Hotový projekt - potrebujem poradiť,

11. máj 201420

Ahojte. Obdržali sme hotový projekt od projektanta a nakoľko sa v niektorých veciach nevyznám, potrebovala by som poradiť. Prvá vec, čo sa mi nezdá - dohodli sme sa na kúrenie: podlahové elektrické, v projekte však je zapracované teplovodné. Pýtala som sa projektanta, povedal, že to je OK, potom si jednoducho dáme elektrické. Nevadí, že je v projekte iné. Je to podľa vás OK?
Ešte by som sa chcela spýtať, či sa niekto vyzná v tepelnotechnickom posúdení - nafotila som to a prikladám, prosím, ak máte k tomu nejaké poznámky, bola by som rada keby ste mi ich povedali, nakoľko sa ja v tom nevyznám 😞
Dom je podkrovný, zastavaná plocha 161,90 m2.
Ďakujem.

 • Akoze teraz si mu zaplatila za projekt teplovodneho el.vykurovania a potom zasa budes platit niekomu za projekt priamovyhrevu? Dufam,ze Vam odpocita sumu za projekt kurenia,kedze ho nepouzijete.

 • ešte to s ním nemáme doriešené, bude robiť nejaké zmeny...takže mu samozrejme navrhnem aj toto. Len že či si myslíte, že je OK ako on povedal - mať projekt na teplovodné a potom mať úplne iný typ...

  ešte som chcela doplniť info : tepelné straty budovy sú 7,8 kW, ročná spotreba tepla pre vykurovanie 15,4 MWh/rok.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  atelier of architecture & design
  - projekty rodinných domov a interiérov
  INTERIÉROVÝ DIZAJN A REALIZÁCIE INTERIÉROV NA MIERU
  Ak vás oslovili moje vizualizácie a návrhy, neváhajte ma kontaktovať. Spolu pre vás vytvoríme jedinečné miesto zvané DOMOV.
  Články od našich partnerov
  HELUZ ocení víťaznú fotografiu tabletom Apple iPad
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov