Inzinierske siete ( Voda, Kanalizacia, elektrika )

Ahojte vsetci, chystam sa na kupu 100aroveho pozemku ( parcela C ). Mal by som par otazok, za kazdu odpoved a radu budem vdacny. Tento pozemok je daleko od sieti, zaujimaju ma priblizne ceny, keby chcem potiahnut siete. Konkretne vodu, kanalizaciu a elektrinu. Plyn ma nezaujima. -Voda je vzdialena 470m -Kanalizacia tiez 470m -Elektrina 200m - ta bude asi najdrahsia. Ano, je to daleko, viem, mam o to vsak vazny zaujem. Rozmyslame do buducna, preto by som tieto siete chcel natiahnut pre istotu tak, aby sa v pripade potreby vedelo pripojit viacero domacnosti. Taktiez by ma zaujimalo, ci sa da parcela C prehodit na stavebny pozemok. Ak nie, viem ze su tam moznosti, ako na tejto parcele postavit rodinny dom - bungal alebo poschodovy s viac ako 75m2 plochy. Za kazdu radu dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@csontojulius to je moc otázok bez podkladov. Vzdialenosť je len jeden ukazovateľ, potrebujete projekty a z tých sa dá urobiť cena. Orientačná cena sa dá odvodiť od údaju 50-100 €/bm. Pri elektrine budú elektrárne požadovať vybudovanie RS pre každý potenciálny pozemok, pri kanalizácii rozhoduje či bude samospádová alebo tlaková. Vodovod je relatívne najjednoduchší. Ale treba si najskôr na obci pozrieť ÚP, tam je viac potrebných údajov.
Odpovedať
@csontojulius Máš nejakých 200 -500 tsíc € na realizáciu toho, čo plánuješ? Teda okrem toho ešte aj na ten dom? A máš tam vybudovanú prístupovú cestu? Alebo ty si developer, že kupuješ 100 árový pozemok? Aká je tam cena? Ak by to bol pozemok, kde sa dá stavať, tak za tých 100 árov sa nedoplatíš. Ak to je lacné, tak to nebude stav. pozemok. My sme stavali novú ulicu vrátane cesty, všetkých IS v dĺžke asi 130 m a stálo to cca 180 tisíc €. Ale ako napísal jan - je to málo informácií.
Odpovedať
Nie je to stavebny pozemok, je to Ceckova parcela - extravilan. Je to na samote, pristupova cesta tam je panelovka. Zaujimal ma len priblizny odhad tych sieti. Uzemny plan este nemam info. Cena za m2 pozemku je 8eur. Viem, ze sa vynori kopu veci, ktore ma prekvapia, preto si to zistujem dopredu od ludi, ktori si tym presli a za kazdu radu som velmi vdacny. Co sa tyka sieti, tak ceny rur a kablov mam zistene, to je najmenej, viem, ze tam budu projekty atd. Je to na kopci, takze kanalizacia by mohla byt samospadova. Sirku rur aj vsetko mam uz zistene od komp. organov. Nie som developer. Stavat sa tam neda zrejme preto, lebo tam nie su prave tieto siete. A samozrejme preto lebo je to parcela C. To sa uz ale dnes da obijst viacerymi sposobmi.
Odpovedať
@csontojulius To že je to parcela C nič neurčuje. Parcela E orná pôda, parcela C orná pôda, parcela C zastavané plochy a nádvoria - to sú len názvy a to či sa tam dá stavať sa dá zistiť iba v územnom pláne. Takže to je prvá vec čo treba zistiť. Príklad vedenia v katastri: 1. E orná pôda v extravilane - schválené stavebné povolenie na dom 2. C zastavané plochy a nádvoria v intraviláne - nedá sa stavať dom lebo je to určené v územnom pláne na stavbu garáží Čiže z katastra sa človek nedozvie na čo je to určené. Tam sa dá zistiť či prístupová cesta je obecná alebo to ide cez 50 vlastníkov, ktorí musia dať súhlas.
Odpovedať
@csontojulius Zabudni na to. Nemáš na to peniaze ani skúsenosti, aby si taký veľký projekt realizoval.
Odpovedať
tak 100€/m by som urvite ratal ale ak ta cesta neni obecna a je to extravilan tak zrejme by som bol opatrny. kazdopadne sa casom uzem plan zmeni a siete sa postupne potahaju ale to je skor investicia pre deti/vnucata
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?