takze myslim, ze hned to odsudzovat lebo preto ze ste to niekto mali lacnejsie to netreba.
Odpovedať
balli suhlasim s tebou... ja som taku sumu nedavala ale dlho dlho som hladala spravnych a skvelych arch ktori by urobili projekt tak ako som mala v predstavach a podarilo sa je to individualne niekomu treba dat 1000 eur niekomu 500 ..ale urcite to nie je tak ze cim menej tym horsi projekt ... vsade treba lietat choditz pytat sa vybrat tio co je pre nas najvyhodnejsie drzim vam palce ;-)
Odpovedať
My sme si dali urobit projekt na mieru, presne podla toho ako sme si ho predstavovali. Dovod bol, ze sme nenasli katalogovy dom, ktory by sa hodil na nas pozemok. Architekt je z rodiny takze nam urobil aj cenu ale nebolo to menej ako 200euro. Je to bungalow 13x15.5. ciastocne podpivniceny. Samozrejme, ze tam bolo vsetko co sme potrebovali. No nebanujeme lebo sme velmi spokojni a stale s nim riesime rozne veci ohladom stavby. No ak by sme boli nasli katalogovy projekt ktory by nam vyhovoval, urcite by sme ho kupili. Nemyslim si ze katalogove projekty su horsie ako tie na mieru.
Odpovedať
Podobnych tem o cenach projektov je tu viacero, takze treba si precitat. Cena 1000 Eur za projekt na dom, ktory vam uplne vyhovuje, je viac ako vynikajuca. Pre mna su skor prekvapujuce sumy pod tuto cenu, my sme teda za individialny projekt zaplatili viac, ale ved to bola praca na niekolko mesiacov a x stretnuti, kym sa vsetko doladilo presne podla nasich predstav, kym vsetci - architektka, projektant a ostatni zainteresovani dorobili vsetky sucasti, neviem si predstavit, ze by to niekto robil za 200 ani 500 Eur veru =-) Cena samozrejme zavisi od mnohych kriterii, ale tato vasa je uplne super.
Odpovedať
Ceny su vzdy rozne - zalezi, co vsetko je obsahom projektu. Som projektant a dovolim si tvrdit, ze nepoznam nikoho lacnejsieho minimalne v Kosiciach. Projekt pre stavebne povolenie cca 1300-1400 EUR so vsetkymi potrebnymi profesiami. Dokonca elektroinstalacie, voda, kanal, plyn a vykurovanie su robene v realizacnom rozsahu. Architektura a statika je v rozsahu pre stavebne povolenie. Za 1000 EUR sa neda urobit projekt v potrebnom rozsahu. Ak toto niekto dokaze, tak mu sam zacnem davat zakazky, aby pre mna pracoval :D Cely cas pisem o individualnom projekte. Katalogove su samozrejme lacnejsie, no vzhladom na pocet predanych kusov toho isteho projektu je to perfektny biznis :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?